Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade DDR3

Zdravím Vás, potreboval by som poradiť, resp. sa uistiť. Chcem navýšiť ram zo 4gb na 8gb. Našiel som si tieto:

https://www.alza.sk/kingston-8gb-ddr3-1600mhz-cl10-hyperx-fury-blue-series-d1147665.htm?kampan=adw3_a1-pamate_kingston-8gb-ddr3-1600mhz-cl10-hyperx-fury-blue-series-%28150828%29-de62f1&gclid=EAIaIQobChMIgY-CgeiU3AIVCuAZCh21UQqEEAMYASAAEgI21_D_BwE

Lenže podľa memory listu ich doska nepodporuje (alebo zle čítam) ale na fórach čo som brúzdal vraj hej, tak neviem:

http://download.gigabyte.cn/FileList/Memory/mb_memory_ga-h55m-d2h.pdf

Moja zostava:
CPU i5 750
Mb GA-H55m-D2H rev1.3
GPU GeForce GTS450

Díky za info.

Je celkem malá šance, že to nebude fungovat. Kup si ale stejný modul, který máš teď nebo aspoň stejnou kapacitu.

Nebude to fungovat ani náhodou.
Pro s1156 (bez ohledu na typ a výrobce desky - pokud pomineme servery) musí být 4GB moduly v provedení Dual Rank (2Rx8). Single Rank moduly můžež použít maximálně 2GB.
8GB (a větší) moduly pak deska nezvládne žádné.

Najdi si u nějakého prodejce paměti Patriot PSD34G13332 (nebo PSD34G13332H s chladičem). To jsou asi jedny z posledních, co se dají pro tvou desku koupit jako nové (jinak jedině bazar). Pro 8GB kup 2 kusy.

Tvůj CPU oficiálně podporuje max. DDR3-1333:
https://ark.intel.com/products/42915/Intel-Core-i5-750-Processor-8M-Cache-2_66-GHz
Pokud budeš hledat nějaké jiné paměti, tak by hlavně měly mít provozní napětí 1.5V (což v minulosti nebývalo u výše taktovaných modulů pravidlem). Dále si pohlídej, aby šlo o 2Rx8 provedení.
Jinak rychlejší paměti v běžném režimu používání PC nebudou mít žádný viditelný přínos.