Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win10-Odinštalácia Dolby Access

Mám problém že MS mi agresívne ponúka aplikáciu Dolby Access, platenú aplikáciu za 17,99 €. Už som sa o tom zmienil i v inom príspevku ale medzi tým mi inde poradili ako sa zbaviť externých predinštalovaných aplikácií win10. Dolby Access je ale problém, pri kliknutí na odinštalovať je po reštarte späť... Skušal som:

1. Klasickú odinštaláciu (Po reštarte je späť.)
2. Geek odinštalácia (Po reštarte je späť.)
3. Geek násilná odinštalácia (Po reštarte je späť.)
4. PowerShell (Povolenie správca), Get-AppxPackage *dolbyaccess* | Remove-AppxPackage (Po reštarte je späť.)

Je nejaký spôsob ako dostať tú pliagu s počítača? Všade síce píšu že je to dobrá aplikácia na hry, zvuk, filmy ale 17,99 za ňu nedám, nepotrebujem ju. AKo ju dostať z počítača?

screen by promluvil za tisíce slov, no nemůžu chtít všechno.
gathernetworkinfo je zbytečná položka. používá se v případě shromažďování informací o nefunkčnosti sítě. může zůstat, nemusí, jak je libo.
když je screen tajný a nic jiného se nenašlo (jsou i logon položky), nezbývá než na to poštvat nějaký normální antispyware. oblíbený je adwcleaner, ale třeba máš lepší.

já ti nevím, u poloviny příspěvků mám dojem, že si sem chodíš dělat srandu.
vidíš ten svůj obrázek? a přečteš z něj všechno? proč ne?

- vpravo máš milión pixelů místa, tak proč neroztáhneš první sloupec tak, abys něco přečetl? (podobně s "image path")
- máš tam extrémně mnoho "rundll32" položek. nemá tam být žádná z nich.
proč? samotný rundll32.exe nedělá nic. je normální součást windows, spouštěč. má za sebou druhý parametr, při zneužití obvykle .dll nějakého malware. a ty ho na svém obrázku nevidíš, máš ho před sebou schovaný.
- na tuto věc by podle mě přišel kdejaký antimalware, byl ti doporučen, zase nic.

mě teddy udivuje, že právě ve sloupci image path není parametr za příkazem vidět. přesto neváhej, bez ptaní všechny tyto řádky zruš a restartuj. (v plánovači není nic životně důležitého)

pak bádej dál ("logon"), spyware se určitě pojistil dalším způsobem. v everything je celý přehled, ale výpis se sem nevejde.
ms autoruns taky umí vyexportovat tento výpis, někoho by to muselo bavit číst, já mám jinou verzi windows.

jen k tomu "no desription... file is unsigned"
textový souborek pochopitelně nic takového neobsahuje. ale tento mají ve windows skoro všichni a je v čitelném tvaru. ale pokud ho chce číst průzkumníkem, asi to nedopadne.

samozřejmě jiné .vbs spouštěné z jiného místa jsou z 99,9% podezřelé, ale to nebývá tento případ.

spíš by to chtělo nějakou tazatelí reakci, kde by vysvětlil, číma rukama se mu tam dostal jakýsi na zaplacení čekající dolby, ale nemám pocit, že by za ta léta u klávesnice tušil, co dělá. instaluje neznámé nesmysly a polovina příspěvků je "to samo".
screen z ms autoruns nikde. tak jen můžem hádat, že se tam "asi spouští bordel".
tip na antispyware má.

[82503-c-jpg], tu je scréen. Čo sa týka programu dolby Access, nainštaloval sa mi spolu z novou verziou operačného systému win10. Ono s každou verziou operačného systému win10 sa človeku do počítača dostane i predinštalovaný software, od MS. Prešiel som počítač po reštarte antimalaware porgramom na Malaware,Spyware a Pup z vysokou heuristikou a nič, nenašiel. Skenoval počítač celú noc až doteraz.

