Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoká tepolota CPU i7 7700k

V PC jsem nahradil i5 novým procesorem i7 7700K a jsem tak trochu rozladěn teplotou procesoru. Ačkoliv si myslím, že chladič sedí OK, pasta je nanesena správně v minimálním množství, tak při testu CPU (Prime95) dosahuji teploty 80°C . Jakmile test zatížení vypnu teplota během jedné vteřiny spadne na 40°C.
Tak nevím, zda to mám zase rozdělat a znovu přepastovat a usadit chladič? Na druhou stranu si říkám, že kdyby chladič na procesoru špatně seděl, tak by teplota tak rychle neklesla, co myslíte? Jak jste na tom s teplotou stejného procesoru vy?
Mimochodem, chladič mám Noctua NH-U12S

Nechci se mýlit, ale myslím, že právě kvůli ochraně procesoru před "shořením" slouží Tjunction. Jestli jsem to správně pochopil, tak jde o diodu, která po dosažení kritické teploty (v tomto případě 100°C) procesor vypne.
Tím chci říct, že se člověk 'snad' nemusí bát zničení procesoru přehřátím.