Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problémy s nastavením IP kamery

Dobrý den!
Koupil jsem IP kameru na Aliexpresu a mám problém s jejím nastavením. Vím, že přímou radu mi nikdo nedá, protože na dálku je to problém složitý, ale mně by stačilo jen třeba potvrzení, že IP kamera je dobrá, jen něco blbě dělám, nebo ideálně, kdyby mi někdo poradil, na co se zaměřit. Napíšu to v bodech, aby jste se líp orientovali:
1. Když připojím IP kameru přes kábel, router mi ji asi najde, protože mi přibude v aplikaci routeru IP adresa. když na ni "pingnu", tak odezva přijde vpořádku.
2. Kamerka by snad taky měla být dobrá, protože další možnost tam je nastavit podle QRkodu, který se mi objeví na mobilu (v té aplikace Care Home" a kamerka mi ho přečte, protože po chvíli zaměřování mi v ní pipne a vyíše, že hledá síť
3. Dělám snad vše podle manuálu i podle návodu na YouTube úplně stejně, avšak mi to po delším hledání vypíše "síť nenalezena". Psal jsem prodejci, poslal mi Pdf návod téměř totožný, s tištěným který byl v balíčku, poslal mi video s nastavením, ale taky je totožné s těmi na YouTube a výsledek je stejný.
4. Mám mobil s Androidem a Aplikace, která ovládá tuto IP kameru na telefonu se jmenuje "Care Home"
5. Zkoušel jsem to i u kolegy, který má 3 obdobné kamerky (ale používají jiné ovládací aplikace), které mu funguji. Myslel jsem totiž, že mi ve spojení třeba brání nastavení routeru, ale ani u něho se nechytla.
6. teď mi přišla jiná IP kamerka, která sice používá jinou aplikaci na mobilu "V380" a ta mi funguje bez problému
7. stáhl jsem si (zbytečně) hodně jiných aplikací do mobilu, ale na žádnou se nechytla

Proto můj mám tyto dotazy"
1. ví někdo, na co se mám zaměřit, co vyzkoušet
2. když vpořádku "pingnu" na tu adresu IP kamery z PC, je jisté, že ta kamera je vpořádku a jen něco dělám blbě, nebo může být kamerka vadná
3. neznáte nějakou univerzální aplikaci, u které bych to měl zkusit spustit (už nechci z Google Play bezhlavě stahovat aplikaci za aplikaci

Podotýkám, že jsem celkem laik, co se sítí týče, ale podle návodu i podle videi na YouTube to vypadá jednoduché a logické, ale třeba někde dělám chybu, kterou si neuvědomuji!

děkuji moc všem za konstruktívní rady

Pokud bude třeba, ptejte se informace doplním

Píši, že jsem to koupil na tom Aliexpresu a tam zjistit značku je celkem problém, ale ofotil jsem ti jedinou nálepku, kterou jsem na té kameře našel, tak snad pomůže.
Jinak promiň nechci rejpat, když žádám o pomoc, ale to přirovnání s tím autem moc nesedí. Vem si, že je někdo úplný magor na auta (třeba jako já na ty sítě) a koupí si první auto, tak se tě taky třeba zeptá. "Koupil jsem auto, 3 dny jezdilo, teď nejde nastartovat, co s tím"? Taky by mu třeba pomohla rada "Máš tam benzín, nesvítí ti taková oranžová kontrolka s pumpou?" A vůbec nezáleží, jaké auto koupil. Prostě plná nádrž (lépe řečeno né prázdná) je jedná z věcí pro úspěšné nastartování. No a pokud to ten člověk neví, můžeš mu poradit, nebo ho zesměšnit. Ty jsi mě zesměšnil, ale nezlobím se, chápu, že jsou lidé, kteří si na úkor jiných radi vylepšují své EGO, proto máš mé pochopení!
Opravdu bych nechtěl, abychom na sebe spustili nějaké invektívý. Je mi jasné, že pro zdar, něco po mně potřebujete (já nevím ale co), budu se postupně snažit dodat, jak si napíšete. Mně by ale třeba pomohlo i obecně, na co se zaměřit (zase PC laik až takový nejsem, ale sítím nerozumím vůbec a IP kameru nastavuji poprvé)

takže děkuji a a klidně se ptejte, rád doplním

takže bez invektiv:
předpokládám, že neumíš nastavit ani ip kameru, kterou zakoupíš ve zdejším obchodě s anglickým návodem.
proto sis koupil noname nezabezpečený krám z číny, který vyžaduje přístup na internet, ať se ti po baráku porozhlédne půl zeměkoule.

a od zdejšího fóra očekáváš kromě pochvaly jak jsi ušetřil co přesně?

edit: předpokládám, že k tomu je dodaný čínský návod. pokud ne, reklamuj to.

