Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD na kterych system *je* hlasi: reboot and select proper boot device

Ahoj,
poridil jsem do sestavy SSD, na ktere jsem nainstaloval Winy. Po doinstalovani na mne vybehla tahle hlaska (viz nadpis), tak jsem si rikal, ze se asi pokazila instalace a nainstaloval je tam znovu. Den jsem v pohodě fungoval už přes SSD (na HDD stale winy jsou, po zapnuti se mi ukazala obrazovka jestli chci bootovat Windows 10 nebo Windows 10 - z HDD ci SSD)
Dnes jsem však PC zapl a menu na mne nevyskocilo - rovnou se zacali bootovat winy z HDD. Sel jsem proto do biosu a zvolil jsem boot primo z SSD, coz se nepovedlo - vyskočilo zase 'reboot and select proper boot device'. Zkusil jsem i odpojit SATA konektor od HDD tak aby tam zbylo jen SSD, ale stejná hláška.
Mám za to, že se mi celkově nějak smazal oddíl na disku s MBR
Screeny z průzkumníku a diskmgmt:

Pokud na tohle někdo narazí až se mu stane něco podobného tak:
SSD mělo nakonec GPT, ne MBR
Přes tooly - Původní win disk, WinPE, EaseUS se mi to obnovit nepovedlo, stejně tak jako přes linux (gdisk)
Jdu tedy zkopírovat zmenšený oddíl a následně provedu čistou instalaci.
Člověk si říká že už máme samořídící auta, tak by ta technologie měla být snadná, ale po dnešku kdy jsem celý den strávil tímto si připadám jak důchodce

Po obnově toho oddílu budeš možná muset "opravit zavaděč" z instalačky (aby se chytnul), možná to pojede rovnou. Prostě zkusíš boot ...

Nechci ti lézt do svědomí, ale víš, kde se stala chyba ???

Takys to mohl naklonovat a pak zbytečné věci smazat. No nic, samotná instalace je za chvilku a snad to obnovíš.