Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem blokované stahování

OS : win XP SP1
CPU : Athlon 3500+
GPU : Radeon 256 MB
RAM : Kingston 2GB

Poraďte mi prosím , mám takovýto problém : používám utorrent ( 1.7.7 ) a dole ve stavovém řádku mi píše : no incoming connections problem with your network configuration , takže mi to nestahuje rychle , zkoušel jsem i jiné klienty ( Bitcomet , Azureus ), ale psaly mi to samé trošku podrobněji, že mám blokovaný port , a že je to buď nastavením nebo firewallem , používám Kaspersky Internet Security 7.0.125 - zkoušel jsem ho odinstalovat Antivirus i vypnout monitoring toho portu , ale nic nezabírá , může to být i jiným firewallem , který se tam naistaloval s jinou aplikací možná NVIDIA , ale ten jsem nenašel ( to neznamená , že tam není ), viry ani spyware tam nemám ( nejspíš )
, ale dřív jsem musel přenastavit IP adresu 10.30.11.11 , protože mi to pořád hlásilo , že jiný počítač v síti koliduje s mou IP adresou ( jsem připojen z jiného počítače, který je připojen k internetu - LAN ) nastavil jsem to na 10.30.11.200 , ale občas to měním protože se to hodně zpomaluje ( i načítání stránek ) mám připojení 4MB/s a upload 1MB/S poraďte mi prosím

moze to blokovat ten druhy PC (ak na nom zdielas inet pripojenie) alebo aj tvoj provider. Je nutne mat spravne nastavenu aj masku siete (zavisi od toho aku IP ma ten druhy PC) a gateway na IP routeru resp. u zdielania netu asi IP druheho PC. Celkovo musis napisat podrobne co mas kam ako pripojene a ake IP a ocghranne SW maju vsetky kmponenty cez ktore putuju tvoje pakety.

P.S. zdielanie inetu inym PC je hovadina, kup si router.

Zjednodušeně: to co ti poskytl provider, IP, DNS,.. nastavíš v routeru v sekci WAN. Povolíš DHCP. Na počítačích nastavíš automatické získávání IP z DHCP (roueru).

Dále v routeru (sekce LAN) nastavíš rozsah přidělovaných IP tvé vnitřní sítě (192.168.něco.něco až něco). Pro utorrent je potřeba nastavit port (který zjistíš přímo v utorrntu nebo ho tam můžeš změnit) a PC, ke které mu mají data téct. Tzv. port forwarding, někdy v routerech zvaný též jako virtual servers.

Router stojí cca od 500 nahoru.

LOL, a to ako? To prve PC ma dve sietove karty? Preco nenapojis aj druhe PC priamo na router?

P.S. co mas nastavit na routri a v oboch PC uz ti pisal vyssie L-Core. Ako sa nastavuje router mas v navode (zvycajne normalnym internetovym prehliadacom a do adresy sa napise IP adresa routru). Meno/heslo mas v navode alebo ho vie provider ak mas router od providera.