Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak programovat - přeprogramovat mikroprocesor Samsung S3F9454BZZ-DK94?

Potřeboval bych pozměnit zapojení a upravit program v mikroprocesoru (kontroléru) S3F9454BZZ-DK94 na stávajícím zařízení. Jde o kontroler v el. automatickém tlakovém hrnci - aut."papiňáku". Jedná se o starší hrnec AvairIda, který má pouze pevně nastavené programy (časy vaření) a nemá možnost samostatné volby času po minutách. Novější hrnce už tuto možnost mají. Nový hrnec se mi kupovat nechce (naše původní dva slouží jinak perfektně) a tak pouze uvažuji o případném doplnění této funkce, které by snad mohlo být řešitelné.
Nemá s tím někdo zkušenosti?
Jde mi o toto:
1. Zda je možno tento mikroprocesor různě naprogramovat - přeprogramovat a zda je to moc složité. Jít by to snad mělo.:-p
2. Jak se programování provádí a podle jakých podkladů (nějaký manuál?) a co je k tomu potřeba
3. Je to možné provádět i na kontroleru zabudovaném (zapájeném) v tištěném spoji a zapojeném do systému ovládání, nebo je nutno jej vyjmout a případně vyměnit
Uvažuji o tomto mikroprocesoru i na použití v jiných "vymyšlenostech" a tak by mne zajímala i možnost dalšího využití a možný způsob jeho programování
Tyto mikroprocesory jsou běžně k "mání" na Aliexpressu, za "pár drobných", takže sehnat jej, není žádný problém.
Jediný zatím materiál, pro informaci, který jsem k nim stáhl na netu, viz příloha.
Děkuji za reakce a odpovědi.:-D

Dejme tomu (opakuji: dejme tomu), že je možno program v mikroprocesoru přečíst - zpravidla mají mikroprocesory pro komerční nasazení zablokovánu možnost přečíst kód. Ale dejme tomu, že to jde. Doopravdy si tak věříš, že v rozumné době zvládneš ten kód rozlousknout, zorientovat se v něm a správně přeprogramovat ho? Nejspíš nemáš žádné zkušenosti s takovými věcmi - jinak by ses neptal. Takže počítej s delším intenzivním studiem...
Navíc, jak jsem se dodatečně díval, má paměť programu typu ROM, takže již nahraný program nezměníš.

Dík za upozornění, že je v něm pouze (mimo menší flash) pouze ROMka. To mi tak trochu uniklo. :.( Takže pro rozšířené funkce, u těch novějších, budou zřejmě i jiné mikroprocesory, s jiným naprogramováním. A tak budu muset prověřit, zda to tak je. Pokud jsem se na toto informoval v servisu těchto zařízení (je u nás snad pouze jeden), nebyli ochotni dát jakékoliv informace.
Ale už mám objednaný kompletní systém (ovládací panel) ovládání a řízení, včetně napájecí a silové spínací části, s požadovanými funkcemi, na Aliexpressu (za 300,-Kč) tak počkám až to dojde a pak se uvidí.
Pokud by to tak bylo, tak bych vyměnil celý nový ovládací panel i s příslušnou elektronikou, (a procesorem) kterou obsahuje. A bylo by "vystaráno". :-D
S tím že je nutno se stále učit, s tím se počítá. :-p

pozri si stránky samsungu ,kynix semiconductors a jotrix electronics,ktorí ten procesor pre samsung ako OEM partneri vyrábajú,stiahni si datasheet a dokumentáciu,tam nájdeš všetko potrebné na programovanie a otvorenie registrov procesora aby sa to dalo programovať.....

Díky. Myslíš zřejmě tohle to?

http://html.alldatasheetcn.com/html-pdf/37793/SAMSUNG/S3F9454/246/1/S3F9454.html

Ještě kdybych tak věděl co si s tím počít.:-? Jak to použít a co se s tím dá dělat? Kde a jak ten program vytvořit a jak jej do toho mikroprocesoru dostat?
Ptám se asi hodně blbě, ale jsem v tomto opravdu laik (což je určitě z mých dotazů poznat) ale zajímá mě to. Existuje na netu nějaká literatura týkající se programování takovýchto mikroprocesorů?
Já ještě kdysi, "blahé paměti", byvše už středního věku, před 25-30ti lety něco programoval a upravoval programy, za pomoci mladšího a hódně chytrého kamaráda, ještě v Basicu (Atari, Sinclair a první PC-XT), ale už si z toho nic nepamatuju. :.(
Tehdy prakticky u nás ještě žádné využitelné programy na práci, mimo nějakých "texťáků" neexistovaly a když vyjímečně, tak stály "majland".
Mládeži a odborníci, poraďte prosím.:-D