Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 firewall blokuje Outlook

Zdravím všechny,

včera se mi aktualizoval Windows 10 a od rána mi nejde přijímat pošta v Outlooku 2016. Když vypnu Windows firewall, vše funguje. Když přidám do pravidel port pro IMAP 993 a povolím ho, tak to taky nepomůže.

Měl by někdo nějakou radu jak to vyřešit?

Díky moc.

Proč by používal MT, když má Outlooka? Musí to jít, někde bude mít nějakou chybku. Nemůže být normální/defaultní, aby MS blokoval Outlook. Poradit nicméně nedokážu..

Blbost (podle mě) je vypínat MS Firewall. Od Windows Vista je na velmi slušné úrovni a plně uspokojí i příznivce aplikačních firewallů (kteří z určitých důvodů nechtějí některému sw povolit in/out komunikaci).

Ta debata se zvrhla někam úplně jinam. Znova opakuju, že ESET NA TO VLIV NEMÁ. Chová se to stejně, když je vypnutý, zapnutý nebo odinstalovaný. Jediné co pomůže, je vypnout Windows Firewall s čímž souhlasím, že není určitě dobré řešení.

Windows firewall je defaultně nastavený u odchozího spojení na vše povolit pokud není uvedeno ve filtrech jinak. Měnil jsi na tom něco?
Pokud ne, tak si zobraz odchozí filtry ve Windows firewallu a projdi ty, které mají blokovací akci.
Někde jsi musel nastavit nějaký blokovací filtr, který má vliv na Outlook.
A podle mě na to vliv aktualizace neměla, mám Win 10, taky jsem aktualizoval a pravidelně aktualizuju, od úterka mám i aktuální KB4343669 a KB4338819 a outlook funguje normálně.

Holý AV zn.: Eset (bez IS Smart Security) neodstaví Firewall W10, ale beztak robí šarapatu, ako každý nekompatibilný šmejd z radov AV.

Do desiny (resp do žiadneho Windows od OS Vista a vyššie) žiaden AV nepatrí, preto dávam palec hore vývojárom z MS. Lúzu parazitov treba vykopať, zneškodniť, lebo zákerne prznia Windows, špehujú užívateľov viac, ako samotná a nutná Telemetria OS Windows.

Darmo bude defaultovať Firewall W10, Eset je sviňa zákerná. Pravda, dá sa aj Eset skúseným znalcom z radov esetológov (možno aj riťológov) prestaviť, aby takto pri blokácii portov nešaškoval.