Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows 7 64 bit - podpora na desce ASUS EXPEDITION B250M-V3 + Intel G4560

ahojte,
mam procesor Intel g4560 a dosku ASUS EXPEDITION B250M-V3 a pise v manuale ze doska s tymto procesorom je kompatibilna len na windows 10... dal by sa nainstalovat windows 7 64bit? procesor je 7th generacie a na 6th generaciu podporuje aj windows 7 64 bit...

Změna předmětu, původně: windows 7 64 bit (host)
Změna kategorie, původně: Software (host)

Je to stejná deska, to CSM nemá vliv.

Informace o programu ASUS Corporate Stable Model

Program společnosti ASUS Corporate Stable Model (CSM) je navržen tak, aby poskytoval stabilní podporu a dodávky základních desek a mini počítačů všem podnikům. Program ASUS CSM nabízí až 36měsíční podporu životního cyklu produktu a preventivní upozornění šest měsíců předem o ukončení životnosti. Tento program vám umožní, aby se vaše organizace připravila na přechod na nový produkt. Navíc s každým nákupem produktu ASUS CSM získáváte program ASUS Control Center Classic Edition, software správy IT pro server - v hodnotě 60ti dolarů.
* Podpora životního cyklu spotřebitelských čipsetů (např. H270, B350) je nastavena na 15 měsíců. Programové nabídky se mohou lišit podle oblasti prodeje. Další informace získáte u svého lokálního obchodního zástupce.

Je to presne tak, ako pises.
Doska nema problem s Win7, ked pouzies CPU 6th generacie (Skylake).
Pouzitie CPU 7th generacie (Kaby Lake) zatrhol Microsoft, nie vyrobca dosky (podla webu je to marketingova zalezitost, nie technicky problem). Asi sa ta neodladena Beta Win10 neujala podle predstav M$.

Da sa s tym vybabrat, na webe je dost navodov.
napr. (neskumal com)
https://www.youtube.com/watch?v=8VTC4k6SLWY

Po instalacii Ti Microsoft odmietne aktualizacie.
Riesenie:
1. https://diit.cz/clanek/windows-7-update-pro-ryzen-kaby-lake
2. Stiahnut "Instalační ISO Windows 7 se všemi aktualizacemi do Ledna 2018"
http://web.tobynet.eu/obsah/reinstall/windows7.php
a vypnut aktualizacie.

Ale pravdepodobne nerozbehas integrovanu grafiku v CPU (HD Graphics 610).
Ked je to Tvoj zamer/priorita, tak neviem, ci tato "vojna" ma zmysel
-----------------------------------------
Ja som riesil podobny problem:
https://pc.poradna.net/questions/2783889-aky-novy-hw-na-starsi-os#r2783931

a pretoze na Win7 trvam, kupil som bazarovy Skylake (i7-6700K) a to lacno / levne
.

hej len co ak to nie je pravy windows ... nechcem pokutu... a inac ty nevies kde by som zohnal I/O shield -hlinikovy kryt co ide do PC skrine na dosku ASUS expedition B250M-v3 alebo ako to vyriesit? nedodali mi to k doske a ozaj nemam uz nervy reklamovat to lebo skoro dva tyzdne trvalo kym mi prisla doska...

a pretoze na Win7 trvam, kupil som bazarovy Skylake (i7-6700K) a to lacno / levne

Mám to přesně jako ty i stejnej CPU,teď chci stavět druhej komp spíš jako MMC na Ryzenu druhé generace CPU a první generace to prkno co W7 ještě podporuje, tak doufám že to ty MS kurvy nezatrhnou taky....]:)