Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno USB mys se pripoji hrozne pomalu

Cus, kdyby se nahodou nekdo setkal s timto, stve me to uz nejakou delsi dobu, ale nebyl cas takovou drobnost resit.

Mam 2 PC. K tomu mam 1 monitor a jednu mys a klavesnici. Monitor prepinam samostatne, ale na mys a klavesnici mam USB KVM prepinac. Kdyz jsem na PC Win7 a prepnu se na PC Win10, tak zmacknu prepinac a okamzite na Win10 mys a klavesnice fungujou. Kdyz se chci prepnout zpet na Win7, tak macknu prepinac, cekam asi 30-40 sekund a potom se ozve typicky pripojovaci ton USB a zacne klavesnice a mys fungovat. Chtel bych docilit toho, ze i na Windows 7 to bude okamzite.

Hledal jsem na Google: Antivir mam jen MSE a ten jsem pro jistotu zkusil vypnout, takze tim to neni. To same firewall. Zakazal jsem vypinani z duvodu uspory energie jak ve schematu, tak na ovladaci USB, ale nepomohlo. Reinstal systemu delat nebudu, zvlast kdyz jsem docilil skoro nevidane situace, ze mi Windows nevykazuje zadnou chybu v prohlizeci udalosti, proste vsechno slape naprosto perfektne az na to 30s zpozdeni. Kdyz do USB strcim flashku, tak je to to same, taky to trva.
A posledni vec, zkousel jsem USB ovladace pro jednotliva zarizeni odebrat a odpojit a pripojit, aby se nacetly znovu, ale ani to nezabralo.

Nevim uz co s tim, pouzivat se to da, ale stve me to, ze ve Win10 to je normalne rychly a ve Win7 z nejakyho duvodu takhle pomaly.

PC s Win7 je Haswell, Asus H97 Plus, 16GB RAM, GF570, SSD+HDD.

Řešení:

Slibil jsem, ze dam vedet, az problem vyresim, tak tak cinim. :-)

Nekde tu mam dotaz, ktery nemuzu najit, asi jsem ho psal bez registrace. Problem byl, ze kdyz jsem pripojil flashku nebo disk jedno jestli USB2.0 nebo USB3.0 do libovolneho portu USB3.0, tak ne pokazde, ale stavalo se, ze nabehla modra obrazovka nebo jen proste PC zamrzlo a musel jsem restartovat na tvrdo. Po restartu OK.

Zkousel jsem vsechno mozne, odinstalovat a preinstalovat USB drivery, aktualizovat proste vsechno. Ale nic nepomahalo.

Nakonec jsem odinstaloval drivery na USBecku a mel jsem k desce Asus H97 Plus na webu desky mimo jine driver "Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller", ktery jsem mel take nainstalovany, tak jsem ho odinstaloval zaroven s ovladacema tech USBecek. Tenhle ovladac jsem pritom ruzne preinstalovaval uz driv, ale vzdy jsem ho tam po restartu vratil. Tentokrat jsem po restartu nic od Asusu uz neinstaloval a jen jsem proste dal vyhledat ovladace pres Windows update a nejake genericke se nainstalovaly. No a od te doby je klid, muzu do USB 3.0 portu pripojit cokoli a nikdy se to nesekne.

Zaverem to nejlepsi, zmizel i ten problem, ze trvalo tech 40s nez se prepla klavesnice a mys z jednoho PC na druhy. Pritom ale ten KVM switch je normalne na USB2.0 portu. Snad jedinne co by me zajimalo, jestli ten ovladac "Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller" dodelal do toho smejcky nepouzitelneho stavu Asus nebo Intel. :-/

Kdyz do USB strcim flashku, tak je to to same, taky to trva.

to je divné, ten systém se nechová zrovna perfektně.
nemáš na usb pověšenou nějakou atypickou blbost? když ten kvm odpojíš, klávesnici+myš přímo, začne být odezva na flashku normální?
ve správci úloh (lépe vidět v ms process exploreru): je vytížení hw interrupts -> 0%?
typ toho kvm?

