Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký 4 TB HDD

Dobrý den,
chci koupit 4 TB HDD 3,5 palce do USB (do rámečku s napájením). Jde mi o značku? WD , Seagate ,Toshiba nebo HGST? Bude na zálohu fotek a filmů
Díky za názory

Zrovna 4TB WD Red môžem vrele nedoporučiť, pretože som len nedávno jeden kúpil (vyrobený dec. 2017 Thajsko), hlučný bol a triasol sa jak ratlík, reklamoval som ho, vymenili mi ho po takmer 30 dňoch reklamácie, nový čo som dostal (vyrobený feb. 2018 Thajsko) bol takmer taký istý, triasol sa len o niečo málo menej. Radšej som sa ho rýchlo zbavil a kúpil namiesto neho 4TB Seagate Ironvolf (tiež vyrobený v Thajsku - naštastie, pretože bývajú aj z Číny a tie sú horšie) a keď som ho zapojil tak oproti tomu WD bol taký tichý že som spočiatku ani nevedel či sa vlastne už točí alebo sa ešte neroztočil.

nemyslel som na formátovanie na TV ale o kapacitu HDD podporovanú TV (nie je neobmedzená) Dokonca, nie som si istý, či 3TB, čo som uviedol, nemá byť len 2TB. Treba preveriť v špecifikácii TV, pokiaľ má v úmysle aj takto používať HDD (nie nahrávať v TV ale prehrávať obsah, nahratý v PC)
Plus samozrejme schopnosť TV utiahnuť napájanie HDD. Nie je vylúčená potreba samostatného napájania HDD

když to má být jen k telce, volil bych méně otáčkový disk (5.900 apod). bude míň slyšet, bude mít menší odběr.
ale samozřejmě žádný green, ty úsporné režimy to jen oddělávaly.

a když už jsem se tak rozepsal, novou 3tb toshibu jsem právě úspěšně vyreklamoval, čili k té značce už mám menší důvěru.