Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoká tepolota CPU i7 7700k

V PC jsem nahradil i5 novým procesorem i7 7700K a jsem tak trochu rozladěn teplotou procesoru. Ačkoliv si myslím, že chladič sedí OK, pasta je nanesena správně v minimálním množství, tak při testu CPU (Prime95) dosahuji teploty 80°C . Jakmile test zatížení vypnu teplota během jedné vteřiny spadne na 40°C.
Tak nevím, zda to mám zase rozdělat a znovu přepastovat a usadit chladič? Na druhou stranu si říkám, že kdyby chladič na procesoru špatně seděl, tak by teplota tak rychle neklesla, co myslíte? Jak jste na tom s teplotou stejného procesoru vy?
Mimochodem, chladič mám Noctua NH-U12S

Intel Core i7-7700K
Maximum operating temperature - 100°C
Thermal Design Power - 91 Watt

Takže při plném zatížením je to v pořádku - zvláště při současných teplotách
(můžeš přidat na chladič druhý 120mm ventilátor a zlepšit proudění v krabici,

Zalezi od toho, ako mas chladenu samotnu bednu.
Aj ten superchladic Noctua NH-U12S nasava vzduch z priestoru bedne a je rozdiel ci vetrak zene na pasiv Noctui vzduch 50°C, alebo 30°C (cisielka som si vymyslel).

Mozno by som nehladal problem len s chladenim CPU, ale s chladenim bedni.
Ake vetraky su v bedni osadene (vpredu, vzadu, hore), su vsetky funkcne?
Da sa (do neznamej bedni) pridat vetrak, alebo vymenit stary 80cm za vecsi?

Njn, asi to tak nechám. Teď při surfování na webu mám teploty cca 36-38°C, ventilátor na CPU běží na 220 ot/min (při zahřátí jdou i otáčky nahoru). Jen mě znervózňují ty prudké nárůsty teplot při zatížení. Ale stejně rychle teploty klesnou, když CPU přestane být zatěžován.
Nejlepší bude to asi nesledovat a neznervózňovat se, dokud nebudu pozorovat nějaký problém, zasekávání hry apod., co? :-)

- Je to zcela normalni teplota u tohoto CPU. (navic k ohledu vyse zminenych vysokych teplot v pokoji/venku, u umyslného vytizeni s PRIME 95)
* Na 7700K s Watercooling C-H100 jsem jen o neco lepsi jak klasicky AIR cooling, intel i7 7xxx uz ma tak holt udalané IHS, kde ten rozdil prilozeného chladice neni az tak velky. Nekdo to resi rozlousknutim CPU ale radeji bych to nedoporucoval.

Nechci se mýlit, ale myslím, že právě kvůli ochraně procesoru před "shořením" slouží Tjunction. Jestli jsem to správně pochopil, tak jde o diodu, která po dosažení kritické teploty (v tomto případě 100°C) procesor vypne.
Tím chci říct, že se člověk 'snad' nemusí bát zničení procesoru přehřátím.