Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalý internet

Dobrý den, po aktualizaci na win10 mi všechny stránky načítají strašně pomalu a nebo vůbec. Zkoušel jsem chrome, edge i firefox, ale na všech prohlížečích je to stejné.
Download/Upload: 100/100 Ping: 20
Drivery jsem stáhnul od výrobce mb, jsou aktualizované.

loading...

co za verzi systému bylo před aktualizací na w10, jak ta aktualizace proběhla (cílová verze, možné chybové hlášky) a kdo se staral o ovladače?

Drivery jsem stáhnul od výrobce mb

má je výrobce tajné desky i pro w10? o jaké drivery zhruba šlo? (jako bonus i typ mb, kdyby se v tom chtěl někdo rýpat)
jestliže je download 100mbit a ping 20ms, co nefunguje?
montuje se do toho nějaký antivir?
jak rozdrbaný byl systém před tím upgradem? co bfu nástroje typu ccleaner?
co se všechno spouští po startu? (dobrý je výpis z ms autoruns)
připojení je drátem, wifim?

No takhle, měl jsem win7, celý disk jsem zformátoval a načisto nainstaloval verzi win10.
mb Gigabyte 970a-ds3p, nainstaloval jsem ze stránek gigabytu nejnovější LAN ovladač, když jsem vyzkoušel jestli se něco změnilo nebo ne, tak jsem nainstaloval ze stránek Realteku - Realtek PCIE GBE Family Controller - verze 10.26.328.2018
Nefunguje pouze načítání stránek nebo přehrávání live videa na twitch.tv, youtube apod.
Žádný antivir nemám
spouští se pouze: steam, itunes, razer synapse, vibranceGUI (kvůli barvám), faceit (csgo)
připojení je drátem

začnu zleva, nějaký vůl zapnul offtopic a kdo to má číst.

mrchosoft léta poněkud vyjebává s amd - podpora jejich hw ve windows nestojí za moc.
proto bys měl základní chipset driver nainstalovat ručně, pokud se vůbec pro w10 nabízí. pohledem na support gigabyte zjistíš, že ne.
buď už je podpora chipsetu AMD 970 + AMD SB950 přímo ve win10 (a pak je nefunční instalace způsobená tvýma rukama),
nebo můžeš zkusit ovladač z w8.1: http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/mb_driver_chipset_amd9series_win.exe

Nefunguje pouze načítání stránek nebo přehrávání live videa na twitch.tv, youtube apod.

to je ovšem něco jiného než pomalé stahování nebo nefunkční driver síťovky.
protože nejde o upgrade na w10 z doby zdarma, je původ nových w10 nejasný.
1) buď je ten systém zaspywarovaný, nebo rovnou obsahuje proxy kamsi do ruska a dalších prdelí světa. doporučovaný adwcleaner by na to mohl přijít.
2) další zajímavý test: stáhnout a spustit ms tcpview - na které neobvyklé servery se tvůj pc připojuje.
3) máš rychlé připojení a přesto je yt pomalý: to se může stávat u providerů, se kterými zas trochu vyjebává cendra (peering.cz) a posílá jejich zákazníky přes půl světa.

po ... vyčištění je to pořád to samé

chyba, to nemělo najít vůbec nic.

proč screeny? nějakou dobu sleduj co tam nepatří, protože to míří kamsi do pr... co neodpovídá tvému prohlížeči.
nikdo jiný neví kam se připojuješ a odkud co stahuješ, od čeho máš zapnuté aktualizace.

původní log adwcleaneru před vyčištěním je taky uložený na disku. čti si v něm a hledej co zůstalo na disku.

doporučil bych i kontrolu spouštěcích míst v ms autoruns. ale mám dojem, že tazatel se sám nechce podívat na nic, jen aby se na to někdo díval za něj.

jestli je nefunkčním prohlížečem chrome, ani se tomu zaspywarování nedivím, je to klasický odpad.
někdy pomůže jen zazálohovat důležité věci (hesla k přihlášení na stránky, záložky) a smazat (přesunout pryč) uživatelský profil pro chrome.

taky se můžeš bavit větším vyhledávačem malware : kvrt od kaspersky, ale trvá mu to dlouho.

zkontrolovat původní log adwcleaneru se zachyceným svinstvem. log bude v adresáři \adwcleaner, mají pořadová čísla i datum.
jak už jsem 2x psal: zkontrolovat, že tam nic nezbylo.

vše co se spouští při spuštění windowsu tak se spouštět má

snad je zkontrolované vše:
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.
- zobrazení aplikací komunikujících s netem ms tcpview.

