Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nákup notebooku-rada

Ahojky přátelé,chci vás poprosit o doporučení co nej.noťase do 10 tis.
Hry nehraji.Pouze hobby grafika,nějaké kancelářské práce.Potřebuji rychlost a dostatečnou kapacitu disku.
Můj Vaio mne asi brzy opustí,mám ho 7 roků,jede denně několik hodin.Ale teď už je nesmírně línej.
Díky moc, babča Dáša

Klucí,prosím napište mi jaké parametry by měl noťas mít,aby to nebyl nějaký šunt,která značka je spolehlivá,atd.Já budu pátrat,z druhé ruky nechci,takže se asi ještě budu nějaký čas vztekat u mýho Vaio,budu šetřit,no a potom si od vás nechám schválit některý z vybraných. zde je zajímavý webík,ale to jde asi o repasy vzhledem k ceně.Schválně mrkněte který z nich je dobrej.Díky

https://www.pocitarna.cz/notebooky/

Podle mého názoru odpovědět na dotaz není žádná sranda. Některé kousky jsou tam dost dobré, jen je otázkou OS. U Win 7 pomalu dochází čas podpory a u Win 10 jsou často problémy. Otázkou je taky solidnost prodejce.
Tebou nastaveného neznám a proto ho nemůžu ani chválit, ani hanit. Za sebe, co můžu říct, tak mám osvědčeného, ikdyž jsou z druhého konce republiky https://www.importpc.cz/repasovane-notebooky.html , ale k problémům se staví zodpovědně.
Dost se pozastavuji i nad tím, že chceš jenom kvůli rychlosti odepsat svoje staré Vaio. Základem je tvoje info, nač slouží? Že "hobby grafika,nějaké kancelářské práce" . Nějaké kancelářské práce zvládá namísto Win i Linux a mate mě hobby grafika - co si pod tím představit? I s tím by si mohl Linux poradit. Jde jen o to, najít pak někoho, kdo Vaio přeformátuje, protože s Linuxem si poradí i starší stroje, než je tvůj Vaio. 8-)

Hobby grafika...tvořím si pro své potěšení i potěšení druhých,obrazy z foto přírody apod,ale to spíše souvisí s programy než se samotným noťasem.No a kancelář...běžně faktury,objednávky atd,nic velkého.
On tem můj noťas není špatnej,jsem na své svou elektroniku celkem opatrná.Ale také jsem netrpělivá a vzteklá když něco nenabíhá tak rychle jak chci.Asi jsem blázen.Nechám ho přeformátovat,jak zde zmíněno.Vím že podpora 7mičky už je téměř u konce,škoda 10tku nemám ráda,na té jsem byla u kamarádky ,i pro mne neználka,žádnej šlágr.díky za reakci

No mi šlo spíše o to - k té hobby grafice - to na to je nějaký extra sw? jinak instalace nových Win 7 je každopádně nejrozumnější řešení, ikdyž jen dočasné. Tedy ty Win 7 budou fungovat i po ukončení podpory ze strany výrobce.
No ani já nejsem vyznavačem Win 10, proto jsem vše řešil tím, že jsem si nandal Linux a mnohé dělám v Linuxech, kdy existuje i sw, co funguje jak ve Win, tak v Linux. To byl důvod, proč jsem se ptal na extra sw ke grafice.
A i pro začátečníka není nutno se Linuxu bát, pokud zvolí správnou distribuci. Dokonce se dá Linux nastavit i tak, aby vypadal jako Win - https://juhele.blogspot.com/2015/08/lubuntu-w7-professional-1404-lts-verze_30.html .
To SSD je dobrý začátek. 8-)

To zhodnotit nedokazu, proste obycejnej levnej notas, kterej se nebude sekat, jenze proste pres pozadovanou cenu. Dal jsem to ten odkaz proto, ze se s pozadavkem na notas bez zaseku do 10.000 setkavam casto, a odpovidam na to, zeptejte se jinde, ja nic takoveho neznam a podle me ani nic takoveho neexistuje. Tenhle odkazovany notas vidim jako rozumne minimum pro cloveka, ktery nechce hrat hry.