Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký NTB pro 32bit Win10?

Prosím, pomozte mi vybrat notebook pro Win10/32 bit. Stávající ntb mi odchází a zlobí čím dál víc, urgentně tedy potřebuju náhradu. Na ntb musí svižně chodit účetní SW, který mě živí a který vyžaduje Win 32 bit *) Ntb bude využíván pro běžnou práci např. Office (offline) + internet (emaily, vyhledávání), běžná práce s fotkami atd., ale nic náročného, žádné online gamesky atd.

Další požadavky:
* bez OS nebo s předinstalovanými Win10, které je možno přeinstalovat na verzi 32bit
* numerická klávesnice ANO
* displej 15-15,6
* HDD minimálně 500 GB, ale raději větší (ideálně 1TB)
* spolehlivost!
* cena nerozhoduje (nemám v úmyslu kupovat stroj za 50 tisíc ;-) ale jsem ochotna si připlatit za kvalitu)

Můj problém je, že v nabídce běžných obchodů (Alza, CZC, Mironet atd.) si nelze v parametrech naklikat možnost, aby tam chodily Win10/32bit - a já toto neumím rozpoznat. Údaje o kompatibilitě s Win10/32 bit se mi nedaří najít ani na webech výrobců :-(

Děkuji předem za tipy!

*) Řešení doporučované zde kolegou L-Core mi nepomůže, aplikace sice pod win10/64 bit rozchodím, ale zejména generování sestav je 10x pomalejší než ve 32-bit systému, měřila jsem to. Tudiž pro běžnou práci použitelné jen nouzově, ale ne trvale.
Ano, časem přejdeme na účetní SW pod win 64bit, ale z různých důvodů to bude cca do dvou let - a do té doby musím nějak fungovat.

aby tam chodily Win10/32bit - a já toto neumím rozpoznat

- Prakticky 32Bit zvladne kazdy (kazdé x86[od IA-32] CPU jako minimum, prakticky az na par vyjimek jsou vsechny na "x64Bit " instrukcich= kompatibilni x86/32Bit). 50K je opravdu hodne, zaklad (na kterém se dobre pise) je takové Lenovo Vostro 3568

Tak zrovna na tomto notebooku jsem to zkoušela a instalace 32 bit se prostě nedaří, hodí to tam černou obrazovku a chybu ....00359 (kód už přesně nevím) a konec. Zkoušela jsem různá nastavení biosu, ale s žádným se to nepodařilo. Kontaktovala jsem i podporu Dell a řekli mi, že na tomto stroji 32bit buď vůbec nenainstaluju nebo to bude zlobit. Ostatně i ovladače pro tento ntb mají jen pro 64bit

Já jsem si taky myslela, že s kompatibilitou 64/32 nebude problém, ale je. Cituji technika z technické podpory notebooků Lenovo: "Největší problém bude bohužel v tom, najít model, který by podporoval 32bitová Windows. Nové modely pro rok 2018 již 32bitový Windows nepodporují." Podobná vyjádření jsem dostala i od technické podpory Dell či HP.

Proto se ptám zde...

Ale podporuji, jedina zabrana mezi tvim 32Bitem je BIOS urcite né HW.
* U techto typu, pro 32Bit OS zpravidla zacinam dezaktivaci Secure BOOT k instalci jiného OS jak predinstalovany x64Bit Windows.

ANo, technicky servis ti nikdy nenapise aby jsi instalovla neco jiného nez tam dali oni ;-)

A ty pouzivas exlusivne 32Bit ? Ono neni problém spusit 32Bitové prostredi v 64Bitovém OS (ve virtualnim prostredi) v pripade ze jde jen o nejaké aplikace.
Instalace dependentniho OS muze byt orisek, ale HWrove to mozné je, kazdé 64Bitové CPU umi 32Bit instrukce..
* Bohuzel (nebo diky bohu) ted nejsem v praci, tak instalaci na DELL nemohu prokazat. Zpravidla u nastaveni SBoot, zmenou AHCI, tam instalace jde, nekdy je zapotreby zapracovat na spravné instalacce MBR ne GPT

vytvor instalacky Windows 32Bit s nastavenim MBR, ne klasické GPT

Prosím, jak mám vytvořit instalačky win32 bit s nastavením MBR?
Zkoušela jsem instalaci z originálního instalačního DVD od Microsoftu pro instalaci Win10 s možností volby 32bit / 64 bit - nepomohlo. Vytvořila jsem si instalačku na USB dle webu Microsoftu, nepomohlo (zkoušela jsem vytvoření USB jen pro instalaci 32 bit i pro instalaci 32+64 bit). Nic nepomohlo.

- Osobne bych ti doporucil nastroj "RUFUS", jednoduchy (nepotrebuje 10 strankovy navod) : https://rufus.akeo.ie/ (instalaci proved klidne z USB, takle numis vypalovat DVD ;-))
* Ilustracni obrazek :
(v Partition, pak pri vytvareni tak jako na obrazku na misto GPT, zvolis MBR + NTFS. Nezapomen znovu v BIOSE dezaktivovat pred instalaci 'secure boot'. ).

[57375d1485961627-create-bootable-usb-flash-drive-install-windows-10-a-rufus-legacy-bios.png?s=99783038730a31294043be9009fd6697]

Těch způsobů, jak spustit 16b aplikace (protože o to vlastně jde) ve W10 64b je povícero. Vyzkoušelas jich víc? Co mne napadá, DOSBox, vDOS, vDOS+, virtuální PC Hyper-V či VirtualBox a v něm WXP nebo FreeDOS.

Možná by to vyřešil W7 na ty 2 roky, ale to bys musela vzít starší NB s podporou W7 nebo najít někoho, kdo dá W7 na novější. I na ten starší NB půjdou později W10.

Samotné zadávání účetních dat je celkem svižné, ale zoufale pomalá je tvorba sestav obzvlášť u firem, kde je větší množství dat. Nepomohla ani různá nastavení, která jsem vygůglila.

Prosím, bylo by možno odpovědět mi na původní otázku? tj. jaký nový ntb koupit? :-)