Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 10 zaklad

Ahoj přátelé a kamarádi,prosím Vás pěkně. Existuje Windows 10, kde je jen čistě základ? Myšleno tak, že by byl osekaný, aby zbytečně nezatěžoval PC a neměl spousty věcí, které nepotřebují? Úplně bohatě mi staci, když na něm půjde Microsoft Office,internet, sem tam nějaká menší hra ze store Windows?

Nic takového ani nechtěj. ... Nějaké úpravy instalaček nedoporučuji.

Proč by to nemohl chtít? Proč to nedoporučuješ? Já si instalačku Windows 10 osekávám, chcu to a problém nemám. Ono je to otázka spíš o tom vědět jak na to a co může uživatel vrámci svých možností dělat. Odstranění provisioned (neinbox) appx a balíčků s mum postupy pomocí cmd a powershell skriptů popsanými na webu MS je celkem triviální a bezproblémové a zbavit se tak dá hromady nepotřebného. Pokud je člověk navíc šikovný, může odstranit i inbox appx a balíčky bez mum, ale to už chce pokročilejší znalosti a testování. Dělám všechno a opravdu nechápu proč bych to neměl chtít. Já osobně úpravu instalačky doporučuju!

+1 : Jo. (navic uz vidimù chudaka co je rad ze pusti PC, jak se hrabe v registrech, nebo neco klika v systémové konsoli)
- Navic jestli tazatel chce vylozene osekanou verzi, jen zaklad Windows 10 bez SW|MS APP stranky , staci nainstalovat nejakou Windows 10 No Bloatware verzi a ma to.
* Na co vymyslet neco nového co uz je 100x vymysleno.

[TiP] ~ Odkaz na obraz ".ISO "Na stahnuti" ->-> Windows 10 Pro No Bloatware Edition 64-Bit 16299.334 1709
* Samozrejme ma i k dispozici verzi HOME.

Pokud někdo neví co je to cmd tak to vlastnoručně upravovat instalačku asi sotva může. Když vemu úplně to nejjednodušší (appx), tak mi todle to nepřijde jako něco složitého (příklad jak odstraňuju neinbox appx z instalačky já, 17134.1):
Namountovat wim pokud není namountovaný:

Dism /mount-wim /wimfile:install.wim /index:1 /mountdir:mount

Odstranit všechny neinbox appx kromě store a WebMediaExtensions:

Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.BingWeather_4.22.3254.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.DesktopAppInstaller_1.8.15011.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.GetHelp_10.1706.10441.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.Getstarted_6.9.10602.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.Messaging_2018.222.2231.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.Microsoft3DViewer_2.1803.8022.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.MicrosoftOfficeHub_2017.1219.520.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.MicrosoftSolitaireCollection_4.0.1301.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.MicrosoftStickyNotes_2.0.13.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.MSPaint_3.1803.5027.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.Office.OneNote_2015.8827.20991.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.OneConnect_4.1801.521.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.People_2018.215.110.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.Print3D_2.0.3621.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.SkypeApp_12.13.274.0_neutral_~_kzf8qxf38zg5c
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.StorePurchaseApp_11712.1801.10024.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.Wallet_2.1.18009.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.Windows.Photos_2018.18011.15918.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.WindowsAlarms_2018.302.1846.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.WindowsCalculator_2018.302.144.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.WindowsCamera_2017.1117.80.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:microsoft.windowscommunicationsapps_2015.8827.22055.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.WindowsFeedbackHub_2018.302.2011.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.WindowsMaps_2018.209.2206.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.WindowsSoundRecorder_2018.302.1842.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.Xbox.TCUI_1.11.28003.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.XboxApp_38.38.14002.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.XboxGameOverlay_1.26.6001.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.XboxGamingOverlay_1.15.1001.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.XboxIdentityProvider_12.36.15002.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.XboxSpeechToTextOverlay_1.17.29001.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.ZuneMusic_2019.17112.19011.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe
Dism /Image:mount /Remove-ProvisionedAppxPackage /Packagename:Microsoft.ZuneVideo_2019.17112.19011.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe

Odmountuju wim:

Dism /unmount-wim /mountdir:mount /commit

Zoptimalizuju wim:

wimlib optimize install.wim

Hotovo.

staci nainstalovat nejakou Windows 10 No Bloatware verzi a ma to.
Na co vymyslet neco nového co uz je 100x vymysleno.

