Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je možné v ublock deaktivovat problémový filtr na Easylist?

Ahoj, nějaký blbec přidal na "CZE, SVK: EasyList Czech and Slovak​​​​​​​​​" seznam filtrů tuhle idiotštinu:

idnes.cz,novinky.cz,aktualne.cz,ihned.cz,info.cz,reflex.cz,zive.cz,mobilmania.cz,e15.cz,centrum.cz,volny.cz,tiscali.cz,blesk.cz,ahaonline.cz,extra.cz,super.cz,auto.cz,maminka.cz##script:inject(addEventListener-defuser.js, /^(beforeunload|load)$/)

Což způsobí, že fotogalerie se trvale točí kolečko a neukáže se obrázek.

Bohužel, takovýchle prasečin je tam spousta, například když někdo tupý přidá vyjímku @@ na nějaké žumpy, místo toho, aby zapojil mozek a udělal to jinak.

I když chápu, že je dost složité (obzvlášť některé stránky) "vyčistit" od hnoje, ozbzvlášť ty z toho seznamu výše, které bez "řádné medicíny" se "nedají" strávit. A zároveň zachovat funkčnost (právě podobné drobnosti jako javascript, možnost dávat +,-, nebo se přihlašovat)

Co je ale fatální, když někdo tam přidá takovýhle filtr, které to rozbije. přidáním $badfilter (nikoli important nebo @@, co když někdo udělá filtr právě @@ - opak neexistuje)
Sice se to dá v ublocku-vlastní filtry (mám jich asi 500) opravit

idnes...,...cz##script:inject(addEventListener-defuser.js, /^(beforeunload|load)$/)$badfilter

Bohužel tohle nefunguje (pravděpodobně, protože jde o jinačí typ filtru, není to ani síťový URL filtr ani kosmetický CSS skrývající ani kosmetický css upravující)? ale scriptlet)

... co třeba tuhle chujovinu smazat a dát tam něco, co bude fungovat (ve všech prohlížečích jako i chromium, který bohužel neumí nějak správně všechyn featury ublock jako selektivní blokování inline scriptů a filt HTML response)

kandidáti:
+js(set-constant.js, adbDetect , 0)
##script:inject(abort-on-property-read.js, adbDetect)
##script:inject(abort-on-property-write.js, adbDetect)
##script:inject(abort-current-inline-script.js, adbDetect)

Ani jeden z nich nezablokuje danou funkci a cookies se odešlou

PS: proč neumí chrome "odstranit cookies"? Aspoň ty uložené přes javascript? Ať je mažu přes F12-Application- cookies Nebo přes ikonku nalevo od adresy, stejně se odešlou naserver.

PS: zablokujte si doménu m6r.eu , je to další svinstvo, alias ibbilbordelboard

A ovládací panel a potažmo whitelist filtrů najdu kde?.. Ublock znám detailně skrz naskrz se spoustou vlastních dynamických a statických filtrů, ale tohle nikde nevidím.
Jediné místo, kde vím že je něco jako whitelist je whitelist stránek, na kterých je ublock vypnutý, ale dát si tam živě.cz a ty výše je jako strčit si hnědý prst do pusy. Bohužel ani nefunguje, když dám na vybrané doméně LOCAL ALLOW NA Inline Script, 1st party Script, stále se pravidlo vykoná (logger zobrazuje právě i to ##script:inject ...nově jako ##+js() )
Jediné co vyřadí tenhle zmetek je, když dám LOCAL ALLOW na vybrané domény (doména serveru) - což opět je jako strčit si hnědý prst tentokrát jenom do nosu. ( i když tak hrozné to není,ale princip je, že kvůli dementnímu pravidlu musím udělat bezpečnostní díru jinde a mnohem větší než původní dirku):

17:10:42		www.zive.cz zive.cz * allow	++	script	!https://www.zive.cz/Client.Scripts/copylink.min.js
17:10:42		www.zive.cz zive.cz * allow	++	script	https://www.zive.cz/_rev2015/js/controls.inquiries.js?v=4.16
17:10:42		www.zive.cz zive.cz * allow	++	script	!https://www.zive.cz/_rev2015/js/controls.networks.js?v=4002
17:10:42		www.zive.cz zive.cz * allow	++	script	!https://www.zive.cz/_rev2015/js/layout.adscroller.js?v=1.402
17:10:42		www.zive.cz zive.cz * allow	++	script	https://www.zive.cz/_rev2015/js/layout.definitions.js?v=4.104
17:10:42		www.zive.cz zive.cz * allow	++	script	!https://www.zive.cz/Client.Scripts/advertisment.js?v=20112.01
17:10:42		www.zive.cz zive.cz * allow	++	script	https://www.zive.cz/Client.Scripts/Controls.HCE.js?v=0.5
17:10:42		www.zive.cz zive.cz * allow	++	script	!https://www.zive.cz/Client.Scripts/Controls.Page.Society.js?v=6.1
17:10:42		www.zive.cz zive.cz * allow	++	script	!https://www.zive.cz/Client.Scripts/Controls.Google.Tracker.js?v.0.0004
17:10:42		www.zive.cz zive.cz * allow	++	script	!https://www.zive.cz/Client.Scripts/Controls.Google.AdSense.js
17:10:42		www.zive.cz zive.cz * allow	++	css	https://www.zive.cz/Client.StyleSheets/zive-screen-page.css?v=.27
17:10:42		www.zive.cz zive.cz * allow	++	inline-script

vykřičníkem označené jsou ty, které tohle pravidlo přepíše a povolí (které jsem jinak blokoval) - bez vykřičníku jsou tedy které jsou povolené v obou případech (defaultně)

