Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký NTB pro 32bit Win10?

Prosím, pomozte mi vybrat notebook pro Win10/32 bit. Stávající ntb mi odchází a zlobí čím dál víc, urgentně tedy potřebuju náhradu. Na ntb musí svižně chodit účetní SW, který mě živí a který vyžaduje Win 32 bit *) Ntb bude využíván pro běžnou práci např. Office (offline) + internet (emaily, vyhledávání), běžná práce s fotkami atd., ale nic náročného, žádné online gamesky atd.

Další požadavky:
* bez OS nebo s předinstalovanými Win10, které je možno přeinstalovat na verzi 32bit
* numerická klávesnice ANO
* displej 15-15,6
* HDD minimálně 500 GB, ale raději větší (ideálně 1TB)
* spolehlivost!
* cena nerozhoduje (nemám v úmyslu kupovat stroj za 50 tisíc ;-) ale jsem ochotna si připlatit za kvalitu)

Můj problém je, že v nabídce běžných obchodů (Alza, CZC, Mironet atd.) si nelze v parametrech naklikat možnost, aby tam chodily Win10/32bit - a já toto neumím rozpoznat. Údaje o kompatibilitě s Win10/32 bit se mi nedaří najít ani na webech výrobců :-(

Děkuji předem za tipy!

*) Řešení doporučované zde kolegou L-Core mi nepomůže, aplikace sice pod win10/64 bit rozchodím, ale zejména generování sestav je 10x pomalejší než ve 32-bit systému, měřila jsem to. Tudiž pro běžnou práci použitelné jen nouzově, ale ne trvale.
Ano, časem přejdeme na účetní SW pod win 64bit, ale z různých důvodů to bude cca do dvou let - a do té doby musím nějak fungovat.

Těch způsobů, jak spustit 16b aplikace (protože o to vlastně jde) ve W10 64b je povícero. Vyzkoušelas jich víc? Co mne napadá, DOSBox, vDOS, vDOS+, virtuální PC Hyper-V či VirtualBox a v něm WXP nebo FreeDOS.

Možná by to vyřešil W7 na ty 2 roky, ale to bys musela vzít starší NB s podporou W7 nebo najít někoho, kdo dá W7 na novější. I na ten starší NB půjdou později W10.

Samotné zadávání účetních dat je celkem svižné, ale zoufale pomalá je tvorba sestav obzvlášť u firem, kde je větší množství dat. Nepomohla ani různá nastavení, která jsem vygůglila.

Prosím, bylo by možno odpovědět mi na původní otázku? tj. jaký nový ntb koupit? :-)