Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který WiFi router?

Dobrý den.

Plánuji si koupit nový Wi-Fi router, jelikož ten starý doslužuje.

Vybírám mezi Xiaomi Mi Router 3C nebo Mi Router 3...

Bohužel nevím jaký.. :( Nebo by jste vybrali jiný v této cenové kategorii??

Děkuji :)

Ani u jednoho routeru není 1Gb síťové rozhraní.
Oba mají jen 2 LAN zásuvky.
Všechny staticky ležící věci v domácnosti by měly být připojené kabelem a WiFi nechat pouze pro mobily a občas notebook, pokud s jím nesedím u stolu.

Ty routery se liší pouze tím, že ten dražší má 2 pásma. 5GHz (je rychlejší, ale to nevyužiješ, protože router má na vstupu jen 100MBs) má smysl v paneláku, kde jsou 2,4GHz pásma zahlcená. Ale musí to zvládnout i zařízení, kterými se chceš k routeru připojit. Nevýhodou 5GHz je mizerný dosah přes zdi apod.

Pokud chceš vybírat router, tak aby měl Gb (1000Mb) na LAN i WAN rozhraní
U routerů neznamená víc antén = lepší router.

Zkus napsat kde bydlíš - byt na sídlišti - vícepatrový rodinný domek na samotě, co chceš routerem pokrýt a jak rychlé máš internetové připojení.

u routerů bývají časem nespolehlivé jejich laciné oem zdroje nízké kvality.

ty rychlosti připojení nic moc, orientační ping ti to neukazuje vůbec, ale nepíšeš jak jsi připojený k routeru a jak je ten připojený k poskytovateli.

u lidí, kteří neví co je nas (domácí síťové úložiště), k čemu je síť a ani to vědět nechcou, se dá tolerovat 100bit domácí síť (=router). ale je to nejlevnější nevhodné řešení.
jak píše nahoře j.f., domácí síť má smysl na gigabitu.

ten router je jeden ze starších krámů od asusu s mnoha bezpečnostními děrami (pokud máš na něm veřejnou ip), a opravy od výrobce nic moc.
jestli máš skutečně ještě starý zakulacený design, bez označení Asus RT-N10 "D1", tak ten má u výrobce poslední firmware z roku 2011, to je nebezpečné připojovat na internet je dobrý leda jako ápéčko do garáže nebo na zahradu.
hranatá verze d1 má dokonce pokus o bezpečnostní update "jen" 3 roky starý.

možná výměna routeru:
100mbit: něco aktuálního 2-anténového
gigabit: nikdy ne totální lowend z produktové řady od výrobce