Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč se musí instalovat DirectX?

Ahoj, na webu Microsoftu jsem se dozvěděl, že od Visty už DirectX v systému je. Na Windows 8 mám verzi 11, a přesto pro spuštění hry potřebuji dodatečně nainstalovat verzi 9.

Copak ta novější verze 11 neobsahuje to, co ta starší verze 9?

V čem máš problém? Napsané je to dobře, je popsané i to, proč program špatně detekuje verzi DirectX.
Podobný problém byt na začátku i s aplikacemi a Windows 10.
Standardně se verze programu/knihovny vrací jako řetězec (API funkce) a pokud to programátor jen přebere a s něčím porovnává, skončí u toho, že verze '9' je novější (vyšší) než '11'

Stačí ti tohle vysvětlení nebo to chceš ještě pomaleji?

V podstate - je to práve hrou a jej rozhodovaním, čo má zisťovať. A pretože tvorcovia hier uvažujú často nelogicky - tak je 9 viac ako 11 -
Skúste si v nejakom editore, tabuľkovom procesore dať zoradiť 8, 9, 10, 11 .... nezoradí to, pretože prvé číslo verzie 10 je "1" tak podľa logickej nelogiky to bude menej ako "9" - a to i napriek tomu, že DirectX 11 má v sebe i ver.9. A samozrejme, že sa potom dožaduje ver.9. Ak by bolo číslovanie DirectX 09,10,11,12 - tak to zoradí správne. a nebude sa dožadovať staršej verzie, pretože 10 > 09.

Tak to vidím ja, ako to "funguje" (nezmyselne).

Ne, není nesmyslné. Prostě to porovnává jako textový řetězec a neanalyzuje obsah, nehledí na to, že 9 je číslo a 10 taky jedno číslo. Jak by měl podle tebe porovnat např. 1f a 1g? Ovšem, bez diskuze je to chyba programátora, co co programoval to porovnávání, že to porovnával jako textový řetězec a ne jako číslo...