Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čtečky elektronických knih jen na doma

Ahoj,

chtěl bych si pořídit svou první čtečku. Vůbec necestuji, tedy čtečka bude ležet pořád doma.

Vybral jsem první na Heurece: Amazon Kindle PaperWhite 3

Neudělám s ní chybu? Nebo by pro moje účely byla vhodnější jiná?

A ta sponzorovaná verze - jakou formou je ta reklama zobrazována? To občas vyskočí ono s reklamou nebo co? Děkuji.

Reklama na Kindle není při čtení vidět, jinak je tam malý proužek dole.
Navíc reklama je určena pro USA, takže můžeš požádat o její deaktivaci a Amazon ji vypne.

Co se týká čtečky, je to osobní výběr. Sám Kindle mám, ale nepoužívám jej, čtu na mobilu.
Kindle neumí pracovat s velkým rozsahem formátů, ale pomocí free programu Calibre si můžeš skoro cokoliv zkonvertovat do formátu pro Kindle (MOBI).

Ahoj.
- Da se zakoupit primo bez specialnich nabidek.
- S ctecky e-Knih ma docela slusnou zkusenost (od Sony, BOOX az po KOBO mini) , nekolik jich i vlastnim, o dobré desitce jsem napsal recenzi v rozsahu 4 let.
* Osobne jsem zvoli e-ctecku knih kvuli e-ink obrazovce, ktera o proti LCD neni podsvicena ale nadsvicena. Baterie dokaze vydrzet tydny, velikost obrazovky, prijemné na oci, nemaji problém i na primém slunci, nic nevazi (zadné vyskakujici, otravné reklamy, nebo vyrusovani od cetby). Na pul kilovém tabletu se mi oci rychle unavuji, na telefonu nectu a precist celou knihu si na nem ani predstavit neumim, lec nekomu to staci.

- V prvé rade, jaky format chces pouzivat, chces cist jen e-Knihy nebo i PDF, chces cist i v noci ? Knihy budes cist jen v cestine ? Chces poslouchat i audio ? Jak velkou obrazovku by jsis predstavoval ? Vodotesnost (IPX8) ?
* Jinak pro WP bych urite radeji doporucil format Amazonu pro Kindle "AWZ3" (KF8 → EPUB s DRM, s podporou CSS3 a HTML5) jak zastarale "mobi" (které v calibru uz na jiny format o proti AWZ3 nepreformatujes). Osobne mam s formatem e-Pub → mobi spiste spatnou zkusenost jako u zachovani original formatu knihy, lettrine, zarovnani textu a rozestupu, nadpisu etc. Navic AZW3 v KINDLE uvidis jako knihu a né dokument.

[TiP] ~ Na Black Friday byl [8Gb PaperWhite 4] (myslim ze je zajimavejsi jak predchuzce WP3) ze 120.99Euro na nakych 80, tak se mrkni jestli je stale za tuto cenu.
* Osobne bych pred WP, v pripade ze jde "6" palcovou ctecku uprednostnil [KOBO CLARA HD] s podporu formatu e-PUB a ProLight osvetlenim (BILE + ORANZOVE led, vyborné na nocni cteni), je lehky a vleze bez problému do kapsy, vyborna baterie. Recenzi této ctecky si muzes precist i zde na poradne :
[RECENZE KOBO CLARA HD] : https://pc.poradna.net/articles/2774078-recenze-ctecky-e-knih-kobo-clara-hd

• Ten mam zrovna doma, neni spatny ;-) (urcite se vyplati vic jak KOBO AURO ONE a KOBO FORMA je moc draha a PDF zvalada PocektBook 740 mnohem lépe, relow, tri sloupce (coz je hlvane uzitecné u skenovanych PDF) etc.
[TiP] ~Jen bych ti doporucil , v pripade ze potrebujes vetsi uloziste pouzit 64Gb SD. Oficialne podporuje jen 32Gb, ale kdyz ho preformatujes na FAT32 pujde i 64Gb.

• Obal mam original kozeny od PocketBook, mohu doporucil, zatim se jevi jako kvalitni.
* Co mi na Inkpadu vadi asi nejvic, je nerovnomerné podsviceni a ne moc kvalitni plastikova konstrukce, na mistech krupe a vrze (u té diody je jakoby mensi dirka a vidis prosviceni ven z konstrikce) jako by ty plasty byly spatne vyrizlé.

• Zkousel jsem tri a trem unikal kuzel svetla ve spodnim panelu.
* Nevim kdo se stara o Firmware pro Ceskou Reubliku, ale doporucil bych UPgrade na verzi 5.19.542. Ctecka je diky 5.19 i neco rychlejsi a podporuje i audio knihy.

[84167-inkpad3-png][84168-inkpad3-2-png]

PS : Jen na doma a PDF jsi mohl koupit jen"barevny" a rychlejsi tablet ;-)
* Urcite zkus i KOREADER aplikace co si muzes do Inkpadu Stahnout.

Oproti tabletu ušetřím trochu oči

.: To v kazdém pripade :-) Na PDF na to ze ctecka je velmi rychla, nema problém otevrit do par vterin i 500Mb PDF (Dual-Core + 1Gb RAM je na ctecku docela hodne), ale baterka drzi kupodivu velmi velmi dobre.. Preju prijemnou cetbu ;-)
PS : Kbyby jsi neco potreboval ohledne toho Inkpadu tak mi napis klidne pres soukromou spravu. S Inkpad mam nejakou zkusenost, tak myslim ze bych ti mohl v hodne pripadech poradit i u pripadného vyvoje pres PocketBook_SDK, nebo jak cist formaty Komiksu CBR/CBZ etc.