- když to odstranění nejde a adwcleaner nestačil, o dost větší antimalware je: kaspersky kvrt.
kdyby tam byl rootkit, mohlo by ho odhalit bootovací cd od výrobce antimalwaru (např kaspersky rescue cd)

místo systému můžou být škodlivými doplňky napadené jen internetové prohlížeče.
než různě útočit na všechny, je pro malware jednodušší změnit nastavení sítě (dns, proxy).

ale připadá mi to, že nereaguješ skoro na nic.
můžeš celý ten ten bordel zformátovat a nainstalovat znovu, ale za měsíc budeš ve stejném hnoji zas.

další možnost je odnést to do servisu.

log zkontrolovaný
ms autoruns zkontrolovaný, nic kromě aplikací které běžně využívám a funkcí ms tam není
v tcpview jsem si vygooglil jednotlivé aplikace a jsou tam pouze mé aplikace a aplikace windowsu.
v process exploreru jsem si jednotlivé procesy které nejsou zařazené pod microsoft vyhledal a zjistil že jsou taky od microsoftu a jsou bezpečné.
kvrt mi oskenoval pc a nic škodlivého nenašel

v tcpview jsem si vygooglil jednotlivé aplikace a jsou tam pouze mé aplikace a aplikace windowsu.

(vybral jsem jen jednu z nic neříkajících odpovědí, své pochybnosti mám o všech)
mají ty tvoje aplikace běžet na pozadí - jsou skutečně neškodné?
mají běžet ty součásti windows?
jestliže tcpview ukáže jako komunikující program nějakou službu, která se spolu s dalšími spouští např. přes společný svchost, co všechno ještě běží s nimi?

postup není, že budeš googlit všechny názvy procesů - ty neškodné, tvoje nebo opakující se bys měl znát.
ale jde o to, že tcpview zachytí komunici s nesmyslným serverem venku o kterém nic nevíš. když vyloučíš reklamu, začneš se ptát: co je toto za proces ve tvém pc a proč leze na nesmyslnou adresu?
a 100x to může být regulérní microsoftí svchost.exe (například), musíš vědět, co se za ním schovává.
výpis:

tasklist /svc

...ti moc nepomůže, protože správce úloh default neukazuje pid. ale ukáže ho process explorer a nejspíš i ten tcpview.

proč jsem byl proti tomu plácat sem náhodné screeny z tcpview: protože musí mít smysl. je to živý průběh, nejde o to plácat sem náhodný obsah, ale co má smysl, kde je něco podezřelého.
podobně s výpisy s autoruns: lidem vůbec nevadí, že si neumí roztáhnout sloupce, aby si přečetli název procesu nebo celou cestu jeho umístění na disku, jestli je to v pořádku. nesmyslných screenů s poschovávanými sloupci jsou tu tuny.
můžu to někomu 1/4 hodiny vysvětlovat, ale 100 dalších to zase udělá 100x blbě.

kvrt mi oskenoval pc a nic škodlivého nenašel

pak to vypadá, že je chyba v rozjebaném nastavení windows. nepoužíváš náhodou nějaký "čistič": ccleaner, advanced system car a podobné?

Než sa onanovať:

Stiahni si ISO W10, vyrob na fleške z ISO desiny bútovačku.

Nabútuj PC, otvor cmd.exe, spusti nástroj Diskpart.exe - Clean, zmaž zavádzací sektor na aktívnom oddiele.

Nasleduje čistá inštalácia na naformátovaný (NTFS) oddiel s pripojením PC na net.

Robota max. na 45 minút.