Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převod programu Účto Tichý z velmi starého počítače na nový.

Dobrý den, prosím o radu. Mám starý počítač 17 let ještě na diskety.Používám ho jen pro mé ucto, ale mám obavu, že brzy bude po něm jinak pracuje celou dobu bez poruchy, Potřebovala bych převést celý program i daty na nový počítač, který hodlám pořídit. Ale nevím zda to půjde nejsem žádný
odborník. Prosím tedy jestli mi někdo poradí, zda to půjde. Velmi děkuji.

Změna předmětu, původně: Převod programu z velmi starého počítače na nový. (host)

DOSBox není pro účetní programy, vyžadující i tisk, moc vhodný. Já kdysi zkoušel s tímhle bojovat a nepodařilo se mi rozchodit vše tak, jak jsem chtěl. XP-mode či virtualizace je mnohem rozumnější řešení.

Zkoušel jsem i nějaké forky DOSBoxu a také se nezadařilo.
Možná to bylo i tím, že jsem potřeboval jak podporu Latin2, tak Kamenických. Plus tisk na moderních USB laserovkách.

Dovolím si tazatelce i ostatním rádcům nabídnout trochu jiný pohled na věc. Neříkám, že nejlepší, ale možnost to je.

Používám ho jen pro mé ucto....

Pokud PC používáte opravdu jen na účetní program Účto Tichý, a současný počítač vyhovuje, myslím že není nutné pořizovat moderní sestavu s X gigabajty RAM, X terabajtovým diskem, výkonným procesorem a grafikou.... Následně řešit problémy s kompatibilitou atd....

....ale mám obavu, že brzy bude po něm jinak pracuje celou dobu bez poruchy

Na základě čeho máte tu obavu? Něco nefunguje? Možná by stačilo jen vyčistit od prachu, případně vyměnit stoletý ventilátor na chladiči procesoru a grafiky (možná i čipsetu) za tišší a výkonnější.

Potřebovala bych převést celý program i daty na nový počítač, který hodlám pořídit.

Nový počítač nemusí být nový. Na ten účetní program stačí jakýkoliv repasovaný počítač nebo počítač od známého, třeba nějaké Core2Duo a bude bohatě dostačovat. Není problém takový počítač sehnat zdarma či za odvoz. A může fungovat dalších několik let. Klidně na něj nainstalovat ty Windows 95, pokud jste na ně zvyklá a všechno Vám v nich funguje. Samozřejmě předpokládám, že na tom počítači nepoužíváte internet nebo nějaké další moderní programy, ale jen opravdu čistě na Účto - aby se tu na mě nesnesla kritika, co radím za blbost.

Já nesouhlasím s tím, zůstat (jen) na stávajícím stroji. Vždy je riziko, že něco odejde. A podle zákona schválnosti v pátek večer, když následující pondělí je termín uzávěrky (nesplnění = sankce). Je potřeba mít záložní stroj, aby bylo možno bez nějakého zdržení pokračovat jinde. A také tedy data mít i jinde.

Jistě, kdyby to bylo jen na internet, hry a podobné nedůležitosti, v případě poruchy se s tím v klidu vypořádá, čas netlačí tak jak u účta.