Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hromadné přidání textu do rozevírací tabulky ve wordu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat dá se ve Wordu do rozevírací tabulky vložit hromadně více slov.
Pokud ano tak jak.

Dále se chci zeptat a prosím o radu, jak vytvořit ve Wordu rozevírací seznam, který by po zvolení požadované položky automaticky vyplnil text na dalším řádku.
Např. v rozevíracím poli vyberu jméno a do následujícího řádku (pole) se automaticky přiřadí požadovaný text vztahující se k danému jménu.

V příloze zasílám vzor

Děkuji za vaši pomoc.

A jéje!

Ukázka jak se patří :-D
A to jako PSČ má nalézt na netu?

Vytvorte si ten formulár v Exceli (pokiaľ to nie je román alebo scenár telenovely) a potom tam môžete kúzliť ako chcete, samo si to bude ťahať všetky údaje z pomocnej databázy na inom hárku, prípadne z iného súboru, nehovoriac o ďalších možnostiach aké Vám to poskytne a o akých ešte ani neviete, že budete potrebovať.

Znalosti formátovania a úprav buniek Excelu, aby ste do nich dokázali rozumne vpísať text, hádam máte.

Holka ty se vysloveně nudíš.:-)
Excel, teď Word. Právě tohle zadání bych spíše viděl na ten Excel.
A jak už správně poznamenal Robert, kde se budou brát ty čísla PSČ?
Formulář ve Wordu jsem naposledy tvořil tak před 12-ti lety, tak si opravdu nejsem jistý zda zrovna Word tohle umožňuje.

PSČ si tam dám později.

Jenomže já potřebuji to ve Wordu, abych to posléze mohla nějak převést do PDF a tam to bylo možné vybírat v tom PDF ku jako Formulář.
A doplňovat jméno a pod....

Nebo je možné udělat to v Excelu a převést do PDF tak aby se to v PDF dalo vyplňovat a poté vytisknout.

Děkuji Vám všem za pomoc.

Pripravené dáta je do Wordu možné vložiť naraz formou hromadnej korešpondencie naviazaním na zdroj údajov.
Ako zdroj údajov odporúčam Excel.
A sme tam... Spraviť to celé v Exceli.

A na napĺňanie dát si môžeš vytvoriť užívateľský formulár.
Už vieš ako na to: stačí si preštudovať ten formulár, čo som Ti poslal k inej Tvojej žiadosti...

Teraz vidím, že som asi zle pochopil otázku. Myslel som na vypĺňanie všetkých premenných polí v texte Wordu naraz z databázy údajov, ale Tebe asi ide o naplnenie rozbaľovacieho zoznamu desiatkami alebo stovkami možností, však? Tak to neviem, lebo VBA pre Word nemám rád a vyhýbam sa mu. Určite to však ide. Uváž však, aký význam má rozbaľovacie pole pre PSČ! Kým ho naroluješ v zozname, máš ho stokrát manuálne vypísané... V Exceli by bola situácia iná: PSČ by bolo k mestu priradené automaticky vzorcom...
Holt ale keď Ty chceš Word...

Na dotaz "ako inak" hneď odpovedám, že by som napríklad skryl celý excel (heslá uzamknutých hárkov sa dajú prelomiť) a sprístupnil len formulár pre vstupné údaje. Po ich zadaní by sa tlačil už vyplnený formulár.
Samozrejme že toto riešenie nemusí byť vhodné pre konkrétnu úlohu (ktorú nepoznám), tak som to uviedol ako jednu z možností...

Nemohol...
Tak ako kúzelník neprezradí svoje triky, tento nemôžem prezradiť ja. Keby sa to stalo známym, nefungovalo by to ako ochrana...
Ale princíp som Ti povedal:
Aby nepovolané osoby nemohli surovo skopírovať obsah uzamknutého hárka (a v kópii si prispôsobovať text podľa svojho), nesmú dostať ten hárok k dispozícii.
Dám im len užívateľský formulár (GUI), kde vyplnia údaje ktoré sa vsadia do neviditeľného hárka.
Údaje sa skontrolujú na úplnosť a keď je všetko ok, stlačí sa tlačidlo, ktoré vytlačí už naplnený text neprístupného hárka.
Samozrejme - predpokladá to predpripravený "formulár" v Exceli = znenie textu do ktorého sa dosádzajú premenné z GUI...