:-D Si děláš srandu, ne?
Víš ty vůbec kdo vytváří takové Bloatware verze? Blbečci. A víš jak je dělají? Stáhnou si instalačku, pak si stáhnou MSMG ToolKit:
https://forums.mydigitallife.net/threads/msmg-toolkit.50572/
a pak jej spustí a klikají na písmenka a číslice.
Stáhnul jsem tebou uváděný "Windows 10 Pro No Bloatware Edition 64-Bit 16299.334 1709" a první věc, co mě bouchne do očí, je to, že dotyčný tam nechal všechny edice a upravoval jen edici pro, proboha proč? A to mě úplně stačí, abych si o něm myslel, že je tydýt. A ani nemusím zkoumat dál. Jo a to, že to dělal s MSMG ToolKit má uvedeno v popisku.
Další upravená instalačka od podobného tydýta je hned vedlejší "Windows 10 Fall Creators Update Bloatware Free Edition":
http://www.majorgeeks.com/files/details/windows_10_bloatware_free_edition.html
taky je to klikač na číslice a písmenka v MSMG ToolKit, u něj mě kdysi na první pohled bouchlo do očí toto :-D:
http://forum.notebookreview.com/threads/windows-10-bloatware-free-edition.804247/page-43#post-10544358
(to jsem mu tam psal já)
Prostě nemá cenu řešit takové klikače na písmenka a číslice, mimochodem ten druhej tydýt je i tvůrcem instruktážního videa na ofiko stránkce MSMG Toolkitu na MDL, tohoto:
https://youtu.be/pIsG2wgHwfc
Já myslím, že pokud by už měl někdo potřebu použít podobné iso od týdýtů, tak je lepší si jej vytvořit v MSMG Toolkitu sám, z českého iso a s úpravami, jaké člověk chce (například tazatel chce Store a v tebou uváděném iso Store v upravovaném Pro není). Ale i tak takovou možnost nedoporučuju. MSMG ToolKit ( = vpodstatě 1 815 864 B velký cmd skript) mám prolezlý a na MDL jsem myslím psal i nějaké vylepšení na něj, jako inspirace je dobrej, ale fakt bych s ním upravený windows používat nechtěl, i když se docela zlepšil. Je to něco na způsob osekávadla NTlite, zkouším též a i jsem hlásil tvůrci bug, který je už i opravenej.

Samozrejme ma i k dispozici verzi HOME.

:-D A tys to stahoval? Nebo jsi hodil do googlu jen windows 10 bloatware a co ti to vyhodilo, jsi sem hodil. Ta home je tedy co? Zase wim se všemi edicemi, ale tentokrát upravovaná jen Home? :-D A můžeš mi říct, proč nedal upravené Pro a Home dohromady a ty neupravené vyhodil? To iso by mělo mnohem menší velikost (prostě proto, že když tam integruje i záplatu, tak tam jednak musí být soubory bez záplaty a i záplatované když tam má neupravované edice a jednak když něco vyháže, tak to v instalačce zůstane v těch neupravovaných edicích - fakt logika jak chrochro) než to upravené Pro se všemi ostatními neupravenými edicemi, cos uvedl link :-) No nic, nemám slov. Ale jo, klidně ať si každý instaluje co chce. A taky ať si každý radí co chce :-)

No jo, ty jsi borec z ktérého kazdy padne na prdel a ostani jsou debilové, nebo tydytové (klidne predved a nabidni nejakou svou tvorbu, aha, nemas, "google okopiruj Prilep" si najde kazdy i bez tebe vid ..).
To home a pro jsem zminil kvuli tomu, aby 'popripade' si vybral dle toho, ke které licineci ma aktivacni klic (to co pises okolo toho jsem nepochopil, to je tak, kdyz chce nekdo neco za kazdou cenu napsat), ale to vy "Kinder-Web" deti co kradete a hackrujete s "ping-" a "color" nepochopite.
PS : Nekteré sluzby pomoci Remove-ProvisionedAppxPackage odstranit samozrejme jdou, ale tady 100x okopirované / podané postupy jenom v jiné barve, jsou v kazdém druhém clanku naporadne. ( cetl jsem to jen po "použít podobné iso od týdýtů" zbytek sem necetl, z pulky jsou to jakési mleti cehosi, necetl jsem to)
* Taztel uvadi, ze chce nadale pouzivat sluzbu "Windows Store", kdyby odinstalovat nekteré tebou vyse uvedené package, uz by si na Store ani neskrtl.

