Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak obnovit správné ovladače grafické karty?

Dopustil jsem se pošetilosti a nectil pravidlo "Když to funguje, tak do toho nehrabej" a napadlo mě aktualizovat ovladače pro grafickou kartu Palit GeForce GTX 750 Ti KalmX přes správce zařízení a tam Aktualizovat SW ovladače a byl jsem za to po zásluze potrestán. Od té doby mi ve Sledování spolehlivosti vyskakuje chyba hardware s Název události problému: LiveKernelEvent, Kód: 141 a k tomu v systémovém logu ve stejném čase nejdříve chyba, teď varování (viz níže) "Ovladač zobrazení nvlddmkm přestal odpovídat a byl úspěšně obnoven".

V praxi se to projevuje tím, že např. při přehrávání videa najednou vnitřek okna přehrávače zčerná a jde jen zvuk a po nějaké době se to resetuje a obraz se obnoví. I když se to hlásí jako chyba HW, tak to začalo až po mé aktualizaci a mám za to, že se tak jedná jen o falešnou hlášku a problém je v ovladačích, tedy SW.

Jako první jsem zkusil odinstalovat GK ve správci zařízení plus odinstalovat ovladače nvidia v programech a nechal ji doplnit přes windows update. Nepomohlo to. Před touto operací i po ní se v systémovém logu zobrazovala chyba nvlddmkm.

Zkusil jsem to opravit tím, že jsem stáhl správné ovladače přímo od výrobce GK, GK znovu odebral ve správci zařízení i v programech a po vyhledání změn HW spustil instalaci ovladačů od výrobce v default nastavení. Bohužel to nepomohlo a chyba se objevuje i po takto provedené instalaci. Po této instalaci tam ale zůstává oproti předchozímu kroku "už jen" varování a výpadky videa jsou méně časté.

Je ještě další cesta, jak toto vyřešit (kromě reinstalace W10/64)?

Jo, to by byl asi idealni stav. Ja ale zalohuji jen data s tim, ze zivotni zkusenost mi rika, ze nova instalace je sice na prvni pohled casove narocnejsi ale kdyz se k obnove pripocte doba aktualizaci plus upravy, ktere byly od zalohy, tak to vyjde casove na stejno.

No pokud sis udělal zálohu před tím, než jsi začal čarovat s ovladači, tedy když jsi byl ještě spokojený, pak tam byly určitě i nejnovější aktualizace a obnova trvá minimum času - a máš hned i hotové úpravy ... mno jestli ti obnova takovéto zálohy trvá hodinu, či dvě - si umíš nainstalovat komplet systém i s nastavením za zminovaný čas? To mě nepřesvědčíš. A ani nikoho, kdo si kvalitní a včasnou zálohu udělal. 8-)

[ALTERNATIVA]
- Jako alternativni reseni prechodu na predchozi funkcni reseni je cestou pres "spravce zarizeni"
"Jak se do spravce zarizeni dostanu" ? :
[1] - Bud pravim klikem na nabidku "start" -> "spravce zarizeni".
[2] - Nebo pres prikazovy radek ktery zobrazis kombinaci klaves [WIN+R] a prikazem (command)

DEVMGMT.MSC

- Nasledovne jen klines na tvou grafickou kartu cislo [1], nasledovne bod [2] : "aktualizovat ovladac" -> a v bode [3] zvolis z nabidky prechozich instalaci ten funkcni, predesly.
* Je pravdepodobné, ze se "PC" behem reinstalce|obnovy ovladace "restartuje", nejde o nic neobvyklého.

[82545-predesly-ovladac-jpg]

[TiP] ~ V pripade ze jsi nejsi jisty dosavadni verzi tvého ovladace, muzes si jej nechat zobrazit pomoci prikazu v systémové konsoli (cmd/ps):

wmic path win32_VideoController get driverVersion

[82547-zobrazit-verzi-ovladace-gpu-png]

Děkuji.
Momentálně tam je nainstalovaná správná verze ovladačů, ale je tam asi někde nějaká kolize, které způsobuje ty restarty GK + výstrahy v systémovém logu. Teď se k tomu počítači bohužel nedostanu, později zkusím výše uvedený DDU a pak znovu aktuální ovladače.

Díky všem za pomoc.