Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak aktualizovat Windows

Dobrý večer, chci se zeptat, mám zcela nový Lenovo Yoga 300, který má ale jenom úložiště 30 GB a už ho mám skoro celý zaplněný, volný je asi jenom 1 GB, no a nejde mi vůbec udělat aktualizace, stále mám hlášky, že mám zastaralý Windows10 a nevím, co s tím mám dělat. Už jsem dokoupil externí paměti, ale stejně mi to nejde, že chce prostor na C:. Nevím, co všechno mohu smazat na C:, prostě nevím jak dál, děkuji za jakékoli rady.

Se 30GB to asi nezaktualizuješ. Smazat můžeš všecko, co sis tam dal a koš, použij "Vyčištění disku", ale asi to nebude stačit. Smaž body obnovy, to by mohlo pomoct. Když tam dáš SD kartu, tak by v nastavení aktualizací mělo být její použití.

Pro maximální vyčištění použij "Příkazový řádek jako správce" a příkazy:

cleanmgr /sageset 1
(nastavit potřebné, zaškrtni klidně vše)
cleanmgr /sagerun 1

No .. já bych to nemazal.jen přesunul na paměťovku + všechny další soubory co nejsou součástí OS,Pak to vrátíš. Toto je od Lenova prasečina,vybavit tablet malým úložištěm a pak umožnit (pokus) o aktualizaci Windows.

Presuň svoju tvorbu, dáta na dočasné úložisko.

Stiahni si ISO W10 zo stránky MS (svojej verzie a edície najnovšej tvorby vývojárov Windows), vyrob z ISO W10 na fleške bútovacie médium, zmaž nástrojom: Diskpart.exe oddiely, vykonaj čistú inštaláciu desiny na naformátovaný disk NTFS.

Iná cesta nie nie možná.

U tabletu co má,mu to rozhodně nedoporučuji. Pokud mu instalace zhavaruje ( a taky že jo) už to nerozchodí. Bohužel tablety Lenovo s úložištěm eMMC se nechovají jako PC. Klasická instalačka W10 nemá pro Lenovo k dispozici ovladače. Zřejmě jsi nikdy podobnou akci neprováděl.

Dotaz znel jasne. Iná možnosť neexistuje.

Alebo zablokovať WU, bits, prípadne manuálne blokovať WU v Registroch, vyčistiť systém cestou PowerShell od bloatware, apps, OneDrive, balastu, temp, tmp, body obnovy, logy, duplicitné dll-ky, *.sys a spol.

Odporučím mu dva SW:

Dism++,

v lište options určené pre "expert mode", zaklikať všetky políčka, prípadne, ako bonus dožehliť torzá ešte free:

PrivaZer.