Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Převod audio CD na mp3

Zdravíčko

poraďte prosím, nějaký slušný, free, s českým menu a vyzkoušený sw na převod audioCd na mp3.
Nikdy jsem to nedělal. Teď za mnou přišel kolega, že to potřebuje, tak jsem zagooglil, našel https://blog.ijacek007.cz/Navody/jak-prevest-cd-do-pocitace-nebo-mobilu , stáhl CDex a převedl to na mp3.

Nicméně mi vrtá hlavou, zda není nějaký lepší sw.
Máte něco vyzkoušeného?

Exact Audio Copy, následně *wav převést v LameEnc, s nastavením --alt-preset insane.
Jak je to s českým menu, si nepamatuji, nedělal jsem něco podobného tak 15 let.

Ten výsledek ale bude (z hlediska poslechu) stejný, ať to uděláš na čemkoliv, pokud nepoužíváš k poslechu lepší aparaturu. A pokud používáš, zase nevidím smysl v grabování CD, výsledek (pokud nebude bezztrátový), bude vždy horší originálu.