Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HTC Vive + konfigurace PC

Chci se zeptat na konfiguraci PC, jestli je dostatecna pro HTC Vive:

i5-6500 + 8GB RAM + GTX1070Ti

---

Zajimal by me taky vas nazor na smysluplnost VR pripadne konkretne HTC Vive. Mne osobne to prijde predcasne, za dva-tri roky muze byt vrko lepsi - rozliseni, bezdratovy pripojeni a taky levnejsi. Co si o to myslite?

- Jo, tedy az na RAM kde bych silne doporucil 16Gb, s 8Gb to nedas, nebo alspon urcite né s STEAM VR ktery jen samotny spusteni ma s 5-6Gb.
* CPU 6xCore by bylo k uvitani, ale nevadi, na zaklad VR staci i Quad ..

- To VIVE chces teprve kupovat ? Jestli ano tak bych ti spis doporucil Mixed Reality. (nemas draty pro snimace po pokoji), lepsi rozliseni a frekvence (3K@90Hz /1440p na oko)
* Her ve VR mam vyzkousenych opravdu hodne i na GTX@1070 né Ti a rozjedes kazdou (treba SkyrimVR, Fallout VR , nebo Contagion VR ktera je graficky opravdu mazec na stabilnich 60-90frames/s).

[TiP] ~ Neni tak dlouho jsem psal na Mixed Reality jednu recenzi ACER : Windows Mixed Reality s Headset Acer AH10
* Jsou i jiny vyrobci, jako Lenovo etc, ale doporucil bych ti bud ty klasické ACER viz recenze nebo Asus (HC-102).

za dva-tri roky muze byt vrko lepsi

- Proc za 3 roky ? Jiz dnes je VR na docela slusné urovni. To jak po optimizaci, OS (Windows 10 zvlada VR docela slusne a drobné problémy a to i s vykonem byly opraveny) i herni nabidky.
* Usnadnené to maji i vyvojari, kde moznost vyvoje [VR] uz je integrované v SW, jako Unity3D, Unreal etc ..

Neni to pro me, ale pro znameho.

On by nejradeji Oculus, ale do CR se oficialne nedodava, neoficialne se tu koupit da bez nejakych bundlovanych programu a je pry moc drahej. Jako B variantu ma HTC Vive, kterej pry nema moznost nejakych malirskych kreslicich programu jako Oculus, ale herne je to pry to same. Od MS to Mixed Reality nechce, tvrdi mi, ze to podporuje hrozne malo her, proti tem dvoum, on je stopro rozhodnuty pro HTC Vive.

Takze myslis, ze mu mam rict, ze PC ok, ale at prikoupi pamet?

---

Ta druha cast dotazu byla ode me, ja bych o tom vyhledove docela uvazoval, ale proste nechci draty a myslim si, ze to rozliseni dneska na VR nic moc, ze to chce vyssi a casem bude. Taky to ja proste dost penez pro me, myslim, ze se to bude zlevnovat.

Od MS to Mixed Reality nechce, tvrdi mi, ze to podporuje hrozne malo her

- Aha, mas rict hned ze kamarad toho o VR moc nevi.
- Na MReality muzes hrat jak hry z :
STEAM VR
Windows Store
OCULUS Store
.. samozrejme i hry pro HTC VIVE

- 1440p@90Hz na oko urcite neni malo - a MR na ovladace, nebo snimace kable nepouziva..
- Dal uz nema cenu odpovidat, at si kamarad koupi (na dnes uz smesném rozliseni a 60Hz + roztahané kable po pokoji) co chce ..
* Tu RAM at si dokoupi na VR urcite.

Vis co, nabral rozumy na netu. Me to ale zajima i kvuli mne samotnemu. Takze ty bys jasne preferoval tu Mixed Reality? Ta je teda bezdratova a vyssi rozliseni? Co jsem koukal, tak vyjde i nejlevneji, mam o tom teda uvazovat i ja uz dnes respektive zitra? (Mysleno obrazne, driv jak v zime na to ani nebudu mit cas.)

- Vysi rozliseni ma (3K) i vysi frekvenci (90Hz + HDMI 2.0 nebo Displej Port je podminkou).
- Samotné bryle maji kabel, ale behem hrani o nem nevis, zbytek je vse bezdratové.
* Nove hry jako ta CONTAGION jsou na MIR uz kvalitou obrazu opravdu dobry, fakt dobry .. (na zacatku hry ses v pokoji a mas tam balkoni dvere, kdyz jdes az knim tak vidis ciste stékat kapy jako by tam byly dopravdy .. Diky vysimu rozliseni je i linearni vyhlazovani presnejsi o proti HTC kde je ten obraz o proti MR zubtasi (pixele/cterecky jsou jeste u HTC hodne videt), vic vsechno rozmazané do pozadi, pohyb a reakce opbrazu je u MIR okamzita, zadny Ghosting, na to ze nejsou osazeny na OLED, kontrast je vic jak akceptovatelny..

