Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Po instalaci AMD driverů černá obrazovka

Ahoj,
synovec mi dal na opravu PC.
FX 8300
AMD R7 370
RAM 8 GB
Seasonic 400W
Win 7 - 64 bit

Problém - nabootuje windows (logo oken), jakmile má přepnout na welcome obrazovku, tak vypadne obraz. Jen černá obrazovka, monitor však nejde do standby, vykazuje rozlišení 1024x768.
V nouzovým režimu se na plochu Win dostanu, když odinstaluju AMD rivery, tak se dostanu i do standardního režimu, i do plného rozlišení.
Po opětovné instalaci driverů opět černá obrazovka místo plochy. Starší verze driverů nepomohla.

Stejný problém, jako tady tento.
https://pc.poradna.net/questions/1483433-po-instalaci-ovladace-graficke-karty-cerna-obrazovka

Nechci se smířit s tím, že by byla potřeba nová grafická karta. Na českých fórech jsem se dočetl právě jen toho jednoho řešení, nová grafárna, na anglofonních diskuzích jsem žádný řešení nenašel.

Víte někdo, co s tím?

Díky za pomoc

Řešení:

Takže je jasno - karta je vadná.
Strčil jsem to do svýho PC, naběhlo to, nainstaloval drivery (dokonce hodně starý) a po restartu mrtvola.
Sokolík si bude muset koupit novou.

Nemáš VGA na HDMI nebo display port náhodou viď? Jinak bych zkusil nějaký program na čistou odinstalaci i s pofilama a nainstalovat to úplně načisto. Většinou právě při odinstalaci zůstanou v OS uložený profily kde když je s nima něco špatně tak klasická odinstalace nepomůže.

Cim jsi ten predesly ovladac odinstalovaval ? (pouzit minimalne DDD)
Je ta grafika spravne rozeznana ?
Zkus obnovit i nastaveni BIOSu a prohod grafiku do druhého PCIexpress. Pujde zrejme jen o spatnou adresu (spatne napsanou nebo neplatnou, proto nemuze dojit k jejimu pronajmu) zpusobenou bud ovladacem nebo BUS PCIE #k video komunikatoru pameti, spatné rozliseni (ten Analog->DIGI prevodnik moc duvery nedava, kdyby jsi mohl to PC mohl zapojit pres DIGI:HDMI do TV bez analog [VGA] prevodniku tak by to urcite pomohlo).
Urcite bych minimalne zkusil i jiny OS jako LINUX respektive jeho [LIVE CD] verzi, nez bych hledal problém ve WIN a zkusil nastartovat predesli SAVE kde GPU fungovalo spravne.
Mohl by jsi prilozit vypis z (ktery najdes na C:\Prasak.txt) ? :

 Get-WmiObject  Win32_VideoController | Out-File c:\prasak.txt

#Spustit pres PowerShell.

Odinstalovával jsem to přes ovládací panely, i přes DDU. Bez výsledku.
Žádnej převodník nemám, jen tahám VGA signál z DVI-I portu.

K čemu zkoušet linux, když to s generickými ovladači Windows jede? To bych zjistil to samý, že v linuxu to taky jede. Já potřebuju rozdejchat Win AMD drivery, ne linuxový.

Bod obnovení můžu zkusit, ale až zítra, pro dnešek konec.
Jiný PCIe slot je taky k dispozici, taky zkusím.

Zatím díky, dám vědět.

K čemu zkoušet linux, když to s generickými ovladači Windows jede? To bych zjistil to samý, že v linuxu to taky jede.

No, myslim ze ne, ale respektuji to :-)
Jede ti jen VIDEO (2D, bez pordopry DirectX tak jako u nouzového rezimu) controler, samotne GPU komunikovat neumi, proto ti to nejde.

IMHO si myslim ze je velmi mala sance ze je GPU mrtvola.
Jestli nevykazovala anomalie jiz pred instalaci, se priklanim k nemoznosti komunikaci radice BUS# pristup k pronajmu video pameti a GPU instrukcim, coz je zpravdila jen komunikace na urovni kodu (ovladace|PNPDeviceID - microkodu tudiz i nemoznost jeji 'inicializace') né HW. Uvidime co bude uvedeno v tom vypisu.
(rozumim ze se chystas na nejhorsi, ale IMHO na 90% to das dohromady. Nezoufej to bude dobry ;-))

Jelikož je synovec na počítače poněkud dřevo, tak nepředpokládám, že by si hrál s ovladačema, ale ještě ho vyzpovídám. Pokud by to bylo vadným novým ovladačem, tak reinstalace na starší verzi by to spravila. Ale ten počítač doposud fungoval, zdechlo to prakticky přes noc. Takto se obvykle chová HW závada.
Ještě tu grafiku můžu vyzkoušet ve svým v PC a uvidím.

ja mel kdysi davno stejny problem hledal jsem po forech a co jsem se docetl ze to se deje kvuli jakesi HW chybe uz to nemuzu dohled, netvrdim ze to musi byt uplne tak stejne jak u tebe jen jsem mel stejne "symptomy".

edit: je to uz davno byla ro AMD Radeon HD 7850
Edit2 : jedno z doporuceni na co si vzpominam bylo zkusit nahradit BIOS na karte

nabootuje windows (logo oken), jakmile má přepnout na welcome obrazovku, tak vypadne obraz.

v nouzovém režimu není akcelerace grafiky. ta nefunguje hned od zapnutí pc, ale startuje právě během úvodní animace. čili odběr ze zdroje (a větší zatížení grafiky) je právě při naběhnutí normálního desktopu.
když neodchází zdroj, pak je vadná karta.
kromě trochy ohýbání se do skříně za kontrolu nic nedáš.
klasické hliníkové nafukovací kondy se už snad osazují minimálně, na těch ostatních není poznat jestli odcházejí.

Pokud jsi použil DDU, tak je možné, že zařvaly i drivery čipsetu, tedy zkusil bych klasiku:

- sfc /scannow (jen pro sichr, zda je OK image Windows)
- nainstalovat čipset
- nainstalovat grafiku

u W10 bývá problém s agrsivním WinUpdate, který někdy sveřepě cpe do PC generické drivery. U W7 jsem to zatím nepotkal.