1. Nejsem borec, z kterého každý padne na prdel.
2. Všichni ostatní nejsou debilové nebo/a tydýtové, někteří ale ano a u těch uvádím i proč.
3. Proč bych měl předvést a nabídnout nějakou svou tvorbu? Na to, abych relevantně odpovídal mi naprosto stačí google.
4. "najde kazdy i bez tebe", jo, to možná i najde, ale to by nejdřív ten každý musel na ten google jít a hledat, jenže oni lidé mají ve zvyku například něco dělat bez toho, aby o tom, co dělají něco věděli. A platí to i pro ptaní na poradnách, odpovídání na poradnách...
5. "to co pises okolo toho jsem nepochopil" Stáhnul sis to iso? Otevřel sis wim z toho isa v 7z? Kdyby ano, tak bys viděl toto:
[SNYCHEG.png]
Nevím jak tobě, ale toto mi stačí abych si myslel, že tvůrce toho isa je tydýt. Pořád to nechápeš? Sice jsem ti to vysvětloval už minule, ale vysvětlím ti to ještě jednou, a to jak nějakému "Kinder-Web" dítěti. To, co je na obrázku, je výpis indexů jednotlivých obrazů edic, pod číslem 8 je Pro. Upravovaný je pouze Pro. To iso je distribuoavané jako "Windows 10 Pro No Bloatware 16299.334" a toto platí pouze pro tu jednu edici a to Pro. Ty ostatní edice jsou tam zbytečné. Jednak to vypadá při instalaci dost blbě:
[KvmmtVg.png]
(a tvůrce se ani neráčil v tom okně rozlišit to upravované Pro od těch neupravovaných (poznámka: jeden příkaz v imagex))
a hlavně to zbytečně zabírá místo, protože všechny soubory jsou v instalačce jen jednou, takže pokud upravuje tak, že tam něco v upravovaném Pro odebírá a přidává tam kumulativní aktualizaci, tak v tom wim jsou zbytečně díky neupravovaným indexům soubory:
- které byly v upravovaném Pro zaktualizovány, ale v neupravovaných edicích mají svou první revizi
- které byly v upravovaném Pro odebrány, ale v neupravovaných edicích odebrány nebyly
Takže když se to dělá tak jak on, tak je třeba upravené "Pro" o velikosti 5.09 GB a zbytečně tam jsou neupravované edice.
Pokud vyhážeš edice, tak to iso bude mít velikost asi 3,76 GB (důvod proč tomu je jsem psal už 2x) a bude obsahovat pouze upravené Pro. To je tydýt poprvé. Pokud dělá i Home, tak ty velikosti jsou přibližně stejné (5.09 GB a 3,76 GB) a platí pro to to samé, navíc pokud dělá obě edice tak je nesmyslné je distribuovat zvlášť, když obsahují prakticky totožné soubory. liší se jen v pár MB, takže je vhodné udělat jedno iso se dvěma edicema Hopme a Pro (např. v originálním českém rs4 iso je 10 edic) a to iso pak bude mít velikost asi 3.8 GB. To je tydýt nadruhou. (A s tím imagex tydýt natřetí). Už chápeš, nebo ještě ne?
6. Nejsem Kinder-Web dítě, pokud patřím mezi nějaké děti, tak mezi Husákovy děti.
7. Jasně jsem psal, že mnou popsaný postup se týká toho nejjednodušího na odstraňování a tedy neinbox appx a platí pro to to, co jsem už psal: "postupy pomocí cmd a powershell skriptů popsanými na webu MS je celkem triviální a bezproblémové" a tedy je jasné, že se todle to vyskytovat bude různěkrát na netu. Tak nechápu, proč píšeš něco o tom, že je to mnohokrát na netu.
8. Skript jsem uváděl jako příklad, jak odinstalovávám neinbox appx já. Je jasné, že pokud některé appx bude chtít používat, tak dotyčný řádek prostě smaže. Mimochodem není pravda to, co píšeš, já Store funkční mít chci a stačí mi funkcionalita toho základního appx (Microsoft.WindowsStore_11712.1001.2313.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe) a ten uvedený ve skryptu není. A Store mi tak jak chci funguje a appx přes Store normálně instaluju, tak netuším, kde jsi vzal to: "uz by si na Store ani neskrtl".

Já myslím, že tu do poradny choděj pro rady uživatelé různě technicky zdatní. Chceš mi jako tvrdit, že když sem přijde třeba někdo jako v tomto vlákně:
https://pc.poradna.net/questions/1770730-vlastni-instalacni-medium-bitova-kopie-windows
že mu má člověk radit tak jako kdyby byl tazatel debil?
A jestli sis nevšimnul, zcela jasně jsem psal základní rozdělení. To lehčí (provisioned (neinbox) appx a balíčky s mum) není rozdrbávání, je to úprava instalačky založená na postupech popsaných na webu MS. To těžší (inbox appx a balíčky bez mum) tak trošku rozdrbávání je, ale, jak jsem psal: "to už chce pokročilejší znalosti a testování" a pokud to udělá člověk správně, tak Restorehealth a sfc je bez chyby, wu funguje správně a i prostě všechno funguje tak jak má - vlastní zkušenost s posledními třemi verzemi Windows 10 (rs2, rs3 a rs4). A jak jsem psal: "co může uživatel vrámci svých možností dělat", a pokud nemá prostě technické možnosti tak toho může dělat velmi málo nebo nic.

Odpovidam ano, je to LTSB verze. Nic vic...

sem tam nějaká menší hra ze store

- Jde to nejak upresnit ? Mel jsem za to, ze LTSB ze je jen vetev poskytnuti "long term" - pro "entrprise" (ktera nemusi mit servis windows store, predinstalované UWP), nebo CBB - pro verze, ale tazatel s tou verzi pro uzivatele "Kritickou vetev/critic branche" ma delat presne co ?! :-)
* Jakoze mapouzit LTSB vetev, protoze name integrované UWP aps a Wstore? To nema ani Windows Server LTSB - je jen vetev