Děkuji za korektní přístup. No tak popořadě. Anglicky moc neumím, to je pravda, ale druhou IP kameru z Číny jsem nastavil (to jsem snad psal) a českou kameru jsem zatím neměl, protože mi příjdou dost drahé. No brtníku jsi ostrý, ale toto mě ani nenapadlo (jakože ta špionáš) a asi je to možné, že máš pravdu! Nikdy jsem o tom nepřemýšlel, ale co u mně uvidí. Konopí nepěstuji, v ložnici, v koupelně ani na záchodě IP kamery bych si nikdy nedal. Asi máš pravdu, budu grilovat před garáží a nevypnu IP kameru, tak jim v Číne slehne čelist, co tu žerem. Děkuji za upozornění, ale špionáže se určitě nebojím, spíše, kdyby jsi mi pomohl to nějak rozchodit (ať ta Čína vidí, jak si tu žijem). Né dělám si legraci. Teda pokud máš zkušenosti s tou aplikací "Care Home"
No a ještě na závěr ty si myslíš, nebo jsi přesvědčen, že IP kamera koupena u nás toto riziko nemá? Zase bez invektiv, opravdu ti děkuji za ten tvůj přístup!

Takže asi tak a děkuji za tvůj názor

štítek té kamery v má v názvu "cloud", proto od ní žádné seriózní chování nečekám.
chápu že tím výrobce "ojebává" tak oblíbenou možnost dostat se ke kameře zvenčí, a už živě vidím příkladnou snahu čínského noname shitu starat se o tvé soukromí a zabezpečení (nejde o blbou ložnici, stačí že je to čínský krám pod cizí správou ve tvé síti)
k návodu v libovolné řeči se moc nevyjadřuješ, taky název výrobce i kamery zůstávají ve hvězděch.
potom sorry, ale nevím co jiného doporučit než "vyhoď to".

No s první polovinou, mi nezbývá asi nic než souhlasit (ale mám pro ní použití opravdu tam, "ať se kdo chce kam, ať se kouká". Výrobce neznám, návod je v Angličtině (ale nějak nefunguje).

Ale zase "Brtniku" asi dobře píšeš, proto bych se tě chtěl zeptat, jak je to u naších prodejců. Jak víš, že oni mně nebudou sledovat!. No ale jak jsem psal výše, osobně se špehování moc nebojím (i když by mi asi vadilo), ale jak píšu ložnice , koupelna, záchod by mi vadila, ale pokud mě fotí na městské komunikaci , vůbec mi to nevadí a ještě to přispívá k odhalení pachatelů trestné činnosti. Takže za mně PRO

No a já jsem asi neuvedl hlavní důvod proč chci IP kameru. No a to je ten, že žiju sám s matkou, která má silnou cukrovku a začínajicího "Aizhamera". Takže by mi hodně pomohlo, kdybych měl náhled na matku, třeba z práce. Ona už moc nechodí, takže dvě IP kamery by to obsáhly. Zatím jak jsem psal jednu jsem rozchodil, na druhou čekám, třeba koupím třetí. Nevím, u nás je to hrozně drahé, z Číny to mám za 1/3. tak jen tak, abych to ukončil a děkuji všem za rady

Dobrá Brtníku!
Peněz moc nemám a to vzdálené sledování by mi moc pomohlo. Co by jsi mi tedy navrhl, pokud ta Čína je tak zlá. Já mám první funkční WIFI kameru a matku vidím, a jak uznám problém, zavolám sousedům, oni přijdou a pomůžou (mám naštěstí dobré sousedy). Bohužel ta první, kterou jsem objednal mi nějak nefunguje, ale taky by se mi hodila zase navenek. Ale to není problém, objednám další, jen jsem myslel, že bych jí s vaší pomocí rozchodil.

