Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kopírování disků (pomocí linuxu)

Zdar borci,

mému známému odešel noťas (obrazovka v háji) a chce přenést celý disk do stolního disku. Tedy chce disk z notebooku naklonovat do disku v PC. Chtěl bych to udělat pomocí Deftu, že bych nabootoval flashku a tam disky naklonoval. Ovšem jsem to dělal asi před rokem pomocí nějakého návodu a momentálně ho nemůžu najít.

Neporadili byste mi, jak na Deftu naklonovat (přenést) disk na druhý disk? Všem díky moc za info! ;)

Tak ono by to šlo udělat normálně pomocí https://clonezilla.org/ a měl byste hotovo, ale jestli jsem dobře pochopil, vy nechcete mít hotovo, vy si s tím chcete hrát tím jediným vámi vybraným způsobem, ale protože to neumíte, tak se tady ptáte, jak to udělat. Čili to bude trvat o mnoho hodin déle a nakonec to možná budete stejně muset buď zjistit sám, nebo udělat tou CloneZillou.
Tak hodně štěstí.

Mimochodem, pokud z toho disku chcete taky bootovat systém, tak Windows si s nějakým přenosem na úplně jiný HW velmi pravděpodobně vůbec neporadí a disk bude sice krásně naklonovaný, ale OS nespustitelný.

Si uvedomuješ, že klon disku prepíše komplet dáta na disku v stolnom PC?

Teda ak máš na stolnej mašine iba jeden(!) fyzický disk s OS (prípadne je disk logicky delený), klon ho "prepláca" novými dátami a prídeš o možnosť nabútovať stolný PC spolu s cugrunt všetkým na disku. Teda aj so zavádzačom na prvom sektore, bootmanažérom, mbr/gpt/uefi záznamy o stave HW, ID disku a spol. údajov.

Jedine ak máš v stolnej mašine ešte jeden druhý, nepotrebný, voľný disk, potom klonuj.

Si voláky zmätený.

Klon disku predstavuje step-by-step, bit-po-bite komplet prenesený Image celého disku na vybratý iný disk, na ktorom sa bez milosti prepíšu komplet dáta a nahradia sa novými.

To čo tu melieš v svojej horlivosti prispieť do vetra, je bežná bitová záloha vybratých oddielov alebo súborov, ale nie KLON disku.

Až skončia prázdniny, vrátiš sa do ZDŠ, prihlás sa vystretou pravicou na hodine počítačov s dopytom na sučku-učku, ako je to v prípade KLON-u diskov. Učíteľnica to celej triede úslužne objasní.

přenášet systémový disk na podstatně jiný hw nemá smysl.
stačí ten notebukový disk připojit do stoláku (jako druhý/nebootovací) a odtamtud si zkopíruje svoje data.
nainstalované programy nemá smysl kopírovat, protože mohou chybět soubory nastrkané do systémových adresářů a hlavně záznamy v registrech.

Doporučuji postup : připojit monitor, zazálohovat důležité data na flesku nezapomenout různé klíče např. do bank ve windows a začít si teprve potom hrát. Teoreticky můžeš ten disk vyndat a nacpat do počítače jako hlavní, zjistíš hned že to neprojde. Proč ztrácet čas klonováním ?:-)