Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Slúchadlá do 300€ + DAC/AMP

Dobrý deň, už dlhšie vyberám nové slúchadlá a neviem sa rozhodnúť, nemám s týmto až také skúsenosti. Zatiaľ som mal najlepšie Audio technica ath m50x. Zvukovku mám CREATIVE SOUND BLASTER XFI HD. Hľadám slúchadlá s čo najlepším neutrálnym zvukom, pohodlné, v cene do 300€, na dizajne veľmi nezáleží.

Zatiaľ mám takýto výber:
sennheiser-hd-600 - moj favorit, podľa recenzii maju dosť neutralny zvuk
akg-k712pro - vraj sú veľmi náročné na DAC/AMP
beyerdynamic-dt-990-edition-250 - z jedneho porovnania sú vraj basovejšie ako DT 880
beyerdynamic-dt-880-edition-250-ohm - mali by byť detailnejšie ako DT 990

Nemám možnosť si to isť vyskúšať pretože nikde naokolo nemám hifi-obchod takže budem musieť objednať viacero modelov a jeden model si nechám. Čim menej ich bude tým lepšie no zase ak dajme tomu vylúčim DT990 čo ak práve ten zvuk sa mi bude páčiť :)

Hlavne ale potrebujem poradiť s výberom DAC/AMP(zvukovka): stoho čo som zatial zistil tak nemám brať creative/asus ale profi DAC/AMP od hifi výrobcov. cenový limit na toto mám 150-250€. Chcem z tých sluchadiel dostať maximum. Dosť ma láka zobrať tento produkt: ?gclid=Cj0KCQjw_7HdBRDPARIsAN_ltcI5GGaDmBGg9t7BNBm2qgRe5KrGaMB7y4PMPjlYUlCS0-UFty_hQRsaAvMmEALw_wcB# nakoľko je tam teraz 50% cenový prepad, len neviem či to nebude zase nejaký odrb zo strany creative a je to dobre vyzerajúca krabička z mizerným výkonom.

ked už silou-mocou niečo od creative,tak produktovú radu EMU,nie Soundblaster,v Soundblaster X7 platíš pol ceny za integrovaný zosilovač konzumnej kategorie, integrovaný zvukový čip SB-A1xxx je všetko možné ,len nie predajcom heureka deklarovaný DSP čip,je to len vylepšený bežný pôvodný SB zvukový čip o bt rozhranie,ktoré tá karabička nevyužíva,je to v podstate creative SB XFi HD vsadené do krabičky s pripojeným jednoduchým zosilovačom a miesto pci express sa k počítaču pripája cez usb,kúpil by si v podstate to isté,čo už v počítači máš....kupovať slúchadlá len podla jednej recenzie,no neviem a bez možnosti ich reálne vyskúšať a pritom spomínať veci ako jedny znejú detailnejšie ako druhé,jedny sú basovejšie ako iné je o ničom.....všetky sú náročné na kvalitu zariadenia,ku ktorému sú pripojené,"zobrazia" to,čo do nich ide,ked do nich pustíš nekvalitu,budeš počuť nekvalitu,tie slúchadlá to už sami o sebe nezachránia......

nechcem silou mocou creative, len ma zaujala tá zľava.

[quote=audax]všetky sú náročné na kvalitu zariadenia,ku ktorému sú pripojené,"zobrazia" to,čo do nich ide,ked do nich pustíš nekvalitu,budeš počuť nekvalitu,tie slúchadlá to už sami o sebe nezachránia......[/quote]

Je mi jasné že XFI HD nevyužije potencial tých sluchadiel, no chcem to len otestovať každý ten model aby som zistil ktorý zvuk mi sedí najviac. Vieš mi poradiť či to takto vobec možem brať ako relevantný výsledok? myslím to tak že táto moja zvukovka može jedne slúchadlá využiť lepšie ako druhé a teda výsledný zvuk nebude odpovedať realnej kvalite zvuku aké sa stoho dá dostať.
príklad:
sennheiser-hd-600 --- 40%
akg-k712pro --- 30%

Alebo to vytiahne z oboch modelov zhuba rovnakú kvalitu ak použijem na prvotný test CREATIVE SOUND BLASTER XFI HD.

Nechcem kupovať DAC/AMP dopredu pretože som dostal radu že najprv vybrať sluchadlá až potom ktomu vhodný DAC/AMP.

Ides na to celkom dobre. Objednas viac a vyberies si najvhodnejsie.
Akurat poradit co si mas kupit ti nemozeme.
Preco? Prides na to, ked si zodpovies otazku ako mame vediet aky zvuk sa tebe paci.

Neutralny zvuk:
- ako budes vediet pri pocuvani, ze to ma neutralny zvuk ked to niekto povedal a ten niekto ma ine hudobne citenie ako ty?

To je fakt, no vybral som 4 top modely z tejto cenovej kategorie takže určite aspon jeden mi pasovať bude.
Hlavne by som potreboval poradiť s DAC/AMP k daným slúchadlám, kedže sa vobec nevyznám ktoré parametre su doležíté tak neviem určiť ktorý je ten správny. Dosť problém je aj ponuka na sk trhu. Je tu len zopár obchodov a ani jeden nemá poriadnu ponuku.

Nemusí byť prenosné.

aune-x1s-32bit-384-dsd128-mini-dac
aune-x7s-balanced-headphone-amp

dá sa kupiť aj u nás na slovensku, je to dostatočný DAC/AMP?

Inak ak tomu správne rozumiem tak ten veľký vstupný konektor slúži aj na pripojenie sluchadiel?(tak ako je na obrazku)
MD-32337_20161205101151_d7d52525007869c9_20170531101044.jpg
Viem že do tohto konektora sa zvyknú pripajať mikrofóny ale otom že aj sluchadlá tak to je novinka, má to aj nejaké výhody? Pretože ten model X1S to nemá a X7S má tento vstup, pritom cena je rovnaká...

Ja by som to kupoval opacne. Najprv DAC a potom sluchadla. Este lepsie spolu so sluchadlami.
Preco? Aby som vyberal sluchadla podla toho ako bude hrat DAC ako celok so sluchadlami.
Dalsia vec je ta, ze pri pocuvani muziky, ktora je v drtivom pripade len stereo nepotrebujeme 5.1 DAC s efektovym procesorom. To, co je dolezite pri DAC je kvalitny prevodnik, kvalitny napajaci zdroj (rozhodne nie impulzny), kvalitne analogove obvody a presne hodiny pre prevodnik.
S maximalnou vzorkovou frekfenciou by som to neprehanal. Urcite staci 24 bit/192KHz a aj to je vela, kedze vsetka muzika na originalnych nosicoch CD je 16bit/44KHz