Tvůj přístup je docela vadný. Sám jsi napsal, že IT moc nerozumíš, pak mi ale vysvětli, proč se nebojíš, že budeš mít v domácí (nebo jakékoli jiné) síti zařízení, o kterém nevíš vůbec nic, jen to, že ho spravuje nějaká organizace z Číny (o které taky nevíš vůbec nic)? Ty nepoužíváš např. internetové bankovnictví?

Tróju taky dobyli poté, co si Trójané nainstalovali cizí neproklepnutý artefakt...

Z obrázku naozaj nejde poznať o akú presne kameru sa jedná...Mal si dať link na Aliexpress, kde by si ju mohli pozrieť prípadní záujemcovia, ktorí by chceli poradiť...
Ak nič iného, anglicky písaný manuál pomôže, z neho sa dá veľa dozvedieť, ale ja ho lúštiť nemám chuť a ani si ho sem nedodal.

Chceš pomôcť, ale ako si čo nastavil, resp. ako to máš zapojené v sieti nič nepíšeš, takže je niečo zle alebo nie je ? kto to má vedieť?

Tak link na Aliexpres je zde (jestli to někomu pomůže) https://www.aliexpress.com/item/720P-IP-Camera-Wi-Fi-Wireless-Surveillance-Camera-WiFi-P2P-Security-Network-Baby-Monitor-Two-Way/32861449502.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.757c4c4dmaAtjW

A to vídeo ani návod přímo od prodejce mi nejde vložit (píše, že soubor je příliš velký). Ale asi to ukončíme. Tak na dálku to asi řešit nepůjde a ani nechci, aby za mně někdo luštil návod, budu hledat radu u někoho osobně.
Mě ale ani nešlo o to, aby jste mi někdo napsal, "udělej to a pak to", spíše, jestli někdo neměl podobný problém a zjistil v čem byl ten zádrhel (na co se zaměřit) a pak druhý dotaz byl, jestli když úspěšně "pingnu" na nějaké zařízení v síti, jestli to znamená, že zařízení je na 100% funkční a jen ho špatně nastavuji, nebo může být přesto všechno vadné a mám to vyhodit a dále nad tím nebádat.

dík všem za ochotu

Funkční Ping na zařízení znamená, že toto dostalo IP adresu a že je na síti. Tedy Layer3, nic víc. Ty se pídíš po Layer6 a 7.

"podobný problém" řeší téměř každý, kdo si koupí lacinou kamerku z Číny - jen je pokaždé jiný. Jedna kamera tuhne, další nefunguje vůbec, třetí ma nepoužitelný obraz.

Ve tvém případě bych zkusil reset do defaultu, pokud toto kamera vůbec umí, následně bych oskenoval porty, případně by ještě šlo použít wireshark, ale na to bys musel zařídit, aby pakety pretékaly přes PC s wiresharkem, což není vůbec jednoduché.

Za tuhle cenu je klidně možné, že kamera je nefunkční už z továrny. Pokud to půjde, tak bych jí vrátil a když budeš chtít poradit dobrou IP kameru a napíšeš cenu, tak se tady určitě někdo najde kdo ti poradí něco funkčního.

Děkuji všem za rady, mně to sice nic moc nepomohlo, ale dalo se to čekat! Je to velice specifický problém. Spíše jsem čekal, že někdo měl podobný problém a že mí dá návod (třeba, musíš tam vložit SD kartu apod). No ale i tak děkuji všem moc za vaší snahu a já budu zkoušet lovit osobně "ajťáky "na ulici, nebo to hodím do koše. 600kč je 20 piv, to jsou dva víkendy v zahrádce. Navíc jednu kamerku jsem rozjel (za přibližně stejnou cenu), takže 1200kč za vzdálený dohled není pro mně až tak moc, ale teď se trošku bojím toho bezpečnostního rizika, jak mi někdo psal výše. No ale ono asi jde o ten kompromis. Mně ten vzdálený dohled moc pomůže, to riziko, které si pouštím do sítě asi chápu , ale asi jde o nějaký kompromis a snad mi to bankovnictví neohrozí - mam přece mobil pro autorizací plateb/ nebo né? Kdyby to bylo opravdu tak vážné, prosím ozvěte se a třeba ten dohled nějak upravím (ale vše jiné bude pro mně velký problém)!

děkuji moc, pokud ta debata půjde tímto férovým způsobem