Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je mozne sa dostat do mobilu bez displeja?

Mam tu na stole od jedneho nadsenca rozbity Huawei Honor, displej je tmavy, ale telefon podla vsetkeho ide, nabija sa a po zapnuti mu zasvietila na dioda prichodzia zprava z messengera (to ho citujem).
Z telefonu uz vybra simku aj datovu kartu, ale napriek tomu by sa rad dostal ku kontaktom a k nejakym fotkam, ktore su v pamati telefonu. Je mozne telefon nejako ovladat z PC (kabel, bt), kedze pravdepodobne nema nastavene ziadne bezpecnostne prvky (zamykanie gestom, odtlacok prsta, pin)?

áno je to možné, i když je to trocha problematickejšie,... konkrétne ovládanie mobilu z PC bez prípravy predom (nainštalovanie a nastavenie určitej appky) som ešte neriešil, takže neviem jak to funguje, iba viem že to ide.

Přez bluetooth to nepůjde, to by jsi musel zapnout na mobilu z displaye (digitizéru). Ale po připojení kabelem na PC by jsi se do paměti měl dostat a zjistit co v ní je a mělo by jít z ní potřebné kopírovat do PC. Ale pokud bylo nastaveno úložiště na mobilu na SD kartu, tak se stejně fotky ukládaly na ni a v mobilu ani možná žádné nejsou. Kontakty by tam nějaké mohly být, ale mohly být i na SIM a i na Google.

- Muzes pouzit Miroring (pomoci kablu USB), moznosti je hned nekolik (v pripade ze je telefon pripojen k *Wifi) jde pomoci aplikaci zobrazit na "plose PC" - ovladat mysi, klavesnici.
* WIFI, protoze bude zapotreby i aplikace v tom telefonu, instalaci muzes provest pres stranky Google-Play pres ucet ke kterému je telefon pripojen.

- Hodne telefonu ma vse "Synchronizované", kde kontakty, sms, fotky, poznamky a podobne jsou v cloudu (dle uzivatelského nastaveni/povoleni).
* Koupim novy telefon android, prihlasim se svim "google" uctem a mam vse zpet.

TiP ~Neni li zobrazen, aktualizuj ho v "spravce zarizeni" -> mobilni zarizeni -> "aktualizovat".

- Vyda Windows nejaky zvuk pripojeni USB kdyz ho pripojis ?
- Jestli ano, tak ho aktualizuj pres spravce zarizeni.
*Nejsem si jisty, jestli neni zapotreby nainstalovat Android SDK.

Jinak ten telefon ma urcite moznost nejakého DEBUG-MODE (pridrzeni klaves pri startu), mozna by to mohlo prinés vice moznosti.
Divej, nemam vyzkousené, ale toto nevypada spatne : http://vysor.io/, jde o extention pro chrome (telefon musi byt pripojen ke google uctu)..
"RECUVA" by mohla taky fungovat

Je to divné. Před cca rokem jsem z manželčina šajomi 1S (utopeném v hajzlu, umytém pod kohoutkem s horkou vodou a následně připojeném k nabíječce - tedy totálně mrtvá kočka) dostal ouplně všecko. Ten bazmek nešel ani zapnout, ale po připojení k USB pecka jsem z něj stáhnul kompletní adresářovou strukturu. Prostě se to jevilo jako fleška.

• V tom pripade bych pouzil "OTG USB" kabl, vyzkouseny ho mam, staci do neho zapojit MYS a odkliknout (na misto taktického displeje).
* Urcite zalezi i na modelu, vyrobce telefonu, u nektrych jde pouzit SW jako https://drfone.wondershare.com, https://www.apowersoft.fr/ a podobne. "RECUVA" pro zalohu telefonu také funguje. Recovery MOD (pridrzeni tlacitek typu POWER+VOLUME) nejaké moznosti také prinese a PC by ho mel rozpoznat.

TiP ~Tou mysi bych zkusil také odemknout obrazovku (tahem nahoru) aby sel sparovat s PC (jako MassStorage).
* Dle pouzitého zamku. Ale také bych doporucil pod WINDOWS spustit "AutoPlay" -- Kuprikladu Windows 10, nastaveni > periferie > AutoPlay :"aktivovat".

• Jestli telefon funguje a je pripojen k siti, sel a jde pouzit MIRORRING - zobrazit telefon na plose PC pres sit (wifi, BT, dle toho, co ma telefon spustene, jestli je pripojen k WIFI, musi to jit videt minimalne v RUTERU ktery mu pridelil IP adresu).
* Jak jsem psal jiz vyse, jestli byl telefon pripojen k sluzbam GOOGLE, je mozné, ze ma provedenou zalohu v GCloudu (SMS/Kontakty/Foto), staci jen navstivit stranky Google/Drive/PLAY -> Muj UCET.

- Kdyz ho zapojis, tak se na obrazovce ukaze, jaké pripojeni ches pouzit, 'Jen dobijeni, data, prenost fotek" az pak prichazi pripojeni.
* Kdyz ho dostanes do rezimu "debugging" (Recovery Mode), zapojis telefon do USB (2.0) , vypnes telefon "nekolik sekund pridrzis start", pak ho znovu spustis, ale budes drzet tlacitko "HOME + ZVUK + _ "dle telefonu a jeho typu " tak se do neho dostanes urcite. (kdyz windows vyda zvuk ze je neco na USB a nejde videt, nebo neni rozeznam, tak jen instaluju pro vyvoj ovladac ADB, ovladani obrazovky jde pomoci OTG USB kuprikladu pro odemknuti, nebo posunuti obrazovky, odkliknuti)
[Media-pad-recovery.png]
• Spusteni recovery modu pomoci mechanickych tlacitek pri stratu telefonu :
1) https://www.youtube.com/watch?v=K-bAQz0DhXU
2) https://www.youtube.com/watch?v=jFM64qW7Wsw

Kdyz ho zapojis, tak se na obrazovce ukaze, jaké pripojeni ches pouzit, 'Jen dobijeni, data, prenost fotek" az pak prichazi pripojeni.

To som si neni uplne isty, pretoze som skusil doma 3 mobily a vsetky sa mi zjavili v device manager ako nove zariadenia.
Do recovery ist nechcem, nevidim co robim a ak nahodou spustim recovery premazem mu cely mobil.