Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Složka DCIM je na PC prázdná

Dobrý den,
včera jsem nafotil několik fotek a chtěl jsem si je přesunout do notebooku - poté na flash disk. Problém ale nastal, když jsem telefon (Xiaomi Mi5) připojil do počítače. Vše funguje, ale složka DCIM se jeví jako prázdná, stejně jako složky Pictures apod.
Jinak položky jako; hudba, aplikace, systémové soubory atd. jsou k zobrazení stále - obrázky ale ne. V počítači chyba není, zkoušel jsem to samé na několika dalších zařízení - stejný problém.
Chci se tedy zeptat, zda-li nevíte co s tím, jak soubory vytáhnout, případně kde se vyskytuje chyba a jak ji odstranit. Dříve to normálně šlo.
PS: Paměť mobilu je velice zaplněná, ale nemyslím že by to souviselo a SD kartu nemám. Soubory se nemohou nacházet někde jinde.

Děkuji za Vaše rady,
davoule

Eh stalo se mi taky (Xiaomi Redmi Note 4), musíš si ručně najít v mobilu tu fotku a zobrazit si detailní info. Tam najdeš cestu ke je fotka uložená, tuhle cestu zadej v PC. Jakmile najdeš jednu, složka se ti pak zaplní, je to bug.
Druhá varianta je ještě zkusit vyhledat tu fotku přes průzkumníka souborů (vyhledat název) a bude to mít stejný efekt jako řešení č. 1.

Co se stalo, no Xiaomi telefony jsou celkem dobře zabezpečené, ani rootnout bezpečně je není snadné. Občas se pokazí přístup při připojení k PC a proto musíš najít konkrétní cestu k souboru. Když pak otevřeš ten soubor nebo přejdeš do umístění, telefon si uvědomí, že na to vlastně máš práva a pustí tě tam a načte obsah celé složky.

Ahoj,

mám naprosto stejný problém viz výše popsaný, po otevření DCIM složky se mi nezobrazují fotky (Lenovo vibe shot). Přitom např. ve složce viber fotky vidět jsou. Když jsem našel Vaše řešení, tak jsem zajásal. Nicméně nevím, jestli jsem debil, ale po zadání cesty viz detail z telefonu mi vyskočí tabulka, že systém nenalezl. Už jsem z toho nemocnej.
Není ještě nějaká varianta, co bych vyzkoušel?

Díky za odpověď...

Ahoj, byl jsem na tom stejně jako ty. Našel jsem jiné řešení, které mi pomohlo. Dávám google překlad:
Ve vašem telefonu pomocí Průzkumníka souborů (používal jsem ES File Explorer, ale bude to dělat) vytvořte novou složku s názvem DCIM2
Přejděte do složky DCIM, vyberte všechny soubory a složky
Přesuňte vše na DCIM2
Vymažte složku DCIM (nebo ji přejmenujte na DCIM-old, pokud jste paranoidní, ale není to potřeba)
Přejmenujte DCIM2 na DCIM
Připojte telefon k počítači přes USB, povolte režim MTP. Otevřete Průzkumník Windows a přejděte do složky DCIM.
Bam! Všechny fotky a videa jsou zde! ... a vypadá to, že je trvalá oprava!
Vezměte si novou fotku - potvrďte, že se perfektně zobrazuje ve správné složce v telefonu i v Průzkumníku Windows na vašem počítači

Já mám cestu k fotkám DCIM/Camera/ - musel jsem stejný postup udělat ještě i pro složku Camera. Hlavní je, že už to funguje...