https://www.softcom.cz/eshop/aten-us-224-dataswitch-2-4-usb-2-0_d132579.html

Jo, zapojil jsem mys a klavesnici naprimo a funguje to OK. Kdyz treba odpojim mys od USB v PC a zase zandam zpet, tak je to hned pripojene. Jako kdyby to delal ten KVM switch, jenze zkouseno na tech Windows 10 a taky na pocitaci s linuxem, ktery mam normalne bokem a pripojuje se to tam rychle. Zkusil jsem ten KVM USB strcit do jinyho portu v pocitaci a rozdil zadnej, takze to musi byt neco s Windowsama 7 nebo je nejakej jeblej radic USB na desce, nic jinyho mi z toho nevychazi. :-/

snad jsme si rozuměli: myslel jsem fyzicky odpojený kvm, ne jenom vypnutý.

ale ta formulace s 0.5% mi furt nesedí: sběrnice k chipsetu maká na desítkách mhz, co tam tak dlouho řeší?
obsluha hw přerušení zabírá procesoru zanedbatelný čas, měřiče typicky ukazují 0-0.1%, jen občas to vyskočí na dejme tomu 0.3%
trvalý průměr kolem 0.5% je už zvýšená hodnota -> očenichával bych všechny periferie.
nepoužíváš třeba usb zvukovku nebo bt modul? náhradní pci síťovku za odejitou?

Ne nic nestandardniho, mam teda zvukovku v PCIe, ta onboard jde taky, ale v tom PCIe je lepsi (Asus Xonar DX/XD).

Jinak ale jak jsem se na to zameril a pozoruju to, takto jak jsem psal neni, sorry, ale dokud jsem to nezacal resit, tak jsem si to neuvedomoval. Nekdy se takovy ten pripojovaci zvuk USB ozve okamzite a mys a klavesnice je pripojena, nekdy cca. 30s a nekdy je to az k te minute nez se ozve pripojovaci ton USB a pripoji se to.

Divny.

Slibil jsem, ze dam vedet, az problem vyresim, tak tak cinim. :-)

Nekde tu mam dotaz, ktery nemuzu najit, asi jsem ho psal bez registrace. Problem byl, ze kdyz jsem pripojil flashku nebo disk jedno jestli USB2.0 nebo USB3.0 do libovolneho portu USB3.0, tak ne pokazde, ale stavalo se, ze nabehla modra obrazovka nebo jen proste PC zamrzlo a musel jsem restartovat na tvrdo. Po restartu OK.

Zkousel jsem vsechno mozne, odinstalovat a preinstalovat USB drivery, aktualizovat proste vsechno. Ale nic nepomahalo.

Nakonec jsem odinstaloval drivery na USBecku a mel jsem k desce Asus H97 Plus na webu desky mimo jine driver "Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller", ktery jsem mel take nainstalovany, tak jsem ho odinstaloval zaroven s ovladacema tech USBecek. Tenhle ovladac jsem pritom ruzne preinstalovaval uz driv, ale vzdy jsem ho tam po restartu vratil. Tentokrat jsem po restartu nic od Asusu uz neinstaloval a jen jsem proste dal vyhledat ovladace pres Windows update a nejake genericke se nainstalovaly. No a od te doby je klid, muzu do USB 3.0 portu pripojit cokoli a nikdy se to nesekne.

Zaverem to nejlepsi, zmizel i ten problem, ze trvalo tech 40s nez se prepla klavesnice a mys z jednoho PC na druhy. Pritom ale ten KVM switch je normalne na USB2.0 portu. Snad jedinne co by me zajimalo, jestli ten ovladac "Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller" dodelal do toho smejcky nepouzitelneho stavu Asus nebo Intel. :-/