... program dolby Access, nainštaloval sa mi spolu z novou verziou operačného systému win10

zkus psát někdy tak, aby se ti dalo věřit a nenutilo to pořád se smát těm nesmyslům. originální instalace od m$ to nedělá.

pochopitelně odstraň všechen nalezený malware.
vždyť sám vidíš to umístění: "uživatel\appdata\local\temp" - nic ti to neříká? adresář %temp% je v 99% zneužívaný ke spouštění malware, protože i uživatel s omezenými právy má možnost do něj zapsat = tím i vložit vir.
ve windows se už 20 let instalují programy do %program files% (pokud ručně nezvolíš jinak, to není tento případ).

všechny položky, kde je rundll32, měly být zakázané.
pro kontrolu toho, co běží v paměti (a odkud - třeba z %temp% ?) by šlo použít process explorer. dokonce i správce úloh/procesy, ale já se znovu děsím těch screenů.
a oblíbený prohlížeč odspywarovat, předpokládám hnůj chrome. extrémním postupem je nový profil chrome.

chybí tu možnost projít komplet výpis toho autoruns. řešení to nemá, já došel z práce po osmé a fak nechcu svůj život věnovat jen tobě.

něco, co jsem si léta myslel, že už je zbytečné opakovat: hijackthis nemá na 64bit systémech žádný smysl. není už asi 10 let vyvíjený, novějším záznamům nerozumí, sleduje tehdejší zranitelnosti a zná jen staré verze aplikací.

jeden stupidní spyware řešíš reinstalací windows - to dělají 10-leté bfu. chceš říct, že i po nějaké praxi s pc máš (ne)znalosti 10-letého dítěte?
ty ten autoruns startuješ ze staženého zip-archívu? takže nejspíš nemáš zobrazené přípony souborů a nerozeznáš, co vlastně spouštíš.

adwcleaner mívá slušné výsledky, ty se mu úmyslně vyhýbáš.

když používáš firefox, tak sis ani nevšiml, že ti nějaký spyware přepsal nastavení msie.
(pro ff platí podobné opatření jako pro chrome: kdyby bylo jasné, že nákaza přichází stále přes něj a škodlivý doplněk nejde odhalit, řešením bývá nový profil)

autoruns má možnost uložit výsledky do .arn souboru v menu file. ale obávám se, že to nikdo číst nebude.

- - - -
tuto reakci mi trvalo napsat asi půl hodiny. ne proto, že je zbytečně dlouhá, ale že jsem se snažil najít největší míru diplomacie, abych nemusel psát, co si o tvém počínání myslím.

Takže, napísal som do odkazu Dolby Digital, pekné hodnotenie na ich program. Ihneď sa mi ozvali, požadovali odo mňa verziu môjho operačného systému, a potom mi povedali že ich produkt je od verzie win10 Build 17107, neoddeliteľnou súčasťou systému windows. I keď ho odinštalujem, systém je nastavení tak aby si ho nainštaloval znova. Takže žiaden spyware, prečo ale program nieje zadara.

Použil som ho dnes, urobil nejaké výmazy ale väčšinou len odkazy na stránky výrobcov software. Prikladám log z adwcleaneru i log z Autorunu. Toto urobiť viem len som sa divil že log nieje vo formáte .txt ale .arn. S takou príponou som prišiel prvý raz do kontaktu. Čo sa týka nového profilu v Mozzile Firefox, včera som urobil. Ponuka/Pomocnik/Reštartovať a zakázať doplnky...

[82521-r-jpg]

Tu je screén z autorunu priamo z plochy.

Tak mně se zdá ten tvůj způsob řešení problému nějaký divný :-)
Proč řešíš adwcleaner? Dolby Access není adware.
Proč řešíš autoruns? Dolby Access je appx a těžko bude něco ohledně této appx v autoruns.
Nechápu to tvé "ich produkt je od verzie win10 Build 17107 neoddeliteľnou súčasťou systému windows", pokud je řeč stále o Dolby Access a pokud je řeč třeba o aktuálním buildu 17134 (je větší než 17107), tak v něm není součástí Dolby Access, tak nechápu kde jsi tu informaci vzal. Pokud někdo má nainstalovaný Dolby Access, tak nejspíš přes Store nebo možná přes nějaký doporučovaný online link přes Start.
Když vejdu do Store, tak tu aplikaci tam normálně vidím jako normální aplikaci k nainstalování.
A pokud jde nainstalovat, tak musí jít i "odinstalovat" ( = odregistrovat). A pokud to nejde, tak ti prostě systém nefunguje správně.
Jako když tam vidím Avast a že ti něco nefunguje, tak být tebou nic neřeším a provedu čistou instalaci. A příště si tam jednak neinstaluj Avast a jednak si tam neinstaluj Dolby Access.

Z dolby digital mi napisali toto:

Hi there!

Thank you for your response. I do appreciate your time.

I’m unsure what the issue you are experiencing is here. We can only provide customer service in English. So if you can communicate in English this would be a lot easier.

I believe the issue you are reporting is that you keep uninstalling Dolby Access from your PC and it automatically installs again? If so this is because Dolby Atmos comes bundled with the Fall creators update in Windows. This means it is now bundled with the Windows package. If you install any updates etc this will cause the app to install again.

