Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Internet - problém s připojením

Dobrý den,
mám problém s připojením k internetu. Rychlost normálně bývala 30 Mb/s a nyní prostě 0,29 MB/s a třeba i ve 2 ráno 0.02 Mb/s takže zatížením to být nemůže. No a teď je ten problém, že mi to vždy změří ping 32,30... prostě nízký ping ale rychlost prostě hodně slabá. Když zapnu YT tak prostě ping hned roste až 2000+, ale když to vypnu zase klesne na 30. Je možné tedy, že prostě poskytovatel naschvál mi omezuje na tak nízko internet, když ping je nízký bez problémů a zvýší se jen když se člověk snaží prostě něco otevřít, protože rychlost je tak malá že ping tím pak také poroste.

S pozdravem Grubits

poskytovatel zůstává tajný, jestli je v tajné obci nějaký jiný normální nevíme též.
anténa (přijímací client) by mělo být něco kvalitnějšího co furt neodchází. nějaký ping ti funguje = spojení je, víc na dálku poskytovatel asi neotestuje.
značka routeru je pořád tajná, to přitom bývají lecjaké šmejdy. typ je na štítku zespodu, kdyby ses rozhodl podělit. ale zkoušel jsi to i přímo a žádné zlepšení, router může být ok.

při dotazu na yt roste ping:
u domácích miniposkytovatelů nedoporučuju využívat jejich dns, ale nastavuju v pc (nebo rovnou na vstupu routeru) nějaký funkční public-dns, já dávám obvykle 8.8.8.8 ...

jestli máš potíže s dns a zároveň nainstalovaný nějaký multichytrý antivirový balík (mívá to obvykle v názvu "internet security"), vykopat ten nesmysl z pc.

a pokud není problém na straně pc, zbývá třeba špatně natočená anténa na střeše nebo jiný problém u poskytovatele.

No anténa je dobře natočená, protože to se tady tenkrát kontrolovalo a adresu antény co mi sem posílá internet znám takže jednoduše zjistím komunikaci mezi anténami a tam je prostě ping 5. Žádný multichytrý antivirový balík nemám. DNS adresa se měnila, protože internet měl problémy tak se změnila a pak internet šel. Šel na těch 30 MB/s ale postupem častu to prostě začínalo mít trochu problémy až to došlo do této fáze kde prostě ten internet je tak pomalý že mám problém otevřít gmail.

model routeru je Archer C2

Krom toho z nějakého důvodu nyní mi internet jde na 8 MB download a 5-6 MB upload. Tak většinou jde třeba v 8 ráno a okolo 11 hodiny to končí. Včera internet šel jen ráno a pak šel až prostě zas ráno v 8.. jinak prostě ani ve 2 ráno nešel když jsem se probudil.

Jinak nevím kde bych uplně zjistil jakou mám dns adresu. Jsem na tohle prostě blb, sice hraju na PC ale jen hraju a moc se nevyznám prostě s technikou což je smutné.

Edit: No teď zas internet třeba nejde v 19.27 ... prostě ta rychlost se sem dostat může ale bud přijímač na baraku se porouchal a nebo naschvál rychlost zpomaluje.

to je celkem nový router, i když low-end krám s podřadným chipsetem.
nefunkční wifi připojení s oblibou způsobuje starý polonefunkční napájecí adaptér, ale tobě to stejně nefunguje i bez routeru.

ping kdysi fungoval, dnes je horší a taky spojení. stále je možná časem uvolněná anténa.
nevyrostl v cestě nějaký strom?

jak zjistit dns co dostáváš: buď ho ukáže router v nastavení "wan" rozhraní, nebo je rovnou vidět na prvním výpisu "status".
taky si můžeš odpojit router a připojit pc bez něj, pak ti to řekne výpis: "ipconfig -all"
ale nepotřebuješ to řešit, prostě si něco nastav z těch: https://www.techradar.com/news/best-dns-server

pokud by se poskytovatel ke kontrole a k nějakému řešení neměl, u vás je asi horší výběr připojení a lte není při cenách zdejších operátorů zrovna výhra. navíc to není pro pařmeny.

No tak ten internet prostě je nově udělaný s tou rychlostí 30 Mb/s cca 2 měsíce takže tam uplně asi strom nevyrostl. Ping se drží na 30 (podle připojní na teamspeak 3), ale když dám změřit rychlost tak prostě změří to ping cca 39 potom třeba rychlost to ukazuje již 0,12 MB/s download.. pokud tom rozumím tak ping je prostě odezva mezi mnou a poskytovatelem. A když je tak nízký tak by neměl být problém aby i ta rychlost byla. A ta rychlost byla akorat teď není.
Edit. akorat třeba teď jsem měřil net a -> http://prntscr.com/kxs12e
Edit2. tak podle mobilu kdy jsem se podival na DNS jaka je nastavena pro wifi tak je to DNS 2:8.8.4.4 DNS 1 je jiný

ok, poskytovatel neřeší vlastní dns a rovnou nastaví dns2 na google. pro tebe zajímavější je ovšem dns1.

internet se zhoršil za 2 měsíce, to furt nevylučuje uvolnění antény. už jsi kontaktoval poskytovatele, ať to přijde zkontrolovat?

česká republika měla slíbeno na podporu zavedení rychlointernetu 14mld korun. minulý nekorupční ministr čssd mládek se jako obvykle rozhodl to nacpat do chřtánu tradičním molochům. po drobných protestech mu brzy došlo, že by to před eu neobhájil a musel to zaplatit ze svého, tak nemáš nic = jednoho poskytovatele na vesnici.
jinak ti zbývá jediná věc - přestěhovat se.

Poskytovatele jsem kontaktoval už asi tak 100x, ale vždy mi řekl že s tím nemůže nic dělat jedině resetovat semtam nějake zařízení apod apod apod.. prostě ten internet tady je možný mít. Jen je problém s tím, že vůle poskytovatele je ... ale zítra tam za ním zajdu osobně a domluvím se s ním ať mi tam někoho pošle, že tohle není možné.

všímej si:

g: DNS 1 je jiný
lb: pro tebe zajímavější je ovšem dns1.
g: -

když se prohlížeč dotazuje na adresu serveru, jde logicky kam? na dns1.

jestli takto pokaždé jednáš s poskytovatelem, že z tebe není možné dostat důležitou informaci a přitom po něm 100x něco chceš, pak se nediv že ho nebaví s tebou něco řešit.

když tam není jiný poskytovatel, zakaž dětem hrát hry (nebude jim vadit vysoký ping) a pořiď si lte modem.