Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva wifi routry

Dobrý den mám doma zapojený jeden wifi router a switch od tp-link a chci připojit jedeš jeden wifi router,taky od tp-link.Jenže když připojím kabel s nového routeru,na kabel,který je připojeny k switchi (switch je připojený k původnímu wifi routru),tak se nemůžu dostat do nastavení toho nového.Mám ten původní odpojit?

Internet - [WAN] router [LAN] - Switch - [LAN] router.

V druhom routery vypnúť DHCP, samozrejme nesmie mať stejnú IP ako má prvý router, ideálne nastaviť prvý router na 192.168.x.1 a druhý na 192.168.x.2, inak u oboch stejné SSID, heslo, u oboch WPA2-PSK, ale kanály rozdielne, rozostup aspoň 4, ideálne trebárs prvý router Ch1 a druhý router Ch6. Inak 1/6/11 sú najčastejšie a používané kanály a aj najvhodnejšie na nastavenie. V prípade druhého routeru do WANu nezapájate nič. Routre je vhodné nastavovať ešte než sú spolu spojené,... tzv. router 2 - PC a nič iné. Resp. pokud možno tak je lepšie dokonca Druhý router k prvému nepripájať cez switch ale napriamo, a switch pripojiť do ďalšieho LANu v routeri 1 alebo routeri 2 podľa potreby.

máš nejspíš špatný režim nového routeru.
starý router má nejspš nastavení lan defaultně 192.168.1.1
nový router jsi nechal v default nastavení, takže 192.168.1.x na wan vstupu, 192.168.1.1 má lan - to nebude fungovat.

druhý router bys potřeboval do režimu bridge, což myslím tplinky neumí.
nebo změnit zapojení:
- lan2: 192.168.1.222
- zakázat mu dhcp server
- zapojit přívodní kabel z lan routeru1 do lan routeru2, wan2 nechat volný.

druhý router pak spravuješ na adrese 192.168.1.222, žádný jmenný nesmysl ze samolepky.