Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytvoření WWW stranky

Zdravím Vás.

Mam raspi a web srvr.
Na disku jsou srialy a filmy.
Ve /var/www/ mam na ně symlink.

Jak složité by bylo, udělat PHP stránku, ve které by se náčelky odkazy na ty seriály a filmy?

Něco takoveho http://palosaari.fi/linux/v4l-dvb/firmware/Si2141/Si2141-A10/1.1.10/
Když kliknu na dvb-tuner-si2141-a10-01.fw, vyskočí dotaz, otevřit - uložit.
PS: Mam tatika kteremu je 86 let a vše jineho co mně napadlo nezvladne.

Tak FTP i ssh - WinSCP jsme zkoušeli, to už nedava :.(

Ma nainstalovaný VLC.
Spustí prohližeč, klikne na liště na uložený odkaz.
Načte se mu stranka.
Klikne na odkaz a při dotazu je volba otevřit, začne se to hned přehravat přes prohližeč v realnem čase - vlc plugin.

Když na vytvořenou PHP dam odkaz ručně, tak to zvladne.

z kade budú tie súbory? nieje možné k nim pristupovať skrz ftp://[URL] štandardne skrz prehliadač? to by pak stačilo uložiť do záložiek prehliadača, a na jedno kliknutie by sa mu zobrazila podobná ponuka jak hore na obrázku. Akurát by to šlo bez server-side jazyka, ale obstaral by to (zobrazenie) prehliadač. Jedine čo je potrebné je nastaviť vysielanie FTP.

Asi chapu ceho chces docilit. Pomoci PHP a zrejme Samby (vytvorit File server) chces sdilet , sledovat videa ? Viz : Sdileni mistnich souboru pomoci FILE SERVER SAMBA
#V navodu je i postup instalace + konsolové prikazy (pro terminal) jako jak nainstalovat Sambu a podobne, neni to tezké. I pro nekoho kdo to dela poprvé to neni problém zpojizdnit.

Nelam si hlavu s necim co je jiz 100X vymysleno. Na tvé RaspberryPi existuji jiz hotové systémy, hotové reseni na sdileni jako SERVEUR PLEX MEDIA, nebo XBMC etc casto nazyvany jako "Plex Home Theater".
# Umi streamovat, podporuje i cloudové sluzby, bibliotéky, sdileni etc. Jenom stahnes instalacni soubor do PC ktery nainstaluje/zavede systém na tvou [SD] kartu tvého raspberry. [SD] kartu jen po zavedeni systému vsunes do RaspberryPi, spustits, nastavis a za 1 hodinu mas postarostech.

"Plex Media Server" na stahnuti : Plex-TV a Ras-Plex pro Raspberry.
[VIDEO NAVOD] : Tady jsem ti nasel kratsi VIDEO navod jak se instaluje krok po kroku . Kliknout :> How To Put Plex On Your Raspberry Pi /

Pokud tam budeš vytvářet html soubor ručně, tak stačí http server, například apache.
Pokud chceš aby se html vytvářel automaticky ( = abys přidal film do složky a nemusel přidávat odkaz do html souboru) tak k němu i php.
V obou případech by se tatíkovi přehrával film rovnou v prohlížeči, třeba podobně jako na youtube.
Jo, psal jsi, že máš web server, tak podle mě nepotřebuješ vůbec nic :-) stačí tam dát jen jen html soubor.

Tak znova. Pokud chceš pouze to, co jsi uvedl v odkaze v úvodním příspěvku = výpis souborů ve složce jako odkazy, tak NEŘEŠ PHP A NASTAV TO V APACHE! = v tom tvém odkaze to je udělané taky pomocí apache, tak proč chceš řešit php?
To je pro tebe tak těžké hodit do google apache procházení souborů ve složce nebo místo procházení napsat výpis, zobrazení...
A pak bys zjistil, že se to dělá pomocí Options +Indexes, info třeba tu:
https://www.jakpsatweb.cz/server.html
https://httpd.apache.org/docs/2.4/mod/core.html
atd.
A jak se má nakládat se soubory se dá taky nastavit v apache. Třeba i pro konkrétní video soubory - např. když tu mám mp4 tak se mi po kliknutí na ně rovnou přehrají v prohlížeči - což by nejspíš úplně stačilo.
Až pokud bys chtěl řešit něco co by nevyhovovalo tímto způsobem, tak řeš php.
Takže co chceš? To řešení přes apache nevyhovuje? Pokud ne tak proč? A co chceš navíc?

Aha. Takže ty nechceš řešit tvůj problém tak, že vytvoříš textový soubor se dvěma slovy, ale chceš ho řešit složitě přes php? Nějak nechápu, ale fain, řeš si to jak chceš :-) Návod na php ti dávat nebudu, když ty nechceš použít jednoduchý postup prostě jen kvůli tomu, že nechceš. Nebo mi něco uniká?

Funguje, jak jednoduche, děkují :-D

Ještě jeden dotaz.
Když ten soubor chcí mit v adresaří WWW, tak do dir zadam cestu.
Funguje to.
Ale co když mam v nazvu adresaře mezeru?
$d = dir(Disk1/FILMY CZ);

v prohližeči se misto mezery použiva %20
FILMY%20CZ
PHP to nesežere :.(