Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak vygenerovat náhodně jedničky a dvojky?

Ahoj,

potřeboval bych vygenerovat řadu 50 po sobě jdoucích jedniček a dvojek 121212121... aby na každém řádku bylo 50 jedniček a dvojek v náhodném pořadí. Řádku by bylo 1200. Nejlépe abych si to pak mohl vytisknout. Žádný řádek se nesmí opakovat. Je nějaký program nebo jak toho docílím? Potřebuji to na něco teď.

V súvislosti s mojou úvahou v odkazovanom linku (že určite existuje rafinovanejší, rýchlejší algoritmus...) ma napadá kacírske riešenie:

napísať pod seba postupnosť čísel 1 ÷ 1200, previesť ich na binárne, zobraziť vo formáte dĺžky 50 znakov a vymeniť nuly za dvojky :-D
A to je teda riešenie, ktorého realizácia je otázkou okamihu.

Pán učiteľ by sa asi veľmi netešil, ale spĺňa to požiadavku?
A môžem ja za to, že náhodnosť tentokrát vyšla presne v poradí? :-D

V prípade, ak úlohou je generátor, máš pravdu.
On ale píše, že potrebuje vygenerovať a vytlačiť , t.j. chápem to tak, že úlohou nie je v tomto prípade generátor... len si potrebuje byť istý, že bude mať zoznam 1 200 variácií, ktoré sa nebudú opakovať.
Učiteľovi asi bude výtlačok nanič, z toho nebude vidieť, ako sa variácie vygenerovali a kontrolovať jedinečnosť variácií z výtlačku je nezmysel...

Neviem, na čo mu to bude, ale jeho úlohu som splnil ;-)
:beer: