Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 firewall blokuje Outlook

Zdravím všechny,

včera se mi aktualizoval Windows 10 a od rána mi nejde přijímat pošta v Outlooku 2016. Když vypnu Windows firewall, vše funguje. Když přidám do pravidel port pro IMAP 993 a povolím ho, tak to taky nepomůže.

Měl by někdo nějakou radu jak to vyřešit?

Díky moc.

No to jsem se chtěl právě zeptat, jestli povoluješ správný IMAP port....?

SMTP - port 25
POP3 - port 110
IMAP - port 143
Secure SMTP (SSMTP) - port 465
Secure IMAP (IMAP4-SSL) - port 585
SMTP mail submission - port 587
IMAP4 over SSL (IMAPS) - port 993
Secure POP3 (SSL-POP) - port 995

však firewall nahoď do pôvodného, výrobného nastavenia od MS. (máš to v možnostiach firewall) Tj. deravý, ako rešeto.

Musíš reštartovať mašinu, aby sa upravili záznamy v kľúčoch Registrov pre firewall.

Nemáš v systéme nejaký sofistikovaný AV typu: superantispywaremalicious_spyhunter_hitman_comodo_eset_is_security_mbam_u.s.w.?

Eset odinstaluj,nemá to v případě Windows 10 žádný praktický smysl,spíše naopak. MS si do desítek implantoval svoji ochranu,která prakticky nejde odstranit,tak používat nástroje třetích stran nemá význam. Co považuji za dobré - občas použít on-line scanner Eset.

dost zásadní je vůbec tušit, jaký máš antivir nebo antivirový balík od esetu.
ess je ta horší verze, co se týká nežádoucího blokování, rovnou ho vykopat z pc.

ESET je jedno jestli je vypnutý nebo zapnutý

ta věta nedává smysl, protože součástí antivirů jsou služby běžící na pozadí a hlavně filtry=drivery, které nejdou za chodu vypnout.

nejsi tento měsíc první, ess má asi nějaký konflikt s windows po aktualizacích.
přitom zbytečně, jsou to jen vyhozené prachy.

Proč by používal MT, když má Outlooka? Musí to jít, někde bude mít nějakou chybku. Nemůže být normální/defaultní, aby MS blokoval Outlook. Poradit nicméně nedokážu..

Blbost (podle mě) je vypínat MS Firewall. Od Windows Vista je na velmi slušné úrovni a plně uspokojí i příznivce aplikačních firewallů (kteří z určitých důvodů nechtějí některému sw povolit in/out komunikaci).

Ta debata se zvrhla někam úplně jinam. Znova opakuju, že ESET NA TO VLIV NEMÁ. Chová se to stejně, když je vypnutý, zapnutý nebo odinstalovaný. Jediné co pomůže, je vypnout Windows Firewall s čímž souhlasím, že není určitě dobré řešení.

Já bych naopak doporučil ten MS ;-)
Umí (snad) vše, co může homeuser potřebovat. Další možnosti může případně řešit v administraci routeru.

On píše, že mu to nefunguje i při odinstalovaném Esetu, takže na vině by nemusela být nějaká "hádka mezi FW", což zdrojem problémů bývá.

Windows firewall je defaultně nastavený u odchozího spojení na vše povolit pokud není uvedeno ve filtrech jinak. Měnil jsi na tom něco?
Pokud ne, tak si zobraz odchozí filtry ve Windows firewallu a projdi ty, které mají blokovací akci.
Někde jsi musel nastavit nějaký blokovací filtr, který má vliv na Outlook.
A podle mě na to vliv aktualizace neměla, mám Win 10, taky jsem aktualizoval a pravidelně aktualizuju, od úterka mám i aktuální KB4343669 a KB4338819 a outlook funguje normálně.

Holý AV zn.: Eset (bez IS Smart Security) neodstaví Firewall W10, ale beztak robí šarapatu, ako každý nekompatibilný šmejd z radov AV.

Do desiny (resp do žiadneho Windows od OS Vista a vyššie) žiaden AV nepatrí, preto dávam palec hore vývojárom z MS. Lúzu parazitov treba vykopať, zneškodniť, lebo zákerne prznia Windows, špehujú užívateľov viac, ako samotná a nutná Telemetria OS Windows.

Darmo bude defaultovať Firewall W10, Eset je sviňa zákerná. Pravda, dá sa aj Eset skúseným znalcom z radov esetológov (možno aj riťológov) prestaviť, aby takto pri blokácii portov nešaškoval.

Ta debata se zvrhla někam úplně jinam. Znova opakuju, že ESET NA TO VLIV NEMÁ.

opakuješ se jak retard.
doteď jsi nedokázal zjistit, jaký přesně program (od výrobce eset) máš nainstalovaný.
jestli chceš pokračovat v pitomých bezcenných odpovědích na úrovni 6-letého děcka, doporučuju se obrátit na živě, tam je podobných retardů plno.