Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alza.cz - změny

Dávám do pokecu a ptám se znalejších, víte někdo co se děje v Alza.cz?

1) Dnes mají uvedeno v sekci kontakty - https://www.alza.cz/kontakt
Všechny naše prodejny jsou dnes otevřené, služby zatím budou omezené – dočasně není možné vyzvedávat již zadané objednávky. Zákazníkům doporučujeme vyčkat na potvrzující sms, kdy si mohou zboží vyzvednout.
Předpokládáme, že v odpoledních hodinách budou systémy nabíhat zpět do standardního v provozu.
Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

2) Ke dni 10. května 2018 došlo ke změně sídla společnosti - nově sídlí na adrese Jankovcova 1522/53, Holešovice, 170 00 Praha 7.

Zákaznícka linka bola taky závislá na tom systéme,... Alza ovšem povedala že sa to pokúsia sprovoziť do pár hodín...

„Ide o technické problémy nášho interného systému,“ povedala hovorkyňa Alzy Patricie Šedivá.

O nich píšu aj zde:

https://www.lupa.cz/aktuality/alza-cz-ma-technicky-vypadek-vsechna-vydejni-mista-jsou-zavrena/
https://ekonomika.idnes.cz/alza-system-vypadek-pocitac-objednavky-zbozi-fas-/ekonomika.aspx?c=A180521_184642_ekonomika_ksu

Také si myslím, že musí být schopní vyřizovat reklamace a to jak příjem, tak následné procesy.
Legislativa ČR jasně uvádí, že během otevírací doby je obchodník povinen mít na provozovně kompetentní osobu k vyřizování reklamací. Takže případná argumentace obchodníka ve smyslu "spadl nám systém" nebo "kolega je na obědě" je poněkud neoprávněná.
Pokud nejsou schopní vyřizovat reklamace (což na webu neuvádí), měli by zavřít všechny své provozovny.
Uvidíme, jaká bude praxe ... Případně zkonzultujeme s ČOI a dTest.

Upozornění všem kteří dnes chtějí reklamovat zboží v Alza.cz.
Jsou totálně nepoužitelní. Provozovna otevřena, ale reklamaci nejsou schopní přijmout. Jediné na co se zmohli, bylo sdělení ve stylu slibem nezarmoutíš, že "systémy budou fungovat ve středu ráno".
Tohle je opravdu na podnět pro ČOI, protože na webu Alza.cz řádně neinformují a na provozovnách jsou neschopní.
Zákaznická linka s callcentristy je také mimo provoz.
Fyzicky vypocená osobní zkušenost vozíčkáře, který se k těm neschopným marketérům táhnul úplně zbytečně. Bravo e-commerce marketingový masére se 100 tablety týdně, zeleným nesmyslem a neschopným personálem!

Ano, pokazilo se PC od společnosti Alza.cz.
Slušná společnost řádně a včas komunikuje.
Proč na rovinu nenapsali na svém webu, že nejsou schopní vyřizovat reklamace?
Hlavně že mají mluvčí/PR Patricii Šedivou, která mlčí a neinformuje. Asi je na dovolené na Kypru. :-D