Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Norton Antibot - zkušenosti?

Na tento sw čtu v poslední době z několika zdrojů jen samou chválu. Testy i ohlasy uživatelů jsou většinou kladné (ty záporné většinou spadají do kategorie rulééz) a uváděná zátěž PC i cena jsou příznivé.

Jsou už i najaké zkušenosti zde na tomto fóru?

Co to bot je, o tom bych tak nějak povědomost měl. Můžeš ale rozvést svou myšlenku Norton Antibot = rootkit? Nějak se mi nezdá, že by se snažil nějak zamaskovat vlastní přítomnost nebo že by se nějak skrýval. Možná jsem ale tvou poznámku jen správně nepochopil.

K čemu mi zkušenosti budou? Třeba k tomu zda odinstalovat avira antivir a případné boty chytat tímto. Na xxx a warez nechodím, ale občas tam nevědomky přes jinde uvedený odkaz vlezu. To přesto, že je mi známo, že se nemá klikat na všechno, co kdo kde nelinkuje - prostě nejsem dokonalý. A toto by mohla být cesta, jak z toho nevědomého vlezení vyjít s čistým štítem. Mít virový scaner nepotřebuji, potřebuji jen pojistku co kdyby.

Pro informaci - záplatuji pravidelně, používám pouze MSIE a i když se budeš asi divit, tak zkušenost mi říká, že i když se už dnes situace v napadnutelnosti v porovnání s FF vyrovnává, tak je přece jen MSIE napadán častěji.

edit: pro zajímavost ohledně klikání na kdejaký odkaz, doporučuji zkusit si tento test spywarequiz. I když jsem pozorněji sledoval co na těch náhledech je, tak jsem měl pouze 7 z 8 úspěšných. Při běžném pohybu po internetu tak pozorný není snad nikdo.

No, ten program byl tusim vyvinut firmou, kterou nasledne Symantec koupil.

Technologicky je to jiste skvely doplnek k bezpecnosti a test vyhral, nicmene ne kazdy uzivatel je ochoten mu trvale "venovat" v pameti sveho nb/pc okolo 76 MB pameti celkem ... (viz souhrnna tabulka v uvedenem clanku).

Bohuzel konkurence je na tom casto jeste hure ...
Treba se tu pametovou narocnost ve verzi pro rok 2009 podari snizit...
Dobre je, ze je k dispozici i 15d trial, otazka je, zda to pak pujde odinstalovat bez problemu.