BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
V súvislosti s mojou úvahou v odkazovanom linku (že určite existuje rafinovanejší, rýchlejší algoritmus...) ma napadá kacírske riešenie:
napísať pod seba postupnosť čísel 1 ÷ 1200, previesť ich na binárne, zobraziť vo formáte dĺžky 50 znakov a vymeniť nuly za dvojky
A to je teda riešenie, ktorého realizácia je otázkou okamihu.
Pán učiteľ by sa asi veľmi netešil, ale spĺňa to požiadavku?
A môžem ja za to, že náhodnosť tentokrát vyšla presne v poradí?
Asi by bylo divné, že ta "náhodnost" je při každém spuštění stejná.
V prípade, ak úlohou je generátor, máš pravdu.
On ale píše, že potrebuje vygenerovať a vytlačiť , t.j. chápem to tak, že úlohou nie je v tomto prípade generátor... len si potrebuje byť istý, že bude mať zoznam 1 200 variácií, ktoré sa nebudú opakovať.
Učiteľovi asi bude výtlačok nanič, z toho nebude vidieť, ako sa variácie vygenerovali a kontrolovať jedinečnosť variácií z výtlačku je nezmysel...
Neviem, na čo mu to bude, ale jeho úlohu som splnil
