Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 100, 120, nebo 144Hz monitor ?

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli bych si mohl pořídit 100, 120, nebo 144Hz monitor.
AMD Phenom(tm) II X4 980 3.70GHz
AMD R9 200 series
8GB ram
MSI 990FXA-GD80
Nevím co je ještě potřeba zjistit, kdyžtak napište co.
Momentálně používam https://lcd-monitory.heureka.cz/benq-g2220hd/?gclid=Cj0KCQjwpvzZBRCbARIsACe8vyLh0IfomYrWqZprkMo5MLR0w5UQK8pt2sLS0Hyz4yCw6UqjU8P6gzIaAivcEALw_wcB
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Jo, už jsem to pochopil. Každopádně mi to ukazuje jak v ovladačích, tak ve vlastnostech atd stejný název, a to AMD Radeon R9 200, prostě jsem nic jiného nenašel. Podle návodů toho jak to najít, (viz poslaný screenshot.)
Každopádně to neodpovídá na mou hlavní otázku..

Když chceš stálého člověka buzerovat za komentář od tématu, alespoň si oprav gramatiku, hrůza tohle... Jdi radši ven a ten PC vyhoď z okna, máme tu Mloka a kozakla, ti nám stačí, nepotřebujeme třetího odborníka na vše, pokud nejsi Titanic....

Vsak ma pravdu, pokud to vztahneme na bezneho PC uzivatele a ne na narocneho hrace PC her. I u tech her existuje vyznamna cast hracu, kteri si omezuji FPS na 60 nebo hraji hry, ve kterych to takto omezil vyvojar. Ne kazdy se zabyva esportem nebo typem her (predevsim multiplayer), kde mohou byt zvysene FPS nad 60 dulezite pro hrani.

Jinak tazateli, nejlepsi je samozrejme 144, ale musi to jit ruku v ruce s dalsima parametrama monitoru a v tvem pripade stareho hardwaru to vubec neres, staci ti i 60Hz monitor, abys ten PC zavaril.

To je hezké ale grafika má také nějaký výstup, víme? GPU co má výstup HDMI/VGA 1920x1080 FHD 60 FPS ti nehodí na monitor 144 FPS, víme? Zkontroluj si co máš za kartu a jaký má výstup, je rozdíl mezi tím co vykresluje a co dokáže poslat dál...

- K temto sestavam se zpravidla osazovali monitory typu : 1080p@60Hz "24" které patrilo k temto sestavam snad nejvic.
- Bud FHD na 60Hz nebo UPgrade tvé setavy. 144Hz monitor muzes (R9 maji vsechny bud DP nebo DVI), nejsou jen hry a neni to jen o tom jestli dosahnes 144frames/s, ale k ohledu ceny toho moc nevyhrajes. (tusim ze vys uz te na to nekdo jednou upozornoval -Ceska Nudle 12:24)
* Na agresivni hry jako CS/GO se (alespon pouzivaly) monitory [TN] kvuli rychlé odezve ktera hrace zajimala vic jak to vse okolo, nestoji moc a zpravidla dnesni modely snad vsechny uz maji i FreeSync [1Gen] jako bonus zdarma, ale v tvém pripade si nejsem jisty, jestli tva R9@200 freeSync podporuje. Jinak si vem nejaky IPS 60Hz, rychlé panely MVA+ uz jsou trosku drassi a kalsické/starsi VA muzou mit vysi odezvu a jsou spis pro ty co hledaji dobry kontrast..

"Jak poznam co mam za grafiku" ? Pouzit muzes treba znamy [GPU-Z] : https://www.techpowerup.com/gpuz/
* Popripade pres prikazovy radek:

  Get-WmiObject Win32_VideoController |Select-Object name

[82861-ps-gpu-png]