Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vodne chladenie cpu

Zdravim skor len taka informacna otazka. Mam na mojom cpu i7 7700k vodne chladenie od silentiumpc navis pro 240, problem je, ze pumpa mi nevojde tak ako by mala. Mam osadene vsetky 4 sloty ram a nevojde mi pumpa tak aby boli hadicky vpravo. Preto ju mam otocenu opacne, ze su hadice vlavo. Teploty su pri 100% do 67°C a pri hrani max 63°C. Hlavne by som sa chcel uistit, ci ta pumpa moze byt osadena aj takto ako ju mam ja. Obrazok nizsie.

hCyaQiD

Jak je blok otočený je jedno. Podle fotky to ale vypadá, že máš přední i zadní ventilátory otočené směrem ven ze skříně, což je špatně, protože místo proudění a výměny vzduchu ve skříni se tam drží teplý vzduch a přední ventilátor se "hádá" se zadním.
Musíš mít pro správné chlazení ve skříni průvan. Možná mě mate ta fotka, kdyžtak mě oprav.

zvrchu vhanaju ventilatory zimny vzduch do skrine a zadny ventilator vyhana teply vzduch

tohle je úplně, ale zcela naprosto, špatně.

1. Tlačíš vzduch proti přirozenému pohybu (studený se ohřátím zvedá, ty jej naopak tlačíš dolů.
2. Vytváříš tím zároveň turbulentní proudění - to je taky naprosto špatně, vytváří to horké kapsy. Optimum je laminární proudění, ideálně posilující přirozený koloběh vzduchu.

Ten radiátor obvykle fouká "ven", je tedy určený nahoru nebo dozadu. Může být i vepředu, pak ale zadní nebo spodní musí foukat dovnitř, horní nemá smysl (pokud fouká ven, přetahuje se s radiátorem "o vzduch"). Proč ho nedáš nahoru ???

Teda pokud v té přední pozici nefouká "dovnitř bedny", pak by zadní a horní měly foukat "ven".

aby foukal teplo dovnitř

ono by ani tohle nevadilo, pokud by byl ofuk radiátoru vodníka dostatečně silný, aby se vzduch nestihl ohřát o více než 1-2 stupně. I v takovém případě je to naprosto v pohodě. Špatně by to bylo jen v případě, že by chlazení vodníka bylo pomaloběžné a vzduch se stihl ohřát na 30 a více stupňů.

- Vic nez 30 ? Ula, to bych bral takového vodnika :-) V PC bednach co s WCol (3v1) nejak pocitaji, jsem osadil dokonce i na jedné mé domaci sestave (Thermaltake Core G3) mam také WCol v cele (ono ani v tomto pripade /Gora 3/ jinam dat nejde), ono mu nic zas tak v ceste nestoji a bedny delané na WCol v cele, maji vetsinou odvod uz od 5cm na stropnich Col, kde je vzduch pomalu odvaden ven, zbytek se vyfoukne zadkem se zbytkem.
PS : Tazateli bych silne doporucil odmontovat KOLOTOC a upevnit WCol tam kam v jeho pripade vodni nadrz patri "NAHORU", tedy v pripade ze nema v umyslu veset pradlo ...

To si nemyslím, protože vznikne přetlak a vzduch bude odcházet přes radiátor vpředu.

střetnou se ti tam 2 proudy v jednom z nejhorších úhlu (90°) a vytvoři turbulenci

To už má ale i teď. No, každopádně by stálo za to otestovat teploty v zátěži před a po obrácení zadního ventilátoru.