Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový monitor nefunguje korektně (nejde zvuk, malé rozlišení)

Koupil jsem zcela nový PC (sestaveno u Alzy), základní deska Z370, integrovaná zvukovka Realtek ALC S1220A, integrovaná grafika Intel HD Graphics 630 (procesor Intel Core i5-8400 Coffee Lake), Windows 10, nový monitor AOC U2777PQU (27'' 4K UHD 3840x2160, monitor má integrované reproduktory). Po instalaci jsem aktualizoval ovladače (AOC nemá ovladač přímo pro tento konkrétní monitor, na přiloženém CD i na webu výrobce mají nejbližší ovladač pro U2777B). Monitor je připojen kabelem DisplayPort (v rámci pokusů o řešení problému jsem zkusil i připojení kabely HDMI a DVI).

Problémy:

1. U monitoru nefungujou integrované repráčky. (Integrovaná zvukovka na základní desce je v pořádku, protože externí repráky a sluchátka normálně pracují.)

2. Nativně je nastaveno malé rozlišení 1024x768, které Windows označil jako "doporučené". Není problém, ručně jsem přenastavil na 3840x2160, ale evidentně to signalizuje nějaký problém, protože u jiných monitorů mi Windows vždy "doporučil" správné rozlišení.

3. Nejde nastavit Noční osvětlení, v nastavení je funkce zašedlá a zablokovaná.

Máte prosím nápad, co s tím? Protože jsem nemohl identifikovat problém, tak jsem včera přeformátoval disk, udělal čistou instalaci Windows a pro jistotu i resetoval BIOS. Ani po nové instalaci se ale problém s monitorem nevyřešil.

forestek: Dedikovaná grafika myslím není nutná, procesor dle technické specifikace uvedené na webu Intelu utáhne až tři 4K monitory

fallon: Můžeš mi poradit, na co mám kliknout ve Správci zařízení, abych nainstaloval ovladač grafiky. Jedná se o ten "Základní grafický adaptér Microsoft" jak je na screenshotu? Nebo co mám udělat? :.( Problém tedy je, že k procesoru mi Alza nedala žádné CD s ovladači, asi bych ovladač našel na webu Intelu, ale nevím, co hledat :(

aoc: https://aoc-pim.s3.amazonaws.com/Manual,%20Drivers%20&%206D/U2777PQU/czech_1_0%20(18).pdf v Manuálu na str. 30 vidím, že v nabídce "Extra" lze nastavit Výběr vstupu "DP" a takto to mám i já.

- Jen klikni na tento link ('jinak z predeslého verzi 2018, ten novejsi, ten druhy byl z roku 2017') :https://downloadmirror.intel.com/27847/a08/win64_24.20.100.6136.exe
- Stahli soubor jen spust. Bude nasledovat instalace ovladace pro tvuj graficky chip intel HD@630, ve spravci zarizeni nic delat nemusis, instalacka to vse provede automaticky.
* Po instalaci bude zapotreby restartovat PC (kde nekteré knihovny jsou aktivovany/akceptovany az pri novém nacteni OS) IMHO se ti automaticky nastavi i rozliseni a podobne, kde po tvé strance nemusis (tedy az na tu instalaci) mozna delat vubec nic ;-).

- Hadat se s tebou nebudu, "navic zatim mu ma rada spise pomohla /*obraz i zvuk funguji jak maji*/, ale asi jsem to spatne pochopil" (v It pracuji, PC mi projde rukama opravdu dostatecne nato, abych uz vedel, ze ovladace chipsetu pod Win 10 pro Intel "zvlast" instalovat nema cenu, ), at se tazatel ridi radou kterou uzna zavhodnou, nepotrebuji se s nekym merit.
* Navic kdyz zobrazim ovladac chipsetu ktery si Windows10 stahne sam, je , nebo nese identické oznaceni jako ten co nabizi Asus, nebo Intel (takze protoze je ovladac na strankach ASUS je lepsi ?!), takze Re-Instalace na misto instalace ovladace by byla jako nazvem korektnejsi..

generic

- Jsou i (certifikované) WHQL, podepsané. * https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/drivers/install/whql-release-signature
*Ale jak rikam, hadat se s tebou nebudu, vis to urcite lip tak at si tazatel smele Re-Instaluje jeho ovladace jak chce, chudak, uz ho vidim jak se pere s tim BIOSem...

- Nevim, zeptej se experta vyse. (nechodim se sem hadat)
* Ale IMHO nechapu ceho chces docilit, ze budes preinstalovavat jiz nainstalovany ovladac, navic nic ti negarantuje, ze Asus ma na strankach novejsi, nebo stabilnejsi jak tvé dosavadni.

"Až se objeví jiný, zeptám se konkrétně." zde jsi to presne pochopil.
* Podle toho vypisu, zobrazeni spravce zarizeni mas vse korektne rozeznano, od [IGP] az po porty [USB] (USB 3.1), uloziste, chipset, sbernice PCI etc. Ovladace bych IMHO instaloval az u abstence nebo problému s rozeznanim nebo funkci nejakého komponentu, jako tva graficka/zvukova karta ktera instalaci vyzadovala. V pripade ze vse jede jak ma, zasadne bych zasadne nic s ovladci nedelal !

Přece jen se zeptám, nevíš, proč se u monitoru zobrazuje zařízení 2x stejné AOC, respektive také 2x obecný monitor? Takže vlastně 4 monitory. Viz https://pc.poradna.net/files/82558-spr1-jpg

U procesoru jsem pochopil, že se zobrazil 6x, protože Intel má 6 jader.

Ale třeba myš se zobrazila také 2x, ačkoli mám jen jednu myš.

To samé tady https://pc.poradna.net/files/82559-spr2-jpg některá zařízení se zobrazují opakovaně....

U toho monitoru kdyz se poradne podivas tak mas "aktivni" profil (tusim ze zobrazuje i IO pro IGP, ale nejsem si jisty) jen jeden ;-), ty ostatni (zamlzene), nejsou aktivni. kdyby jsi ted pichl do grafické karty treba DisplayPort a dal ho do monitoru tak ti pribyde dalsi, tak jako u aktivace funkce v rozhrani BIOSU : [IGD] Multi-monitor (pri pouziti vice zobrazovacich zarizeni, monitoru) , zkratka nic, z ceho by jsi mel mit obavy. U AUDIO chipu (zvuk) bude to samé, kde budes mit zobrazeni o vice vystupech...
Ano, u toho CPU mas pravdu ano, znazornuje to 6x logicky procesor.