Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD záchrana súborov

Dobrý deň,

Chcel by som sa spýtať mám už starší HDD hitachi 5400RPM a chcel by som vedieť ako sa dá spraviť keď ho zapojím cez USB a nefunguje ani sa netočí či sa ešte dajú z neho zachrániť nejako dáta keď už sa netočí,ďakujem

Na tohle ti odpoví specializovaná firma, kam HDD odneseš či pošleš. Pokud se netočí motorek, doma to svépomocí asi nerozchodíš. A tahle sranda není vůbec levná záležitost, určitě levnější je mít navíc jeden stejný disk na stejné zálohy.

Zapájal som to cez USB a skúšal som vymeniť motorček lebo si myslím že je to elektronikou mám skoro rovnaký len o radu nový ale všetko je rovnaké zvonku aj zvnútra tak som skúsil vymeniť motorček a HDD sa roztočil ale nelieta taká ihla čo má na HDD

Nie, odmontoval som oba HDD a vymenil motorčeky a nič,potom som skúsil vymeniť len platne a tá nabehne ale nejde tá ihla ten zápis takže akokeby nereagoval,inak sa to obnoviť nedá keď sa točí platnička a ihna nejde taký program není ktorý by pozrel čo je na disku ?

Tú, onú, predmetnú "ihlu" silne odtiski nabok, nech nezavadzá a nešpatí medzi magnetickými plotňami.

Potom mastným preštekom od chleba rýchlo popožeň plotne hdd v smere nahrávky, aby sa hnacími motorčekmi roztočili.

Máš na 99% vyhrané.

Dôležité je, aby si guličkové ložiská hdd riadne premazal vysokorýchlostnou, zelenou vazelínou s bodom tavenia a stekania min. 290°C. Tuším je vhodná vazelína od Porsche, tí idú na okruhu, ako delo.

Za tie šušne za náčinie, tj.výmena hnacích agregátov plus onánia, radšej kúpim hdd fungl nový.

Ale ak problematiku študuješ, máš sa k svetu v oblasti HW, osobne sa klaniam. Len si pozadu, čínske hbité pršteky ťa o míle predbehnú ak neobjavíš prelomovú technológiu v tomto smere.

Magnet skapal, začni s kvantovým uchovaním dát v časopriestore pomocou častíc s nulovou hmotnosťou, ale zato s nekonečnou energiou.

(Len nám nezatkni násilím Schrödingerovu mačku (kočku) v krabici, lebo zelení sú rozbesnetí nad každým živým/neživým DNA.

---------------------------
Nebyť posadený takmer 14 hodín denne u seba vo firme, ani by som do xindla nekopol, leda od jedu ho švacol o zem.

Hold mládí, zlaté nervy, či nedostatok financií?