Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je možné v ublock deaktivovat problémový filtr na Easylist?

Ahoj, nějaký blbec přidal na "CZE, SVK: EasyList Czech and Slovak​​​​​​​​​" seznam filtrů tuhle idiotštinu:

idnes.cz,novinky.cz,aktualne.cz,ihned.cz,info.cz,reflex.cz,zive.cz,mobilmania.cz,e15.cz,centrum.cz,volny.cz,tiscali.cz,blesk.cz,ahaonline.cz,extra.cz,super.cz,auto.cz,maminka.cz##script:inject(addEventListener-defuser.js, /^(beforeunload|load)$/)

Což způsobí, že fotogalerie se trvale točí kolečko a neukáže se obrázek.

Bohužel, takovýchle prasečin je tam spousta, například když někdo tupý přidá vyjímku @@ na nějaké žumpy, místo toho, aby zapojil mozek a udělal to jinak.

I když chápu, že je dost složité (obzvlášť některé stránky) "vyčistit" od hnoje, ozbzvlášť ty z toho seznamu výše, které bez "řádné medicíny" se "nedají" strávit. A zároveň zachovat funkčnost (právě podobné drobnosti jako javascript, možnost dávat +,-, nebo se přihlašovat)

Co je ale fatální, když někdo tam přidá takovýhle filtr, které to rozbije. přidáním $badfilter (nikoli important nebo @@, co když někdo udělá filtr právě @@ - opak neexistuje)
Sice se to dá v ublocku-vlastní filtry (mám jich asi 500) opravit

idnes...,...cz##script:inject(addEventListener-defuser.js, /^(beforeunload|load)$/)$badfilter

Bohužel tohle nefunguje (pravděpodobně, protože jde o jinačí typ filtru, není to ani síťový URL filtr ani kosmetický CSS skrývající ani kosmetický css upravující)? ale scriptlet)

... co třeba tuhle chujovinu smazat a dát tam něco, co bude fungovat (ve všech prohlížečích jako i chromium, který bohužel neumí nějak správně všechyn featury ublock jako selektivní blokování inline scriptů a filt HTML response)

kandidáti:
+js(set-constant.js, adbDetect , 0)
##script:inject(abort-on-property-read.js, adbDetect)
##script:inject(abort-on-property-write.js, adbDetect)
##script:inject(abort-current-inline-script.js, adbDetect)

Ani jeden z nich nezablokuje danou funkci a cookies se odešlou

PS: proč neumí chrome "odstranit cookies"? Aspoň ty uložené přes javascript? Ať je mažu přes F12-Application- cookies Nebo přes ikonku nalevo od adresy, stejně se odešlou naserver.

PS: zablokujte si doménu m6r.eu , je to další svinstvo, alias ibbilbordelboard

Ty filtry v uBlocku jsou někde ve složce s profilem Firefoxu (pokud je řeč o FF) v cestě \browser-extension-data\jid1-NIfFY2CA8fy1tg@jetpack\storage.js (název té poslední složky se možná může lišit). Změny se musí dělat při ukončeném Firefoxu a potom ještě musíš zajistit, aby se ten konkrétní soubor s filtry neaktualizoval.

Tohle je bez záruky, kdysi jsem to zkoušel s filtry AdBlocku a fungovalo to (ale měl - či má - ty filtry jinak organizované). Ber to spíše jako inspiraci.

Možná schůdnější řešením by bylo stažení toho souboru s filtry do PC, soubor upravit a nacpat ho do uBlocku jako + Vlastní Importovat... (a ten originální CZE-SVK filtr samozřejmě zakázat).