Workaround na tohle je si dát URL FILTER (něco jiného než host filter v ublocku): * https://www.zive.cz/Client.Scripts/Controls.Google.AdSense.js * block, ale to už je fakt jak u blbečků, na jednu chybu dělat 2násobný workaround

Zatím je jediné řešení vysadit celý easylist cz sk, protože tenhle nedodělek způsobí rozbití galerie a nejde "zakomentovat/blacklistovat/ignorovat".

No tak přesně to jsem si myslel, že bude to pod tím pojmem whitelist filtróv To právě nechci, aby mi strčil hnědý prst. To už radši dám ten workaround, že dám ALLOW na na příslušnou doménu (tedy jen blesk.cz například) než kompletně vysadit ublock na dané stránce (což by ovlivnilo-povolilo i 3rd party domény).

A nebo zakročit ještě tvrději: zakázat inline kompletně, což je rovnák na ohejbák, tím, že to rozbiju ještě víc,, galerie nebude AJAXová

OS Manjaro, Browser Chromium 68..

Nevím nuda, k čemu bude užitečný seznam filtrů... když problém JE identifikovaný na konkrétní filtr v seznamu EAsylist CZK SVK.
Integrated:
Ublock
Ublock Badware
Ublock privacy
Ublock Abuse
Ublock unbreak

Reklamy:
Easylist

Privacy:
Easyprivacy

Malware:
malware domai list
malware domains

multipurpose:
Peter lowe

otázka: Používáte li někdo ublock v režimu Hard (tedy 3rd party, 3rd party frame, 3rd script GLOBAL BLOCK), zkusili jste všechny filterlisty (okrem Custom) zrušit?

PS: když tady teoreticky radíte, zkoušeli jste si:

1 otevřít jednu z těch stránek s hnědým prstem v puse (s whitelistem)? (Nutno například 3 stránky tam otevřít, 1 nestačí)
2. otevřít nějakou fotogalerii článku? Jak se vám ta takovou galerii (točíčí kolečko u mě) kouká?

Neviem, nedocením tvoj obšírny opis či výklad roniacej želvy so slzami, ako hrachy v očiach.

Osobne kuknem v rozkliknutej lište vypichnutého browsera (ublock) na výstražné, tučné, modré kolečko uprostred s modrou čiarkou a na ľavej strane zároveň vidím zelenou/červenou/žltou vertikálnou sirkou, zároveň vidím horizontálne riadky +/++ , ktoré si na tejto ľavej strane upravím, uzamknem ich podľa svojho rozumného uváženia tej ktorej navštívenej stránky konkrétneho servera.

Ako lama, už jednoduchšie to tuším ani nejde. Pravda o.i. na kliknutie myšou na neželané okno s reklamou a jej v následnom oranžovom podfarbení, zamknem blokovanie okna s reklamou.

Načo by som si cpal a svinil ublock preddefinovanými pravidlami vytvorené po celej zemeguli kde kým a kýmkoľvek, ktoré napríklad nevyužijem ani nepotrebujem v svoj prospech.

Ono sa to časom poddá, zabrzdeným jednotlivocm to potrvá, ale pôjde to.

Návodov aj nakreslených maliarmi je plný net: https://www.dailywoke.com/how-to-use-ublock-origin-to-block-all-ads-complete-guide/

Zrovna ty nieco hovoris o obsirnosti.. Hehe

Ano, začátečníci ublocku to takhle mohou nastavovat. Ale i "nejjeměnší" řešení pro začátečníky "zmáčknouT ZELENÝ ČUDL" na zive.cz SICE OPRAVÍ BUG easylist, ALE VYTVOŘÍ místo toho bezpečnostní díru, tím že povolí vše z živě.cz (takže statické filtry vyřadí, dokonce myslím, že přepíše i filtraci skriptů, protože pravidla pro doménu připisují pravidla lokální typová

Uvažuji o vyřazení filter listov, lebo mám už celkem plný statický filtr A NAJMA mám 3rd party block, vdaka tomu takmer žiadné blacklisty nejdou potreba

Ty filtry v uBlocku jsou někde ve složce s profilem Firefoxu (pokud je řeč o FF) v cestě \browser-extension-data\jid1-NIfFY2CA8fy1tg@jetpack\storage.js (název té poslední složky se možná může lišit). Změny se musí dělat při ukončeném Firefoxu a potom ještě musíš zajistit, aby se ten konkrétní soubor s filtry neaktualizoval.

Tohle je bez záruky, kdysi jsem to zkoušel s filtry AdBlocku a fungovalo to (ale měl - či má - ty filtry jinak organizované). Ber to spíše jako inspiraci.

Možná schůdnější řešením by bylo stažení toho souboru s filtry do PC, soubor upravit a nacpat ho do uBlocku jako + Vlastní Importovat... (a ten originální CZE-SVK filtr samozřejmě zakázat).