Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdvojka na net nefunguje

Mam konektor (rozdvojku)na net,kdyz zapojim prvni drat do PC net jde,ale kdyz ten druhy drat zapojim do laptopu net nejde]:(.Prosi poradte.Predem dekuji
Změna předmětu, původně: dotaz (L-Core) (josephino)

Pan kolega to asi špatně pochopil, resp. nepochopil vůbec. Ta tzv. "rozdvojka" vůbec neslučuje, resp. nerozděluje síťový signál. Umožňuje pouze využít dvou, jinak nevyužitých, párů v běžném UTP kabelu a to tak, že ten druhý počítač (resp. jejho síťovou kartu) připojí k těm nevyužitým párům. Na druhé straně kabelu potom musí být stejná "rozdvojka", která ty signály zase rozdělí.
Je to, jako by se použily dva kabely vedle sebe, jenom vhodně zapojené do jednoho konektoru - a u těch dvou kabelů nikdo neočekává, že by sloučily dva signály, i když se dají do společného obalu.

Clovece pochop ze ta "rozdvojka" nie je rozdvojka. Je to len specialny konektor pre specialne pouzitie pouzitelne len pre expertov, a neda sa s nim rozdvojit LAN ani internet. Je to takto jasnejsie?

Ak chces pripojit 2 PC na jedno internetove pripojenie tak potrebujes kupit router (ak router este nemas, dokial nenapises presne co tam mas tak nie je mozne nic viac poradit)

Ten počítačovej kabel má osum drátů a používá se z toho max. půlka. Ta rozdvojka co máš se používá když třeba v kanceláři mají být dva počítače a nechce se platit kabel dvakrát. Pak de tam dá rozdvojka a stejná se musí dát na druhém konci kabelu a ten druhej konec kabelu se zastrčí do switche.Je to jenom šetření kabelem.

Jestli sis koupil sám rozdvojku tak minimálně bys ji musel dát na druhý konec kabelu. Proto ti to píše nepřipojený - protože na druhém konci se ty dráty v tom kabelu nepoužívají a bez rozdvojky na druhém konci to nepojede. Navíc samo propojení kabelem vůbec nemusí stačit záleží na nastavení...

Rozdvojka pro tebe se jmenuje levný router.

Pro to aby ti šel internet v obou PC, je třeba zakoupit zařízení zvané switch. Teď jsem si všiml že to druhé pc je laptop, tudíž pro pohodlí by bylo dobré pořídit si router s AP pro bezdrátovou síť. Pokud notebook disponuje bezdrátovým připojením, tak pouze strčíš jeden kabel do zmíněného routeru, jeden do pc a notebook můžeš připojit bezdrátově. Tato zařízení lze sehnat už od 600 kč, takže nějakých velkých výdajů netřeba se bát.;-)