Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows defender sa nedá zapnúť

Windows 10 Pro (x64) ver 1809.

Asi pred 10 dňami sa mi asi po nejakej aktualizácii vypol "Windows defender" - začal sa zobrazovať červený krížik:

[Defender1.jpg]

V nastaveniach je "Windows defender" vypnutý a nie je možné ho zapnúť. Po snahe zapnúť ho kliknutím na šupatko "Vypnuté" obrazovka sa asi na 2 sekundy rozplynie a potom nabehne zase tento istý stav "Vypnuté". Nejde ho zapnúť:

[Defender2.jpg]

Už asi 10 dní nemôžem
1) spustiť rýchlu kontrolu
2) vyhľadať aktualizácie
aj napriek tomu že mám práva správcu, všetka snaha končí chybovým hlásením:

[Defender3.jpg]

Poradí niekto ako z toho von?

- Ani vynucena rychla kontrola nefunguje ?
- Co ti [PowerShell] vypise u stavu Defenderu ?
* AMS, Anti_Spyware, IOA vse musi byt = "TRUE"
[84051-p-def-png]
- Real_Time muzes spustit|aktivovovat prikazem na misto [GUI] :

Set-MpPreference -DisableRealtimeMonitoring 0

* Ale jestli to nejde pomoci nastaveni v prostredi grafickém prostredi [GUI], tak pochybuji ze pujde takle, ale zkusit muzes ;-)

Get-MpComputerStatus

• Zkus kontrolu spustit z prostredi konsole [PowerShell]. Nejdrive aktualizuj databazy :

Update-MpSignature

- A nasledovne spust rychlej|Quick test (ten nam bude stacit) :

Start-MpScan -ScanType QuickScan

*Analyza muze a zrejme i bude chvili trvat (podle poctu souboru, velikosti HDD, proto Quick_Scan pro rychlejsi variantu), mel by jsi videt neco takového. (Dokud bude kontrola spustena tak nevypinat) :

[84052-q-scan-png]

Jestli test probehne v poradku, v poradku se ukonci, tak jen spust "TrubleShoting" nebo stahni a spust opravny ***.CAB (presny nazev z hlavy nevim, mel bys to najit na strankach MS pod Defender Trubleshot .CAB).

PS : Samozrejme viz Mirha a moznou infekci nenechat nahode.

Jestli vraci viz obrazek tak ta sluzba neni pritomna, nebo mas rozhazenej powershell.
Muzes to zkusit pres [CMD]:
Kontrola :

"%ProgramFiles%\Windows Defender\MpCmdRun.exe" -Scan -ScanType 1

Pro zobrazeni vice moznosti :

"%ProgramFiles%\Windows Defender\MpCmdRun.exe"

TiP ~ MPAM_FE package pro WMdefenbder : https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=121721&arch=x64
* https://www.microsoft.com/en-us/wdsi/definitions , jestli ti nic nezabere, tak bych zrejme pouzil DISM, nebo SFC kontrolu/opravu obrazu Windows jako : SFC /scannow etc

Ďakujem všetkým za pomoc.
Nič nepomohlo, ani AdwCleanerem a MBAMani, ani Eset, ani [CMD] a ani SFC /scannow, ani msconfig (zakázať všetko pri štarte) ...

Už som nemal trpezlivosť to riešiť, tak som obnovil celý disk C zo zálohy, ktorú som si urobil asi pred dvoma mesiacmi. Po obnovení disku zo zálohy už zas funguje všetko ako sa patrí. Dúfam iba, že ma ten problém nepostihne zajtra, alebo o niekoľko dní.

Bohužel, malýměkký si udělal nedobrovolné betatestery ze všech uživatelů desítek :-/
Stačí sledovat ty komédie, které se poslední týdny v souvislosti s October upgradem dějí.

Když máš verzi Pro, zvaž nastavení odložení těch nebezpečnostních aktualizací, jde to až o rok.