Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klávesnice - je mechanická?

Ahoj všem, chtěl jsem vyčistit jednu starou klávesnici, co už jsem dlouho používal, a po rozmontování jsem zjistil, že nemá v sobě žádnou membránu, ale pod každou klávesou má kontakty, které se stisknutím klávesy rozpojují, a pružinku. Všechny ty spínače jsou přiletované na desce s tištěnými spoji. Zajímalo by mě, to je ta mechanická klávesnice, které jsou dneska dost drahé? Uvnitř jsem našel vyražený rok výroby a je tam 91. To už se tenkrát vyráběly mechanické klávesnice?
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)
Změna předmětu, původně: Klávesnice (karel)

no a co? místo ní mi funguje Ctrl+Esc. Tu sem koupil už kdysi v bazaru a vybíral sem podle váhy a velikosti. Čím větší a těžší tím kvalitnější. A tahle vyhrála ve velikosti i váze. Od té doby sem už pár dalších našel, ale tuhle žádná nepřekonala.

čím větší a těžší tím kvalitnější. To pořád platí u většiny mechanických věcí, i u ostatních spotřebičů. A zvlášť v dnešní době kdy se všechno šidí. Třeba notebook vs stolní počítač. Nebo kdybych chtěl koupit kvalitní spotřebič, třeba pračku, a nic o tom nebudu vědět, tak vybírám podle toho která nejvíc váží a myslím že bude mít dost blízko k té nejkvalitnější.

Čím větší a těžší tím kvalitnější

tak určitě, třeba dinosaurům se to heslo ohromně osvědčilo. a jaké klávesnice dnes používají?

moje odpověď reagovala na tvůj úžas:

To už se tenkrát vyráběly mechanické klávesnice?

mechanické klávesnice byly logicky první, před vynálezem membránových klávesnic (viz elektronické psací stroje, terminály sálových pc, první stolní pc, dálnopisy)
kdybych věděl jaké blbosti hlásáš, ani se neobtěžuju.

Zdravím, potřeboval bych poradit ještě s jednou klávesnicí, teď sem našel hodně starou klávesnici, která má rozložení kláves stejné jako nové klávesnice (až na win klávesu), a je zajímavá tím, že je na ní na štítku znak výrobce Zbrojovka Brno. Zjistil jsem, že tyhle klávesnice mají prý v klávesách Hallovy magnetické sondy. Tak sem si říkal že zkusím jak se na ní bude psát. Jenže po připojení k novému PC nefunguje, jenom jí blikají všechny 3 diody.
Myslíte že by šla nějak zprovoznit? A kdyby ne, mohla by mít historickou hodnotu pro sběratele?
Je to přesně tahle:
www.high-voltage.cz/wp-content/forum-image-uploads/lubikcz/2015/02/Kl%C3%A1vesnice-1_001.jpg

Trochu sem sběratel:) ale jen toho, co se dá ještě používat. Ta co jsem se na ní ptal minule je o o nějaký rok novější a tu běžně používám.
Z toho se dá snadno sundat plastový kryt i krytky kláves a umýt to. Ty barvy tak ale patří, to je slonová kost jestli to nevíš.

Jestli to ma halove sondy, tak to muze byt lepsi, nez vetsina modernich (pokud ti nevadi chybejici klavesy). Ostatne pokud by byl problem jen s elektronikou, ale klavesy by chodily, tak se s tim da jeste docela vyradit :)

Taky jsem si ve staer klavesnici nahradil vestaveny procesor STM32 a ted tim ovladam kde co, vcetne jezdiciho robotka :)

jo já vím že to bylo ke starým počítačům, ale mě mate to že má rozložení kláves jako nové AT klávesnice. XT klávesnice prý měly klávesy jinak (tlačítka F vlevo a neměly kurzorové šipky).
Jo měnit procesor, to už by bylo nad moje schopnosti. Dal jsem ji na bazar a už byli 2 zájemci, za 400 se prodala.

To je klávesnice k pořizovacím strojům Aritma, na děrné štítky, obávám se, že bude mít jiný interface, že k PC nebude fungovat. Ale svůj velectěný krk za to nedávám, je to strašně dávno. Ale pamatuji si, že touto klávesnicí dostat po lebeni byla docela pecka. :-)

//Edit: Ještě mne napadá, že se také používala k osmibitovým počítačům FK-1, také jiný interface.