Kamos rikal, ze na Steamu je videt, ktere hry co podporuji a her podporujicich HTC Vive a Oculus je asi desetkrat vic nez Mixed Reality, takze jedinna moznost, jak hrat vetsinu her pres Mixed Reality je ten neoficialni hack, kterej muze fungovat i zitra a taky nemusi. Takze ono pozor na to!

Co je to zase za blbost, to ze je u hry MIR neznamena ze nepujde na Vive a naopak zadnej hack se na to nepouziva, at uz se vzpamatuje kamarad.. (Jedny VR MIR mam doma, hry hraju, kamarad at se jde s tema kecama uz zahrabat, protoze tady tito jsou fakt nejlepsi.. )
At si koupy to stare HTC a at da pokoj.

Ok, ja nevim, on rika, ze rozumy nabral od cloveka, kterej testoval vsechny tri zarizeni a ten clovek rika, ze Mixed Reality je z te trojice jasne nejhorsi kvuli malemu mnozstvi her a ze se to da na Steamu overit. Ty rikas presny opak, vubec nevim, komu ted verit. :-/

Tak lze, nebo je to debil, nevim co mam na to rict.
Jediny HACK, asi myslis REVIVE (coz je nazev programu né nejakej CRACK) je jen ke hrani her urcene pro HTC/Vive na MIR.
https://www.windowscentral.com/how-play-oculus-rift-games-windows-mixed-reality

* je to normalni program, nic ilegalniho, nebo crackovani.

Kamarad at si rika co chce, o VR brylich pisu recenze uz od roku 2014. Jedny MIR mám i doma, nemám ty informace vycucané z Googlu.
Jestli na MIR neco nebylo, nebo nebyly hry, tak jen u jeho vydani, kde nesli hrat ani Vive a na WS bylo par blbin. Tak az bude kamarad opet chytracit, tak at se podiva na datum prispevku ze kterych cerpa.
(jinak u toho STEAM VR je VR, pak jestli je u toho MIR nebo VIVE je v podstate jedno, nekteré hry byly jeste pred MIR a vetsinou uvadi jen na cem zarucuji/doporucuji ze to jede, ale ty velké VR ma vyzkousené snad vsechny (pro benchmark na nase stranky) jeste se mi nestalo ze by nejaka nesla + casté UPdate samotného klienta Steam pro Mixed Reality také dobre zapracovali..)
* Jen se pri pripojeni na STEAM automaticky nainstaluje : https://store.steampowered.com/app/719950/Windows_Mixed_Reality_for_SteamVR/

XoXo, tady je oponentura od toho cloveka, kterej radi kamosovi.

Nevyhody WMR:

1. Nema nastaveni ocnic, kazdy clovek to potrebuje jinak.
2. Nepouziva to externi senzory, je to dobry leda tak pro lidi co cestujou.
3. Inside out tracking je teprve na zacatku, bude to vyhoda az casem.
4. System je limitovanej tim, co vidi kamera.
5. Kdyz kamera ztrati ovladace, tracking je ztracen.
6. Stred cocek se neda mechanicky nastavit, problem pro zaostrovani.
7. Celkove nizkorozpoctovy headset, kteremu chybi dulezite funkce.

Ja nekterejm vecem vubec nerozumim co to znamena, ale tohle proste ten clovek napsal.

Divej ja se k tomu uz nebudu vyjadrovat, je mi to jedno, nemam naladu ztracet cast, svuj nazor sem ti napsal, nemam zapotreby ti neco vnucovat. Uz sem psal vis, at si kamrad koupi HTC a je to.
PS : U MIR se nastavuje rozestup pres nastaveni viz obrazek (Etalonnage):

[82875-nastaveni-rozestupu-png]

7. Celkove nizkorozpoctovy headset, kteremu chybi dulezite funkce, je to dobry leda tak pro lidi co cestujou..

Jako co ? Cim dal vetsi ptakoviny ..
* Jediné pravdive je uhel cocek, ale kdo nehraje z rukama za telem, tyto veci nemusi resit (urcite lepsi, jak potahany kable po pokoji).

Ok, chapu, kazdopadne je to VR jeste opravdu malo rozsireny, asi tu dalsiho experta nesezeneme, takze je to jen ty a ten clovek, kterej radi tomu znamemu.

Urcite ale diky za vyjadreni, ja to VR stejne vidim realne az casem jednou a pokud do toho ten znamy pujde, tak treba jednou bude moct rict i on, jak se mu to zda nebo ne.

DEKUJU!