Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak aktivovat, přes hlášku "Bezpečnostní kód", starší tlačítkový mobil NOKIA 5140i ?

Zdravím,
našel jsem poškozený, výše uvedený mobil. Podařilo se mi jej opravit a chtěl bych jej zprovoznit pro seniora, jemuž stačí takovýto jednoduchý, ale poměrně dobrý mobilek.
Mám ale problém s jeho zprovozněním.
Bez SIM karty se s ním dá volat pouze na tísňové číslo 112.
Po vložení jedné funkční SIM karty, se mi ihned, po zapnutí, objeví hláška "Bezpečnostní kód" a nevím co zadat, aby se mobil aktivoval. PIN SIM karty to nebere a ať zadám cokoliv, stále opakuje "Nesprávný kód".
Pokud použiji druhou, rovněž funkční, požaduje nejdřív PIN. Po jeho zadání, jež respektuje, se ale opět objeví hláška "Bezpečnostní kód" a situace se opět opakuje. Po zadání čehokoliv (PINu, code z mobilu a.t.d.) opět vždy "Nesprávný kód". Takže jde zřejmě o hlášku z firmware mobilu.
Má sice nějakou propojovací "datovou" zásuvku, s větším množstvím kontaktů, ale k ní já nemám zase protikus, kterým bych jej mohl připojit (snad?) na počítač.
Takže mobil nejde žádným způsobem zprovoznit. Původního majitele, který by jej znal, neznám zase já.:.(
Má někdo zkušenost, nápad, případně informaci,o jakou datovou zásuvku jde a kde ji sehnat, a jak by se dal, nejlépe bez ní, tento mobil zprovoznit, bez zjištění tohoto bezp.kódu? Díky za reakce.

Neodpovídám všem jednotlivě, za což se omlouvám, ale díky všem za reakce.
A teď jednotlivě.
jezekhifi - to že nešlo zadat údaje Tebou zaslané , to *#7370#, nešlo původně zadat, pokud byla vložena SIM.* nešla vložit vůbec a při zadání # se ihned objevila hláška "Neplatný kód". Až když jsem ji vytáh, tak vše vložit šlo, ale po zadání a stisku na střed se nic nestalo. Takže neúspěch. Pokud jsem po tom zadání stiskl na odesílací (zel.tlačítko) mobilu, napsalo se mi "Pouze nouzové volání".
A nepochopil jsem, kam by se mělo zadat to 12345. Ale asi až po případně provedeném hardresetu, ne?
audax - Tvá rada mi taky snad pomůže, společně s ShihTzu mi jako jednu variantu radíte odblokování pomocí počítače a kabelu. Tak o tom budu vážně uvažovat.
ShihTzu- moc děkuji za Tvou obsáhlou radu a zaslané odkazy. Ten datový kabel bude asi on (v popisu jsem našel, že je na 5140 použitelný). Pro jistotu přikládám fotku zásuvky, koukni, zda je to ono. Má to sice těch kontaktů 14, ale asi budou stačit ty, co jsou na kabelu.
Pak jsem otevřel odkaz na ten mobileunlocksolutions. Je to zajímavý, zkusil jsem zadat podle těch základních informací zadání toho kódu a vše šlo, podle informací, hladce. Jako kód (code) jsem zadal kód uvedený v mobilu na štítku, ale ten to nevzalo a dalo hášku "Vadný kód".
Zřejmě to bude chtít zadávat kódy, které, jak píší v nabídce, oni zasílají. Ještě to vše prověřím, hlavně musím zjistit, co by to stálo. Objdnání by snad problém nebyl, vysoká cena jo.;-)
Jak píšeš, že je nutné zjistit původ telefonu, tak jde o výrobce, nebo o síť? A je to potřeba pro zadání pro mobileunlocksolutions? Jinak výrobek je, podle zadního štítku, Made in Hungary.
A pak jsem nepochopil, co myslíš tím návodem na ANT Simple. To je zjištění té sítě, nebo provedení odblokování pomocí toho kabelu? Prosím to mi upřesni.
Teď jsem ještě (dodatečně) zjistil, že jsem přehlíd tu adresu na ten ANT Simple. Tak jsem to rozbalil. Prosím, upřesni mi, o co jde. V rychlosti, abych mohl ještě upravit tento text, tak jsem nad tím něměl čas moc "bádat". English neumím a vše si musím překládat. :-/ Díky.
Všem dohromady - kluci poraďte, co by podle Vás bylo jednodušší a s větším předpokladem úspěšnosti. Použít spíš ten kabel a PC, nebo tu službu. Ten kabel bych si bez problémů objednal a těch cca 115 ,- Kč bych do toho ještě vrazil. Sice bych si musel asi trochu počkat, ale co se dá dělat.
Ještě jednou díky a všechny zdravím.:-D

Ještě poslední pokus dáme :-) IMEI má mít 15 čísel a ty jsi tu udal 16, nemůžeš přes *#06# opsat co ti zobrazí ?
Před prvním lomítkem musí být šest čísel.

co tento ? 6365331054

Mělo by to být na štítku takto

Code: XXXXXXX (Jedná se o sedmimístný kód produktu)
XXXXXX/XX/XXXXXX/X (IMEI)

Opět se musím omluvit, už z toho taky blbnu.;-) Nebyla tam navíc 5 ale 2. Ale to poslední IMEI, co jsem poslal, bylo už opravdu správné. Ale i ty poslední kódy co jsi poslal Ty, stále nazabraly.:-(
Moc Ti děkuju, vykašli se už taky na to. Asi ta přeinstalace firmware bude snad jediné řešení. Díky, zdravím a dobrou noc.:puff:

Prečítal som celú anabázu.... a prišiel som na jediné rozumné riešenie:
vykašli sa ty na ten "opravený" (podľa mňa kradnutý) mobil, zadávanie kódov, skúšanie rôznych možností zadávania kódov, nového firmware a iných volovín a kúp fotríkovi NORMÁLNY a hlavne LEGÁLNY mobil!!!!!!!!!!
Pokiaľ to potrebuje len na volanie, prípadne SMS, tak mu bude stačiť aj toto:
[4cd0fece03b4e4351d3c5ae5f6fc8183--mmf250x250.jpg]

On je ten mobil opravdu "legálny a nie je kradnutý".:-D Našel jsem jej u kontejneru na elektronický a ektro odpad. A je mi ho líto, je, po opravě, jinak úplně OK. A hlavně mi jde taky o to, zda se mi to podaří vyřešit. Takže jde spíše o mý pobavení.;-) Rád řeším takový věci, raději než nějaké křížovky a sudoku.:-D A není pro mého fotříka, ten už je hódně let "v pánu", ale pro mýho mladšího bráchu, kterej má ještě starší krám a novej si nechce koupit. No a teď taky asi víš, do které věkové kategorie taky patřím já.:-D:-D:-D