I hope this makes sense. Feel free to reach out if you have any additional questions.

Have a wonderful day!

The Dolby Support Team

Tak nějak nechápu co to tam píšou. V prvé řadě Dolby Access není součástí Windows 10. Ve druhé řadě, pokud je něco pravda na tom, co v tom píšou tak je tam zmíněn Windows package, pokud je Dolby Access dodáván jako appx s balíčkem, tak musíš odinstalovat ten balíček (balíčky) - což je ale podle mě nesmysl, jediný, co jsem viděl, že se dodává s balíčkem mimo programy microsoftu, je adobe flash...
No ale všechno je možné, tak se kůkni jestli tam máš balíček/balíčky toho Dolby Access, jestli nevíš jak tak nápověda:
c:\Windows\servicing\Packages\
Jo a pak je tu ještě jedna možnost, že to nemá mum, ale to už pochybuju úplně.
Jestli chceš abych se ti na to kuknul, tak v
c:\Windows\servicing\Packages\
označ v total comanderu všechny soubory a dej Vybrat / Zkopírovat vybrané názvy do schránky
A pak to ze schránky vlož do txt souboru a upni.
A pak upni tento soubor:
c:\Windows\System32\config\COMPONENTS
(je to soubor)

Takže v tom texťáku žádnej balíček Dolby Access nevidím.
A s tím druhým, no to je zvláštní, že tam nic nemáš. Tam se nacházejí podregistry jako SOFTWARE, SYSTEM, COMPONENTS...
Zkus zobrazit skryté soubory (normálně ale skryté myslím nejsou). Nebo to zkus přes explorer + skryté soubory. Nebo normálně dej vyhledat COMPONENTS ve složce windows, kdo ví, kde se ti v tom tvém nabořeném systému schovává :-D
A můžeš se jich zeptat jak to s tím windows package vůbec mysleli a jestli to má svůj balíček tak ať napíšou jeho název.
A taky se můžeš podívat na cestu té aplikace a zkusit najít její soubory ve c:\Windows\WinSxS\, jestli to má balíček tak tam musí být záloha souborů.
Já být tebou tak udělám reinstal, dyť ty tam nemáš normální vůbec nic :-D

Tak ani tam jsem nic nenašel :-)
A ten soubor mi vidí i TC.
Tak ať ti napíšou název toho balíčku nebo balíčků, které máš odinstalovat. No ale jelikož žádnej nevidím, tak ti ani žádnej napsat nemůžou. :-)
A nebo ať ti rovnou napíšou jak se toho zbavit :-D
Jo a ještě, upnul bys tento soubor?
"c:\ProgramData\Microsoft\Windows\AppRepository\StateRepository-Machine.srd"
Je to sql databáze a jsou v ní všechny informace o nainstalovaných appx.

K tomu souboru potřebuješ práva správce a zobrazit skryté soubory, mně to v TC normálně jde a k tomu souboru se dostanu, netuším proč to samé nejde tobě.
Nemůžu ti to napsat anglicky, na jazyky moc nejsem.
Jo a na ten StateRepository-Machine.srd jsem ti napsal skript, todle to ti jej skopne do cesty, ve které se spustí tento skript (musíš spustit jako správce)(Jak jsem psal, StateRepository-Machine.srd je SQLite3 databáze a v tom souboru jsou uloženy info o nainstalovaných appx a taky jak jsou instalované).

Super. Tak info tam je, je to normální appx, svůj windows package nemá, má prostě jen appx a není inbox. Mělo by to jít normálně odregistrovat, jak jsi to dělal v úvodním příspěvku, pokud to nejde, tak je někde krpa a to si budeš muset vysekat třeba ručně, co já vím. Ale to ti popisovat nebudu, protože to nevím (nevím přesně kde v tvém případě je problém a proč se to furt vrací - a nevím co všechno vysekat) a to bych musel nejdřív zjistit. Já fakt nechápu proč neuděláš reinstal, stejně to máš zabordelizované, Avast, hromadu zbytečných appx a o dalším sajraktu, co ani nevidím, nemluvě.
A jestli chceš vědět kde začít bez reinstalu, tak pokud tam v StateRepository-Machine.srd info o dolbyaccess i po odregistrování, tak bych se všeho v tom souboru zbavil.
Jo a jestli neupravuješ instalačku a nenastavuješ si v ní jak má vypadat Start, tak aspoň instaluj Winodws offline a po instalaci si všechno nejdřív smaž ze Startu, co nebudeš potřebuvat a taky nastav aby se ti nezobrazovali návrhy na appx.