Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WDS na MikroTiku

Mám dva MikroTiky. Ten, co má přívod internetu a má veřejnou IP adresu vysílá přes WiFi internet k nám domů. Na MikroTik, co má veřejnou IP adresu se potřebuju připojit ještě s notebookem, tak jsem MikroTik nastavil i jako WDS. Doma už jsem žádné nastavení neměnil. V notebooku jsem zvolil připojit, zadal bezpečnostní klíč, ale internet mi nefungoval. Nevíte, čím by to mohlo být?

proboha, vrať to zase zpět, vždyť to máš nastaveno úplně špatně. WDS bys mohl použít jen při spnění dvou podmínek:
- podpora ISP
- více veřejných IP adres

Správně bys to měl nastavit takto:
1. Mikrotik: klient wifi + bridge na UTP
2. Mikrotik: jako router a wifi jako AP

Teď se přiznám, že netuším, nad čím bádáš. Nevím, kolik máš přiděleno veřejných IP adres (to nikde nezmiňuješ) a rozhodně neplatí, že jich od ISP "automaticky" dostaneš tolik kolik chceš a kolik připojíš PC. Druhá věc je ta, že první mikrotik musí mít wlan rozhraní vždy v režimu klient (aby se mohl spojit na AP od ISP). Vše ostatní odvidí od toho, kolik máš veřejných IP adres a síťových rozhraní.

Bridge pak funguje jako "přepouštěč" - není nutno jí nastavovat veřejnou IP adresu, naopak, tuto adresu(nebo adresy) může použít zařízení ZA touto bridgí.

Mám zatím použitu jenom jednu veřejnou adresu, ale můžu použít případně další. Teď je to asi takhle: internet do Mikrotiku, ten připojený na WiFi, WiFi jako access point---vzduch----WiFi a MikroTik doma v režimu station, WiFi signál jen přijímá, nemá veřejnou adresu. Teď ještě potřebuju na WiFi, která je jako AP se připojit s notebookem. Poradili mi, abych nastavil WDS, ale internet na NB nefunguje.

Takže to znamená, že mám jenom udělat bridge z Mikrotiku doma na UTP?

aha - ty si sám odněkud přivádíš signál, pokud jsem to pochopil. No já bych ti doporučil zakoupit nějaký levný AP s režimem klient (např. Wl-5460AP) a ten použít buď jako klienta nebo jako AP.

Obecně řečeno, pokud si na "vzdáleném" AP i "klientovi" doma nastavíš WDS, tak to fungovat asi bude, ale rozhodně to nedoporučuju.